Stiri din tenis

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Vika a luat-o pe spinare de la Simona si in sferturi la US Open 2015, scorul "head to head" fiind acum 2-2.
    Kerber nu prea mai joaca mare lucru in ultimul timp, in schimb cea mai veninoasa imi pare letona, in caz ca scapa teafara din disputa cu Venus.
    Keep walking...

    Comment


    • La cate greseli nefortate a facut Azarenka, era de rasul curcilor sa nu castige Halep.
      De la 6-6 in primul set, n-a mai jucat nimic belarusa.

      Posibil sa avem cel mai slab lider mondial din ultimele decenii.

      De panarama a ajuns tenisul asta feminin, de cand s-a dus Serena sa nasca.

      Comment


      • E de remarcat totusi la meciul de ieri...si "coloana sonora" oferita de cele doua jucatoare.
        Keep walking...

        Comment


        • Uimitor cum n-o felicita nimeni pe machidoanca pentu jocul prestat.

          Ma duc sa beau un paharel in cinstea lui Konta.

          Comment


          • Un meci demn de o adevarata finala, unde oricare din cele doua jucatoare ar fi meritat victoria; vezi sansa Simonei la finalul setului 2. Felicit ambele jucatoare pentru jocul foarte frumos si disputat.
            Konta a indraznit mai mult, Simona a parut uneori prea statica.
            Am remarcat un prim serviciu al Simonei mai eficient decat al adversarei sale, care este recunoscuta pentru serviciul foarte bun.

            Multumim Simona pentru ca ai adus tenisul romanesc, in prim planul marilor turnee.
            Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

            Comment


            • O panarama de meci, intre 2 jucatoare mediocre, care n-aveau ce cauta in top 10.
              Pai pe vremea lui Seles, Hinghis, Klijsters, Henin, astea 2 pasarici nu prindeau nici sferturile la vreun GS, decat din greseala.
              Last edited by mr.K; 11 July 2017, 21:31.

              Comment


              • Mie mi s-a parut ca Simona a jucat exact ca in finala RG. A jucat pe greseala adversarului si nu i-a iesit schema.
                Konta e ca si eliminata de Venus.
                Finala Venus-Garbiñe.
                Keep walking...

                Comment


                • Unii probabil traiesc intr-un univers paralel si se uita la meciuri diferite altfel nu-mi explic cum poti spune ca a fost un meci prost sau se uita totusi la meciul care trebuie dar nu pricepe nimic.

                  A fost un meci foarte frumos si disputat.

                  Bravo Simona.
                  I have no special talent. I am only passionately curious.

                  Comment


                  • Originally posted by jonnie007 View Post
                    ...A jucat pe greseala adversarului si nu i-a iesit schema...
                    Din pacate a castigat, fir-ar...
                    Unii probabil traiesc intr-un univers paralel si se uita la meciuri diferite altfel nu-mi explic cum poti spune ca a fost un meci prost sau se uita totusi la meciul care trebuie dar nu pricepe nimic.
                    Exact! (e de pus la perle dar o sterge vitriol) Bravo Simona!

                    Comment


                    • La Simona e simplu: Alergi singură și ieși pe locul II. Nu știu de câte ori e nevoie să se alinieze planetele să urce pe locul I dar un lucru e clar: Simona nu e de locul I. Oricum, performantele sunt notabile si apreciez munca depusa, nu ca nu ar fi rasplatita.
                      Nirvana. Kurt Cobain a arătat fanilor că faima nu înseamnă doar strălucirea scenei, adoraţia mulţimilor şi grămezile de bani.
                      sigpic

                      Comment


                      • Originally posted by Gozmin View Post
                        planetele să urce pe locul I dar un lucru e clar: Simona nu e de locul I.
                        Pai nici nu e pe locul I, nu? Dar mai are timp.

                        In schimb nu poti sa arunci cu noroi in ea cand pierde si sa ignori performanta de a ajunge pana unde a ajuns. Dar unii au tendinta de a atribui valori doar din extreme cand e vorba de altii.

                        In definitiv, asta e frumusetea tenisului: ca e imprevizibil (cu mici exceptii de jucatori foarte talentati ce au o oarecare predictibilitate in rest este imprevizibil).
                        I have no special talent. I am only passionately curious.

                        Comment


                        • Cei care stiu sa aprecieze un meci de tenis, au spus la unison ca meciul a fost unul frumos si foarte disputat; pana la urma cineva trebuia sa castige, nu? N-a fost sa fie de data aceasta Simona Halep. Faptul ca de ceva timp e in topul celor mai bune jucatoare din lume, trebuie interpretat in modul corect si obiectiv; daca nu e locul 1, inseamna ca nu-l merita, deocamdata. Se pare ca vom avea pe Pliskova noul nr. 1, pe care Simona o cam ciufuleste de fiecare data. Asta e sportul, pana la urma; ca si viata.
                          Din ce vad, M. Wilander, I. Nastase si multi altii, au vazut ca si mine acelasi meci.
                          Last edited by IancuMIC; 12 July 2017, 10:34.
                          Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                          Comment


                          • Nu uitați și de dreptul de a vorbi liber, respectiv de a opina ceea ce consideram la un moment dat, ceea ce aici se pare ca nu prea ai voie daca nu esti in acord cu majoritatea.
                            Observ de asemenea, anumite indreptari in anumite directii spre a jigni direct sau indirect colegii de forum, chiar de la persoanele care ar trebui sa supervizeze aspectele acestea.
                            Parerea mea este parerea mea si trebuie respectata la fel ca a voastra. Eu m-as gandi de 2 ori cand as spune ca aruncam cu noroi. Exact asta faceti unii dintre voi cu colegii de vorba.
                            Inteleg ca oamenii de caracter sunteti doar voi ?
                            Încă o dată, cum rămâne cu liberatea de exprimare ? Mai e valabil aici, fără să o iei la mumu ?
                            Nirvana. Kurt Cobain a arătat fanilor că faima nu înseamnă doar strălucirea scenei, adoraţia mulţimilor şi grămezile de bani.
                            sigpic

                            Comment


                            • Pai cine nu te-a lasat sa te exprimi?
                              Mie nu mi s-a parut ca d.ta nu ai fost destul de obiectiv in exprimare.
                              Daca ai fi spus de dimineata pana seara ca Simona Halep e o jucatoare de rahat, atunci in mod clar trebuie sa-ti asumi anumite pareri despre acest tip de comportament pe forum. In spiritul aceluiasi drept la exprimare.
                              LE
                              Nea Gozmine, uite ca retractez ce am spus daca deranjeaza. Scuze.
                              Ideea de mai sus ramane totusi in actualitate, indiferent ca va suparati sau nu.
                              Last edited by IancuMIC; 12 July 2017, 10:38.
                              Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                              Comment


                              • Un nr. 1 inseamna sa domini nu sa stai 1 saptamana pe primul loc cum se intampla acum. Serena a fost in mod cert un nr. 1.
                                Eu asta am spus despre Halep, nu este un nr. 1 pentru ca nu poate duce mai mult, nu se poate impune o perioada mai lunga.
                                Ma doare si pe mine ca nu performeaza mai mult si e dureros de asemenea si faptul ca e nevoie sa se retraga altii ca sa poti spera la locul I si sa nu il ai nici asa.
                                Legat de suparare, eu nu am motive, doar ca sunt deranjat de atitudinea noastra de pe forum de a arunca vorbe in cine vede altfel lucrurile fata de majoritate. Invatati sa suportati astfel de lucruri, ca de aceea suntem diferiti si suntem parte a UE.
                                Last edited by Gozmin; 12 July 2017, 10:52.
                                Nirvana. Kurt Cobain a arătat fanilor că faima nu înseamnă doar strălucirea scenei, adoraţia mulţimilor şi grămezile de bani.
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google