Stationare Pe Contrasens Pe Autostrada

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Stationare Pe Contrasens Pe Autostrada

    Am o nedumerire referitor la imaginile atasate....
    Politistii pot fi acuzati de amplasare ilegala a aparatului radar ????
    Stationare pe autostrada pe contrasens.
    Mai sunt cazuri in care se pozitioneaza pe contrasens pe un drum cu 2 benzi pe sens, pe zona cu linia dubla continua ...
    Ce parere aveti ???
    Attached Files

  • #2
    Se pare ca ei au voie.
    La mine in fata blocului este o intersectie, strada secundara cu bulevard.
    De pe strada secundara te obliga sa faci dreapta dar eu am cred sute de cazuri filmate cand rutiera, comunitarii, jandarm, etc fac stanga in aceasta intersectie desi nu sunt in misiune.
    Pe linga asta sute de cazuri cu amenzi sau carnet luat.
    Mentionez ca este linie dubla continua.

    PS. Am de 3 ani camera de filmat in balcon directionata spre masina mea.

    Comment


    • #3
      eu stiam ca passat-urile nu au radar...

      Comment


      • #4
        nu, doar vento-urile si chamade-urile

        au si passat-urile, fii fara grija.

        Comment


        • #5
          idea este... ei au voie , noi nu! de ce sa parcheze pe contrasens cu radarul ?

          Comment


          • #6
            Parcheza "unde vrea muschii lor". Cine sa le dea amenda?
            sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

            Comment


            • #7
              nici macar noi , o piatra in parbriz!

              Comment


              • #8
                eu tot nu inteleg ce va deranjeaza... faceti plangere la igp.
                am vazut ca au si passat-urile dar modelul vechi... si cum nu cere nimeni omologarea metrologica vor mai merge si in 2020 daca mai rezista masinile ca majoritatea sunt cu un picior in groapa.

                Comment


                • #9
                  Inainte de a va agita si /sau face cine stie plangere...conoasterea REGULAMENTULUI e una din cele mai bune arme fix impotriva meltenismului, nesimtirii si arogantei pe care le intalnim la foarte multi politisti. Daca tu, ca sofer, esti in regula cu masina si respecti cat se poate de mult regulile de circulatie...atunci nenea militianu nu are decat sa-si manance cascheta (sau sa o arunce peste gard).
                  Cand esti cu musca pe caciula...comportamentul civilizat, respectuos (nu slugarnic) si apelul la clementa fot face situatia mult mai putin rea.

                  In cazul din poza: ESTE REGULAMENTAR.
                  Daca este vorba de o actiune antivitezomani, masina este in misiune si are voie sa stea acolo...fix pentru ca asa isi poate face misiunea.
                  In cazul in care masina sta acolo aiurea si politaii sunt la gogosi...atunci nu mai e ok.

                  Regulamentul asta...ar putea fi o sabie cu doua taisuri, foarte periculoasa mai ales pentru cei ce ar trebui sa il aplice. Intr-o tara civilizata politia este prima care da exemplu si nu incalaca regulile. Pentru ca un politist de gen militian de-al nostru dispare rapid din sistem.
                  Dar la noi nu prea vorbim de civilizatie...nici la politist, nici la sofer sau pieton.

                  Comment


                  • #10
                    Daca mai aveti imagini cu nesimtirea lor, puneti aici , poate incearca cineva sa le stranga
                    si sa trimita un mesaj la IGP , sa vada si ei ce subordonati competenti au ....

                    Comment


                    • #11
                      Daca un politist de la rutiera, care mai venea si prin scoli sa invete copiii cum sa respecte legea, mergea de ani de zile cu masinile statului fara permis si mai apoi cu permis FALS, ce pretentii aveti? Nici in tarile africane nu auzi asa ceva

                      Comment


                      • #12
                        Am vazut reportajul, aveau radar tip pistol.
                        Zambeste, maine poate fi mai rau!

                        Comment


                        • #13
                          Bravos CDB-L

                          givali, chiar sunt curios cum ti-ai luat permisul

                          Comment


                          • #14
                            In cazul din poza: ESTE REGULAMENTAR.
                            Daca este vorba de o actiune antivitezomani, masina este in misiune si are voie sa stea acolo...fix pentru ca asa isi poate face misiunea.
                            In cazul in care masina sta acolo aiurea si politaii sunt la gogosi...atunci nu mai e ok.


                            Ai zis foarte bine Ce-De-Be-L !
                            Last edited by leutzul; 6 May 2014, 20:04.

                            Comment


                            • #15
                              Radarele mobile pot fi amplasate pe orice sector de drum, lucru stipulat in Ordinul de serviciu, fara ca acestea sa stanjeneasca circulatia.
                              ...
                              Dupa cum se vede, radarul in cauza nu e stationat pe contrasens si nici nu incurca circulatia.
                              Pe matale cu ce te deranjeaza acea masina a Politiei, nea givali?
                              Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google