Stiri din tenis

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Daca iti aduci aminte eu am tot vorbit despre aceasta lipsa a Simonei; am spus chiar ca asta ar fi strategia lui Cahill. Nu e inca, capabila sa preia initiativa in joc; pare ca isi domina adversarul doar la alte nivele si pe care nu le simti decat daca esti acolo, in teren.
    Despre merite, nu cred ca cineva e incapabil sa vada asa ceva; mai e loc, pentru multe, evident. Varsta e de partea ei.
    O surpriza placuta; serviciul. Apararea parca mai ofensiva, zic eu si...atacul. aici e cam suferinta mare.
    Last edited by IancuMIC; 12 July 2017, 15:31.
    Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

    Comment


    • E loc pentru multe, insa i-a scapat printre degete titlul la RG anu` asta, ca sa nu mai zic ce culoar favorabil a avut...si o finala cu Penneta la US Open in 2015, unde cine stie ce s-ar fi intamplat.

      Un joc indraznet ca al Muguruzei i-ar trebui.
      Keep walking...

      Comment


      • Toate astea cuantificate, ne spun ca Simona inca nu poate castiga un titlu. Si poate e mai bine asa; pana si faptul ca nu a castigat ieri, ne indreptateste sa credem ca locul 1 nu e pentru ea. Poate ca l-ar fi castigat, daca ar fi fructificat avantajul celor doua servicii la 5-4 in tie break; ar fost o pozitie oarecum de conjuctura, iar nu in urma castigarii unui turneu important.
        Eu spun ca e mai bine asa; lucrurile trebuiesc asezate incet, incet; pas cu pas.
        ...
        Cel mai probabil, Simona nu va mai juca pana la inceputul lui august, cand va participa la Turneul de la Toronto.
        LE.
        Murray, eliminat de Querrey: 6-3, 4-6, 7-6, 1-6, 1-6. Asta da surpriza.
        Last edited by IancuMIC; 12 July 2017, 19:24.
        Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

        Comment


        • Chiar e o surpriza! "Fotbalu' e pe goluri."
          Keep walking...

          Comment


          • Asadar astazi:
            Muguruza-Rybarikova
            Williams-Konta
            "Daca nu stiati ca publicul poate face diferenta, dintre a castiga si a pierde, inseamna ca nu v-ati uitat suficient la tenis"
            J. McEnroe
            Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

            Comment


            • De aia a pierdut Halep, ca a facut unul zgomot in tribuna si a dat asta stramb cu racheta.
              Patetic...

              Comment


              • Avand publicul de partea sa si moralul excelent, e foarte posibil sa avem in Konta, una din finalistele de la Wimbledon; a doua ar fi Muguruza, as pronostica eu.

                La baieti orice rezultat e posibil; pana si Federer poate avea o mica surpriza.
                Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                Comment


                • Venus-Muguruza in finala, pronosticul meu.
                  Keep walking...

                  Comment


                  • Asta ar fi rezultatul, normal; dar cum in sport, lucrurile uneori nu se deruleaza intocmai dupa grafic, e posibil sa avem si o surpriza; daca nu chiar doua. Sa vedem.
                    Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                    Comment


                    • Asadar, dupa cum ma asteptam, Venus i-a dat cu terenu-n cap lu' Konta.
                      In finala e greu de spus cine se va impune, insa as risca un pariu pe iberica.
                      Keep walking...

                      Comment


                      • Nea gioni, ti-a iesit; eu mi-am permis, sa ...risc.
                        Finala? Hmmmm. Sa zicem Venus.
                        ...
                        N-am vazut meciul; acu' un sfert de ceas am...picat.
                        Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                        Comment


                        • Venus pare favorita la prima vedere, insa Muguruza joaca al dreaq de bine.
                          E intr-o forma fara precedent.
                          Oricum, ne vom bucura de meci, ambele jucatoate fiind extrem de ofensive.
                          Keep walking...

                          Comment


                          • Romanii vor tine doliu, cu mici si bere, pentru ca nu e Halep in finala.

                            Comment


                            • Avem asadar, semifinale:
                              Querrey-Cilic
                              Federer-Berdych
                              As merge pe o finala Federer-Cilic.
                              Si inca ceva
                              La politică şi la fotbal ne pricepem cu toţii, dar nu ştiu cum naiba, guvernările sunt din ce în ce mai proaste, iar fotbalul stă la picioarele statuii lui Gică Hagi şi se roagă, însă fără succes, să-i dea talent, [...]


                              Lucruri simple spuse la fel de simplu.
                              Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                              Comment


                              • Nu sunt de acord cu articolul in intregime. La fel ca o echipa de fotbal, baschet, handbal, etc. exista admiratori, fani, etc. Si in fotbal ai asteptari de la echipa preferata, urli, înjuri, desfiintezi, comentezi, etc..
                                De ce credeti ca in tenis ar trebui sa fim doar spectatori, inerti si muti. Dimpotrivă, fiind singura care e undeva in "sampions lig" pretentiile noastre cresc. Nu poti sa joci tenis si sa fii 100 de ani locul 2. Toata lumea isi doreste primul loc, cred ca noi mai mult ca ea. Hai sa lasam tot sportul in pace atunci si sa nu ne mai implicam emotional.
                                Cine nu simte lucrurile astea poate sa spuna multe, dar cine le simte, va simti si agonia si extazul, si bucuria si tristetea, va lauda dar va si critica, etc.
                                Nirvana. Kurt Cobain a arătat fanilor că faima nu înseamnă doar strălucirea scenei, adoraţia mulţimilor şi grămezile de bani.
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google