Stiri din tenis

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Originally posted by Fanez View Post
    Cand auzi ca urmeaza sport ce sa vezi, se discuta despre fotbalisti si despre ce mai fac fumeile lor. Macar, Halep a mai schimbat subiectele de "stiri din sport".
    Daca te uiti la sport pe PRO TV, asa-ti trebe.

    Eu nu stiu de exemplu ce sport vad abonatii iupisi.
    Daca la erdees si dolce ai ce urmari, indeosebi la primii, ca transmit sporturi cu motor din Europa si USA, tenis, futbol, la iupisi vezi canci. Ce e pe eurosport si pe look tv.
    Last edited by mr.K; 6 September 2016, 10:18.

    Comment


    • #32
      Originally posted by IancuMIC View Post
      ... Nu Simona e vinovata pentru ca eu, d.ta sau altii si-au facut planuri...
      Am și subliniat oarecum ideea asta într-unul din mesajele mele anterioare.
      M-am născut cu prea puține degete mijlocii în raport cu lumea în care trăiesc.

      Comment


      • #33
        In asteptarea confruntarii dintre S.Halep si S. Williams, avem prima semifinala, feminina; C.Wosniacki- A.Kerber.
        Gael Monfils si N.Djokovic, primii semifinalisti, la masculin. De remarcat jocul slab facut de invingatorul lui Nadal, francezul Lucas Pouille.

        Astept cu interes meciul dintre reveletia turneului, A. Konjuh, cea care a "decapitat-o" pe poloneza Radwnaska si K. Pliskova.

        Desi Pliskova e mai bine cotata, cu un plus de experienta, merg pe mana tinerei croate, Ana Konjuh.
        Incepe meciul.
        Last edited by IancuMIC; 7 September 2016, 19:23. Reason: Automerged Doublepost
        Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

        Comment


        • #34
          Originally posted by mr.K View Post
          In stilul caracteristic, Simona a dat cu racheta de pamant din 2 in 2 mingi, pana a pierdut. ... nu va castiga niciun Grand Slam.
          Mai bine ar lua-o antrenoare pe serviciu pe Hingis, aia era la fel de scunda, dar stia cu racheta la serviciu.
          De unde stim noi ca voia sa castige? Aia cu datul cu racheta de pamant, de nervi, e doar asa... ca sa creada lumea ca se oftica.
          Poate ca Hingis nu vrea s-o antreneze.

          Originally posted by mr.K View Post
          ...
          Apropo, a fost lanasat aifon septe. Sariti!
          Si aifon septe plus.
          Last edited by Fanez; 8 September 2016, 10:40. Reason: Automerged Doublepost

          Comment


          • #35
            Cine a vazut sfertul de finala dintre Simona si Serena, trebuie sa fi observat ca a fost unul dintre cele mai frumoase meciuri de la US Open; la feminin.
            Desi nu speram, Simona a reusit sa castige un set, mai categoric decat o arata scorul.
            Tot cu ochiul liber s-a vazut ca Serena poate fi invinsa in schimburile prelungite; aici a fost marea surpriza si sincer nu ma asteptam ca Simona sa domine aceste schimburi.
            Primul serviciu al Simonei fost aproape inexistent, iar cand ii oferi o asemenea sansa Serenei nu te iarta, care trebuie sa recunoastem a fost ajutata de serviciu; 18 asi, adica aproximativ 5 ghemuri, conteaza enorm la acest nivel.
            Una peste alta am vazut un meci frumos, cu o Simona Halep, in progres usor, o Serena clatinata serios pe alocuri, dar care a aratat tuturor de ce este cea mai buna jucatoare a tuturor timpurilor, conform statisticilor.
            Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

            Comment


            • #36
              „Când dă cu racheta de pământ? E de dorit ca jucătorii să-şi controleze aceste emoţii. Dar e româncă, iar ei au acel foc interior. Le place să-şi exprime trăirile. Trebuie doar să-i luăm nişte rachete în plus.
              Darren Cahill.
              E machidoanca, nu-i romanca. Altfel, nu o sfatuia bunica-sa sa nu se marite cu un roman. Isi exprima trairile gen Jiji, Hagi. Asta din urma a luat lectii sa nu-si mai dea drumul la gura oricand, macar.

              Serena, cu 10 ani mai in varsta era mai fresh la finalul meciului decat Halep.
              Last edited by mr.K; 8 September 2016, 11:46. Reason: Automerged Doublepost

              Comment


              • #37
                Asa cum era de asteptat, jocul, pentru a cei ce se invart in jurul fenomenului, la asta se uita si nu altceva, dintre Simona si Serena a fost apreciat ca fiind de inalta factura tehnica.
                "Felicitari, Simona Halep si Darren Cahill, pentru un US Open foarte bun! Cel mai probabil veti avea sansele voatre sa cuceriti trofee de Grand Slam", a scris pe Twitter Nick Bollettieri
                "Meci teribil de inalta calitate intre Serena Williams si Simona Halep. Unul dintre cele mai bune meciuri ale anului in circuitul feminin" a scris pe Twitter Chris Evert.
                In aceiasi ordine de idei, presa de specialitate lauda de asemeni, calitatea jocului.
                Simona Halep a facut ceea ce nimeni altcineva nu a fost in stare sa faca impotriva Serenei Williams, miercuri, la US Open...
                Simona Halep a facut un meci eroic in sferturile de finala de la US Open, in fata Serenei Williams, insa a fost nevoita sa se recunoasca invinsa in cele din urma de aceasta. Presa internationala scrie pe larg despre acest meci.

                ...
                Chiar ma gandeam; oi fi vazut eu alt meci?
                Last edited by IancuMIC; 8 September 2016, 12:39.
                Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                Comment


                • #38
                  Ca sa o bati pe Serena, trebuie sa o prinzi in zi proasta. Acum n-a fost cazul, exceptand caderea din setul 2.
                  Ma-ntreb ce or face alte talente romanesti la 34 de ani, cat are Serena acum si bate tot ce misca.

                  In rest, presa zice...vorbe. Unii tipa fantastic, altii zic lupta, chestii care vand si justifica mormanele de bani cu care sunt platite fostele vedete sa comenteze.

                  Sunt capabil sa am propria parere despre un lucru la care m-am uitat, nu trebuie sa citesc in presa.
                  Last edited by mr.K; 8 September 2016, 13:13.

                  Comment


                  • #39
                    Cine ti-a spus sa citesti presa?

                    Imi permit sa fac si eu niste comentarii, daca nu te deranjez.
                    Sunt capabil sa am propria parere despre un lucru la care m-am uitat, nu trebuie sa citesc in presa
                    Mai usurel cu ...contrele asupra posturilor mele, ca nu ma adresez tie, in mod personal.
                    Last edited by IancuMIC; 8 September 2016, 14:06.
                    Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                    Comment


                    • #40
                      Nici eu nu ma adresez tie personal.
                      Parerea mea e ca Halep a jucat bine, cat de bine a putut ea. Dar, atat poate. Noroc de victoria din primul meci de la turneul campionaleor, cand a venit Serena mahmura la meci. Si-a revenit in finala.
                      Last edited by mr.K; 8 September 2016, 14:07.

                      Comment


                      • #41
                        Parerea mea e ca Halep a jucat bine, cat de bine a putut ea. Dar, atat poate
                        Nu-i mai bine asa, decat sa ataci pe marginea posturilor mele? Fiecare cu parerea lui.
                        Acu' pe bune si nu sunt ironic...
                        Last edited by IancuMIC; 8 September 2016, 15:23.
                        Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                        Comment


                        • #42
                          Abia acum se vede cat de bun/slab a fost jocul Simonei vs Serena care nu e in cea mai buna forma.
                          A ras-o Pliskova pe americanca. Acum titlurile presei la adresa cehoaicei ar trebui sa fie mirific, fabulos, daca la Halep aruncau cu fantastic.

                          Acum asteptam o accidentare strategica la unghia degetului mic de la piciorului drept.
                          Last edited by mr.K; 9 September 2016, 09:17.

                          Comment


                          • #43
                            No...ea e cu tendoanele !!! Ma oftic ca Simona are potential numai ca o depasesc figurile din cap .
                            sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                            Comment


                            • #44
                              Simona Halep, e Simona Halep; nici mai buna nici mai rea.
                              Sportul individual, n-are a a face cu spiritul de echipa, cu altruismul si efortul conjugat. Esti doat tu si advesarul, pregatit pentru a te invinge. Iar surprizele in tenis si ierarhiile se darama zilnic; daca ati urmarit cat de cat meciurile de la US Open, veti intelege ce spun.
                              Pliskova imi aduce aminte de Roberta Vinci din 2015.
                              Noua regina de anul acesta la US Open, va fi cel mai probabil, Kerber, poate cea mai constanta jucatoare din ultimul an si viitorul nr.1 WTA.
                              Revenind la Simona (pentru e romanca de aia), probabil dupa detronarea Serenei, isi va arunca posterul cu aceasta din dormitor si astfel va putea merge mai departe. Cat de departe, vom vedea; varsta e inca de partea ei.
                              Top 10 mondial la ora acesta, cuprinde jucatoare pe care Simona le poate invinge, daca nu cumva le-a si invins candva.
                              Simona Halep e Simona Halep. Nu va repeziti sa incercati s-o croiti dupa cum ati dori sa fie, pentru ca oricum ar fi, infrangerile sunt doar ale ei. noi savuram doar victoriile.
                              Nimeni nu poate fi placut, accepat fara rezerve de toata lumea; mai ales un sportiv, care nu castiga mereu.
                              Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                              Comment


                              • #45
                                Originally posted by prometheus View Post
                                No...ea e cu tendoanele !!! Ma oftic ca Simona are potential numai ca o depasesc figurile din cap .
                                Eu cred ca si-a atins potentialul, cam atat poate. Evolueaza ca potential cele gen Pliskova.
                                Vor veni din urma si altele, mai tinere.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google