Stiri din tenis

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Sloane Stephens este noua regina de anul acesta de la US Open, adica jucatoarea care a fost demolata de Simona Halep la Washington; 7-6, 6-0; asta e tenisul.
    Din punctul meu de vedere, e un rezultat absolut intamplator, care arata cat de slab a fost acest turneu; nu s-a ridicat nici pe departe la inaltimea celor de la Roland Garros si Wimbledon.
    ...
    Sa asteptam si noul campion de la US Open.
    Attached Files
    Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

    Comment


    • Comparatii ca a batut-o halepoaica pe Stepens nu stiu pe unde sunt fix zero ca relevanta.
      Acum Stephens a jucat bine si a invins, machidoanca a jucat prost si a plecat acasa

      Comment


      • Originally posted by IancuMIC View Post
        Sloane Stephens este noua regina de anul acesta de la US Open.

        Din punctul meu de vedere, e un rezultat absolut intamplator, care arata cat de slab a fost acest turneu; nu s-a ridicat nici pe departe la inaltimea celor de la Roland Garros si Wimbledon.

        Fara dubii. Un US Open mediocru, cel putin la WTA.
        Keep walking...

        Comment


        • Pai cum altfel ar putea fi catalogat un turneu in care castigatoarea vine de pe locul 83?
          Si poate as fi fost mai putin intransigent in aprecieri, daca jucatoarea castigatoare a turneului ar fi aratat un joc excelent, dar cand succesul acesteia vine pe fondul unei lipse de forma a marilor jucatoare consacrate, nu pot sa am alta abordare.
          Ramane sa vedem daca jocurile viitoare vor confirma ca nu a fost o intamplare castigarea US Open, a acestei jucatoare; in sensul acesta eu nu pot fi prea optimist.
          ...
          Nadal se impune pentru a 3 a oara la US Open fara emotii, in fata unui outsider; K. Anderson.
          Aici se incheie ultimul Grand Slam al Anului; urmeaza intre 24-30 sept. “Dongfeng Motor Wuhan Open”, adica Turneul Premier 5 de la Wuhan.
          Attached Files
          Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

          Comment


          • Daca lua Sharapova turneul, atunci castiga nr. 146 WTA.

            Printre altele, a invins-o pe valoarea mondiala de origine machidoanca de pe locul 2 WTA.

            Acum cateva luni, Stephens era chiar aproape sa paraseasca top 1000 WTA, de unde reiese ce ascensiune fulminanta a avut dupa revenire. Acusi trece si de machidoanca.

            Comment


            • Originally posted by IancuMIC View Post
              Sloane Stephens este noua regina de anul acesta de la US Open, adica jucatoarea care a fost demolata de Simona Halep la Washington; 7-6, 6-0; asta e tenisul.
              Din punctul meu de vedere, e un rezultat absolut intamplator, care arata cat de slab a fost acest turneu; nu s-a ridicat nici pe departe la inaltimea celor de la Roland Garros si Wimbledon.
              ...
              Sa asteptam si noul campion de la US Open.
              Sloane când a jucat cu Simona, venea dupa o pauza lunga de inactivitate, cauzata de accidentare. Asa, si Madison Keys ar putea fi descumpanita ca a batut nr 1 mondial si totusi nu a castigat, sau Sevastova care a batut-o pe Sharapova. Simona are un complex de inferiotate fata de rusoiaca si cu greu o va invinge, poate la pensie....

              Comment


              • Sa ne intelegem; Stephens a castigat US Open, in poate cea mai slaba editie. Un fel de...Penetta, zic eu. Apropo, mai stiti ceva despre fosta campioana de la US Open, 2015?
                Hai sa vedem ce ispravi face campioana de anul acesta la urmatorul turneu; daca confirma, inseamna ca m-am inselat eu asupra acesteia.
                Despre fostul nr.1, Ka. Pliskova nu pot sa spun decat...o gluma proasta. Arareori a aratat ca merita acest loc.
                In legatura cu Simona, ai dreptate; nu cred ca vom vedea prea curand o victorie a acesteia impotriva rusoaicei. Nici pe Svitolina nu cred ca poate sa o invinga, prea usor.
                ...
                Pana una alta, asa cum am spus, Stephens e noua regina de la US Open. Greul pentru ea de acum incepe.

                ClasamentT WTA 11 09 2017

                1. Muguruza Garbine Spania 6030 22
                2. Halep Simona România 5965 18
                3. Svitolina Elina Ucraina 5640 21
                4. Pliskova Karolina Republica Cehă 5520 20
                5. Williams Venus SUA 4756 17
                6. Wozniacki Caroline Danemarca 4640 24
                7. Konta Johanna Regatul Unit 4520 21
                8. Kuznetsova Svetlana Rusia 4410 20
                9. Cibulkova Dominika Slovacia 3770
                10.Ostapenko Jelena Letonia 3502 21
                Last edited by IancuMIC; 11 September 2017, 18:55.
                Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                Comment


                • Penetta s-a retras "in glorie" imediat dupa acea editie US Open 2015.
                  Din top 10 WTA astazi, Simona e de departe cea mai constanta jucatoare. Cred ca e in top 10 de mai bine de 3-4 ani.
                  Va veni si acel mult asteptat titlu de GS.
                  Keep walking...

                  Comment


                  • Vine tare din urma Jelena Ostapenko, pare sa aibă un joc solid.

                    Comment


                    • Originally posted by jonnie007 View Post
                      Penetta s-a retras "in glorie" imediat dupa acea editie US Open 2015.
                      Din top 10 WTA astazi, Simona e de departe cea mai constanta jucatoare. Cred ca e in top 10 de mai bine de 3-4 ani.
                      Va veni si acel mult asteptat titlu de GS.
                      Din punctul meu de vedere, mai bine stai cativa ani buni intre primele jucatoare din lume, decat sa castigi un Grand Slam, dupa care sa dispari. Nu vorbesc neaparat de Pennetta.
                      Clasamentul la fete e foarte volatil; vezi Pliskova, Konta, Kerber, Radwanska, Suarez-Navaro. Sa te mentii de cativa ani intre primele jucatoare ale lumii, e un lucru demn de apreciat; ca e romanca e si mai bine. Daca era poloneza, daneza, imi era indiferent.
                      Ostapenko, aceasta mica ciobanita a tenisului abstract, nu cred ca va rezista mult timp sau cel putin nu o vad ca o viitoare posesoare de loc fruntas in WTA. Mai degraba o vad pe Kvitova; de aici poate veni amenintarea pentru jucatoarele de topten.

                      Pana una alta, Simona Halep este deja calificata la Turneul campioanelor de la Singapore, unde vor participa 8 jucatoare, adica alea care au obtinut cele mai multe puncte in 2017.
                      Last edited by IancuMIC; 12 September 2017, 08:54.
                      Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                      Comment


                      • Din punctul meu de vedere, daca n-ai castigat un GS, degeaba ai fost nr.1 mondial. Gen Pliskova.
                        Doar ca Pliskova are sanse mai mari sa castige un GS, fata de alte jucatoare din top 10.

                        Comment


                        • Dupa US Open, WTA Race, adica ala dupa care se vor alege cele mai bune 8 jucatore pentru Singapore, arata astfel:
                          1. Garbine Muguruza 5.307 (calificata)
                          2. Simona Halep 5.025 (calificata)
                          3. Elina Svitolina 4.815
                          4. Karolina Pliskova 4.797
                          5. Venus Williams 4.612
                          6. Caroline Wozniacki 4.210
                          7. Johanna Konta 3.656
                          8. Jelena Ostapenko 3.493
                          ...
                          Pana in acest moment, jucatoarea romanca Simona Halep, și-a anunțat participarea la două dintre turneele toamnei de pe continentul asiatic; la Wuhan (Premier5) si Beijing(Premier Mandatory).
                          Last edited by IancuMIC; 12 September 2017, 10:07.
                          Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                          Comment


                          • Echipa de Cupa Davis a României va disputa incepand de astazi un meci extrem de greu cu Austria, pentru menținerea în Grupa I Euro-Africană.
                            Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                            Comment


                            • Carne de tun...poate facem un punct la dublu, daca-l nationalizam pe Rojer.

                              Comment


                              • A. Pavel, cooptat in echipa Simonei Halep.
                                Nu mai ştiu exact când mi-a venit ideea, dar am avut o discuţie cu Darren (n.r. Cahill) şi amândoi am spus că este cea mai bună variantă şi că ne-am dori să facă parte din echipa noastră. Mă bucur mult că a acceptat, eu l-am mai întrebat mai demult, dar toate lucrurile în viaţă depind de timing; acum a fost momentul potrivit.
                                Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google