Stepway 1.5 Dci

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Nu stiu care este mai buna dar clar acest Sandero Stepway are un design mult mai fresh mai modern,adineaori era unul parcat exact ca al tau si 2 domnisoare blonde s-au oprit pt cateva secunde din mers si l-au admirat mai de aproape.. sa vada ce marca este probabil
    Vad ca il intrebuintezi exact pt ce a fost facut bravo,arata superb masina !
    Last edited by Allyn_y; 27 August 2014, 17:19.

    Comment


    • #32
      Originally posted by gaboneygg View Post
      foarte frumoasa masina.si crede-ma ca este mult mai buna decat seat-ul lui mumus.tu 70.000-80.000 nu bagi un ban in articulatie,pe cand pe el sa-l vezi dupa 3-4 ani.in fine pentru drumurile noastre mi se pare mult mai fiabil loganul(de stepway nici nu mai zic) decat altele low cost pana in 11.000 de euro.dar fiecare isi ia ce doreste.
      In Bv, drumurile sunt oglinda ,deci daca el circula 80% din timp prin oras, nu prea are ce sa schimbe la articulatie, pentru ca drumurile sunt foarte bune in acel oras, iar pentru o iesire , doua pe an, intr-un concediu , e o nimica toata.
      Si chiar daca ar fi sa schimbe ceva la articulatie, nu mai catalogati voi Sandero ca fiind mult mai buna decat Seatul daca nu baga un ban in articulatie...
      Ce sa-ti zic, nu baga bani in articulatie , dar poate sa bage in altceva, in caseta de directie sau altele.. Asta nu inseamna ca Sandero este muuult mai bun decat Seatul. Este cum o nimeresti.
      Asta cu picatu ceva pe masina este loterie, chiar si la masina noua.
      Deci, mai depinde si de cum ti-e norocul.

      Comment


      • #33
        da,o sa bage in motorina.chiar daca nu-ti vine sa crezi e mai buna decat seat-ul................toledo,nu de alta dar am cotrobait prin cateva mai vechi si stiu de ce se plangeau propietarii.p.s nu e muuult mai buna,decat un pic mai buna ca si fiabilitate,atata tot.chiar daca seat-ul pare mai frumos.dar cum am mai zis fiecare isi ia ce doreste in functie si de drumurile pe care o sa mearga.eu ce sa fac cu un seat cand m-a scos cu calul din santuri de 2 ori numai anul asta.si dupa cum se vede si pilifida merge prin gropaneeeeeeeeeeeee.
        Last edited by gaboneygg; 27 August 2014, 17:49.

        Comment


        • #34
          Fiecare isi cumpara masina dupa nevoi, la restul, conteaza cum ai grija de ea.

          Fiecare dintre noi alege cu inima, dar nu cred ca este cazul sa ne hazardam cu fraze gen: asta e mai buna...

          Si daca chiar va fi mai fiabila, ok, care este problema?
          Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

          Comment


          • #35
            Ce te face sa crezi ca injectoarele de la noile Dci-uri , nu mai au probleme?

            Comment


            • #36
              Originally posted by mumus View Post
              Fiecare isi cumpara masina dupa nevoi, la restul, conteaza cum ai grija de ea.

              Fiecare dintre noi alege cu inima, dar nu cred ca este cazul sa ne hazardam cu fraze gen: asta e mai buna...

              Si daca chiar va fi mai fiabila, ok, care este problema?
              no problem,pentru ca este mai fiabila.oricum si a ta e frumoasa,si as vrea sa-mi spui peste 4-5 ani ca nu ai schimbat nimic la ea.

              Comment


              • #37
                - facem si threadu' asta praf? ))
                Eu nu vreau sa iasa unu in fata cu masina achizitionata. Vreau doar sa mai tai din alea 1000 de clase peste. Sa ramanem macar la 1-2 )
                @mariusgny: daca nu bagi motorina de locomotiva in ele nu o sa ai probleme. Problemele au fost in 2005 la lotul de injectoare delphi. A trecut mult timp de atunci
                sigpic

                Comment


                • #38
                  pili...la ce bani te-a ajuns tanculetul?
                  Keep walking...

                  Comment


                  • #39
                    12.200 ieuro. Propun lui mumus sa scrie pe acilea (fiindca al lui a fost inchis) si modificam titlul threadului: stepway&toledo.
                    sigpic

                    Comment


                    • #40
                      Se va redeschide dupa runda de cartonase...


                      Ps: de bani aia luai o skoda 4x4 de nota 10, nu sandero...
                      Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                      Comment


                      • #41
                        - eu sunt fan dacia )) Nu imi place skoda.
                        - zi-mi si ce skoda ca sunt curios
                        - ti-am mai zis: in afara de asta m-am gandit ori la audi a4 sh an 2010, ori la scirocco
                        sigpic

                        Comment


                        • #42
                          Octavia 4x4 cu garda la sol marita, pachet pdg. Si ma refeream la sh.
                          Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                          Comment


                          • #43
                            sh: a4, scirocco sau pentru bani vizibil mai multi: a6 allroad - visul visurilor (dupa range rover desigur)
                            sigpic

                            Comment


                            • #44
                              Mergea Scirocco pe drumurile acelea pe care le-ai surprins in foto? Sau iti luai 2 masini, una de strada si una de macadam?

                              Comment


                              • #45
                                - tocmai asta a fost unu' din motive. Ca erau 2:
                                1. scirocco nu se preta la ce fac eu
                                2. strainezele "e" la bulan. Risti o posibila intretinere mai costisitoare.
                                Bani de 2 nu sunt, si si daca erau nu cred ca multi si-ar lua 2 masini
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google