Stiri din tenis

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    K, mai usor cu remarcile rasiste !
    Inteleg ca ne mai scapa cate una din cand in cand, dar cand in 3 din 3 posturi faci asemenea remarci, nu-i ok.
    Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

    Comment


    • #77
      Poloneza Radwanska a fost invinsa de cea mai slab cotata jucatoare a turneului S. Kuznetova; se intampla si la case mai mari, asta e.

      ...
      In acest moment, Pliskova-Muguruza 6-2, 6-6, in cel de al 2 lea meci al Grupei albe.
      LE.
      Pliskova se impune pana la urma castigand meciul, dupa ce in setul decisiv a fost condusa cu 4-0; 6-2, 6-7, 7-5.
      Last edited by IancuMIC; 24 October 2016, 21:08.
      Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

      Comment


      • #78
        Simona Halep, locul 4 WTA, a fost învinsă de Angelique Kerber, locul 1 WTA, în al doilea meci din grupele Turneului Campioanelor de la Singapore, scor 4-6, 2-6.




        În următorul meci, Halep se va duela cu Cibulkova, iar Kerber o va întâlni pe Keys. Astăzi se va juca meciul Cibulokva - Keys.

        Comment


        • #79
          Am gasit un mod de a face niste bani. Pariez la tenis contra Simonei.

          Comment


          • #80
            K, nu pot sa nu insemn in calendar bine, mah, bravo! as indrazni sa zic "Doamne-ajuta!". sau e prea devreme?
            Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

            Comment


            • #81
              Tocmai ma pregateam sa pun link-ul cu infrangerea Simonei Halep.

              Sincer, nu ma asteptam la o victorie; ramane decisiv meciul contra Cibulkovei.
              La cum joaca acum Simona, va fi un meci dificil pentru ea. Sa speram totusi, intr-un rezultat bun.
              Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

              Comment


              • #82
                Originally posted by Seba View Post
                K, nu pot sa nu insemn in calendar bine, mah, bravo! as indrazni sa zic "Doamne-ajuta!". sau e prea devreme?
                Am avut un moment de ratacire.

                Am vazut meciul Cibulkova-Kerber. Foarte agresiva Cibulkova, daca joaca la fel si cu Halep, o sa fie un meci de urmarit.

                Comment


                • #83
                  Turneul Campioanelor, grupa alba.
                  Pliskova-Kuznetsova 6-3, 2-6, 6-7; rusoaica merge in semifinale, dupa ce a invins-o si pe Aga Radwanska, campioana en-titre.
                  Urmeaza Radwanska - Muguruza; daca Muguruza va castiga, poloneza va merge acasa.
                  LE.
                  Radwanska, castiga meritat, dupa un meci frumos;7-6, 6-3. Meciul contra Pliskovei, va fi muuult mai greu si complicat.
                  ...
                  Pana una alta maine, Simona trebuie sa treaca de Cibulkova, intr-un meci decisiv, pentru iesirea din grupa.
                  Last edited by IancuMIC; 26 October 2016, 19:34.
                  Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                  Comment


                  • #84
                    Hai Cibulkova!

                    Kuznetsova pare in forma maxima.

                    Comment


                    • #85
                      Doua jucatoare cu adevarat valoroase , stiu meserie nu gluma !!
                      sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                      Comment


                      • #86
                        Originally posted by mr.K View Post
                        Hai Cibulkova!
                        Bravo Cibulkova!

                        Simona Halep nu a putut trece de grupele Turneului Campioanelor, după ce a pierdut în fața Dominikăi Cibulkova, scor 3-6, 6-7(5)
                        Si explicatiile. Se putea altfel?

                        Este foarte greu și dezamăgitor că am avut acea durere la picior, dar asta e viața.

                        Un + ca recunoaste totusi:

                        "Cibulkova a dominat meciul.
                        Eu am stat prea în spatele terenului
                        ca totdeauna..
                        și trebuia să variez loviturile, să deschid unghiurile și să alerg mai mult.
                        mda, asta tine cu jucatoarele care nu alearga mai mult ca tine si nu lovesc tare.
                        Cibulokova ara terenul si da cu sete in minge.

                        Prezența la Turneul Campioanelor a fost un bonus pentru mine. La jumătatea anului nu credeam că pot ajunge aici. M-am calificat pentru al treilea an la rând și a fost un plus", a spus Simona Halep.
                        Ca orice sportiv roman, bine ca a ajuns acolo, nu conteaza ca n-a facut nimic.
                        Parca e ruda cu aia din nationala de fotbal, care se bucura de prezenta la un turneu final odata la 20 de ani si cam atat, doar nu vrem si vreo calificare spre fazele superioare.

                        Hai acasa Simona, acusi vine Craciunul, tai porcul la tine in Dobrogea, pana la Adelaide si Australian Open ia-ti o pauza. Oricum in Australia mergi cam degeaba, de la sarmale te misti greu si o furi in primul tur.
                        Last edited by mr.K; 27 October 2016, 15:38.

                        Comment


                        • #87
                          N-am vazut meciul; inca sunt la servici.
                          Dezamagitoare prezenta de anul acesta a Simonei Halep, la Turneul Campioanelor.
                          ...
                          Update.
                          Kerber si Cibulkova merg mai departe in semifinale; Keys si Halep, out.
                          Last edited by IancuMIC; 27 October 2016, 20:50.
                          Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                          Comment


                          • #88
                            Cibulkova, in finala la Turneul Campioanelor, dupa un meci dramatic cu S. Kusnetsova; Cine ar fi crezut?
                            Urmeaza un meci interesant; Kerber-Radwanska.
                            Update.
                            "La pomul laudat sa nu te duci niciodata cu sacul"
                            Simplu act de prezenta al polonezei in acest meci.
                            Asadar, maine finala Kerber-Cibulkova.
                            Last edited by IancuMIC; 29 October 2016, 17:22.
                            Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                            Comment


                            • #89


                              In urma cu cateva saptamani, Steve Simon a anuntat ca pregateste doua modificari importante deoarece considera ca meciurile din tenisul feminin de astazi sunt de multe ori plictisitoare

                              Astfel, Simon a anuntat ca va supune la vot eliminarea setului decisiv si spune ca are tot sprijinul necesar.

                              In locul setului decisiv, Simon doreste un sistem cu tie-break, iar castigatoare sa iasa jucatoarea ce ajunge prima la 10 puncte castigate. Este un model implementat deja la turneele de dublu mixt.

                              O alta schimbare importanta anuntata de Simon este eliminarea avantajelor din timpul game-urilor

                              Dar Simona nu e de acord.

                              Simona Halep s-a aratat nemultumita de cele doua schimbari importante pe care WTA a anuntat ca le va face in regulamentul jocului de tenis.
                              De ce? Ne spune acum:
                              "Chiar daca pierzi in setul decisiv, asta inseamna ca ai ocazia sa fii mai puternica. Stii unde esti si poate data viitoare poti fi mai puternica decat adversara care te-a batut", a spus Simona Halep pentru Straits Time.
                              Eu n-am inteles nimic. De ce nu poate fi mai puternic in ace tie-break? De ce sa astepti data viitoare? Oricum vine si data viitoare, si-i arata ea cate rachete poate da de pamant!

                              Deci, daca pierzi in tie-break, asta inseamna ca NU ai ocazia sa fii mai puternica.

                              E unul sunt satul de avantajele din timpul game-urilor. Am sa-l sun pe ala sa-i spun ca macar o persoana din Romania il sustine.

                              Tiriac despre Halep:
                              Ion Tiriac, declaratii transante despre Simona Halep: "Numarul 1 WTA? E o gluma
                              Ion Tiriac a facut o analiza a prestatiei Simonei Halep la Turneul Campioanelor de la Singapore, referindu-se si la posibilitatea ca, in viitor, sportiva din Constanta sa urce, in fine, pe prima treapta a podiumului WTA.

                              Pai bine ma nea barbosule, nu sustineai ca e vitorul number one, acu' ceva timp?
                              Vreau sa te hotarasti odata, ca ma bulversezi.

                              Hai Cibulkova!

                              Halep e mai inalta decat Cibulkova, dar ar trebui sa ia lectii despre cum sa serveasca, de la slovaca.
                              Last edited by mr.K; 30 October 2016, 15:47. Reason: Automerged Doublepost

                              Comment


                              • #90
                                Cibulkova o desfiinteaza pur si simplu pe Kerber, castigand meritat Turneul Campioanelor 2016.
                                Am vazut-o pe Angie, pur si simplu blocata mental, in vreme ce Dominika, parca era proaspat posesoare de ...meldonium (glumesc desigur).
                                Acest meci pierdut de Kerber, nu-i stirbeste cu nimic meritele; pur si simplu atat a putut sa faca astazi.
                                E foarte posibil sa urmeze o perioada de declin, in jocul acesteia, dupa un an 2016 exceptional si care probabil va lasa "urme".
                                ...
                                La dublu, perechea Makarova/Vesnina, a trecut in finala de perechea Bethanie Mattek-Sands/Lucie Safarova.
                                ...
                                Concluzionand, am vazut tenis de calitate, de mare angajament.
                                Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google