Stopuri Ce Pulseaza !

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    bravo gabi...asa e cel mai corect..al 3-lea stop...si daca il faci si numa la franare de urgenta...e super
    Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

    Comment


    • #17
      linkul de sus nu merge. banuiesc ca este acesta http://www.youtube.com/watch?v=17l9Z...eature=related . cred ca sunt cam ilegale rau cele de pe 300c. sunt practic niste "stroboscoape" numai ca puse in spate. pe a 3-a lampa ar fi o chestie dar cum il faci sa clipoceasca la franare brusca???
      vom fi iarasi ce am fost si mai mult decat atat !

      Comment


      • #18
        eu la asa ceva ma gandeam...asta este cea mai simpla si realizabila variata.

        This is what the Safety Pulse does to your Third Brake Light on your RedLine SKY...
        Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

        Comment


        • #19
          Salut.Cred ca aia merge facuta cu un releu de semnalizare cum aveau pe vechea dacie,dar la stopurile pe ceata.
          Numai bine.
          Un Logan----YNG-----
          Numai bine.

          Comment


          • #20
            Varianta asta este simpla si usor de realizat chiar am dat de o asemenea schema pe undeva.Dar cindeste in trafic la cei din spate mai ales pe timp de ploaie sau noaptea.Daca este intr-o coloana de masini si tot franezi o sa clipeasca tot timpul.
            sigpic
            Oglinzi MCV / Led Tuning / Activari functii LOGAN / HIDXenon / Leduri SMD / Accesorii Audio / ...

            Comment


            • #21
              Cred ca se poate pune un buton off/on,sa se activeze doar atunci cind vrei tu.Parerea mea.
              Un Logan----YNG-----
              Numai bine.

              Comment


              • #22
                sincer..daca pui buton on -off...cred ca ai sa uiti de acel buton...cel mai bine ar fi totusi cum a zis gabi..cu un gen de senzor ..ptr franarea de urgenta...
                Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                Comment


                • #23
                  s-o putea pune ceva pe pedala de frana care sa masoare forta cu care o actionezi? sau mai bine spus "impulsul" pe care il dai pedalei in momentul in care apesi brusc.
                  vom fi iarasi ce am fost si mai mult decat atat !

                  Comment


                  • #24
                    Acolo este mult mai complicat pentru ca iti trebuie un senzor care sa masoare forta de aparare exact cum sunt la staiile ITP cind verifica franele.Tot pe baza de forta de acceleratie/deceleratie este mai simplu.
                    sigpic
                    Oglinzi MCV / Led Tuning / Activari functii LOGAN / HIDXenon / Leduri SMD / Accesorii Audio / ...

                    Comment


                    • #25
                      Pentru a pulsa stopurile (stock sau led'uri) putin mai des decat alea 300c'ului ar fi super ... daca nu la fel , eu zic ca sunt mult mai vizibile ... si efectul pe masura !

                      Doar pentru al 3 lea stop ? Mai mare'i deranjul ... parerea mea !

                      Imi imaginez cum s-ar vedea treaba asta pe un logan modificat cu stil , in genul lui Dsign ... ar aplauda chiar si 300c'ul ala )
                      sigpic

                      Comment


                      • #26
                        Senzorul pentru decelerare se realizeaza dintrun tub cu un contactor la capat. In interior se afla un arc si o piesa care culiseaza asemena pistonului in camasa. Arcul trebuie calculat bine, astfel la o anumite decelerare acel pistonas invinge forta arcului si actioneaza contactorul, facand ca stopul de ceata (sau a oricarui alt bec de stop) sa flash-uiasca pentru un timp stabilit prin microprocesorul de pe placa electronica. Acelasi microprocesor va stabili si frecventa flash-urilor, prin soft.
                        Ce ziceti?

                        Comment


                        • #27
                          Dar la cele cu ABS nu iti arunca pedala (trepideaza) cand intra in functiune?
                          Toţi cei care folosesc strada poartă în memorie imaginea unui accident de drum impresionant.

                          Comment


                          • #28
                            dar la o franare brusca tot te pune in cap nu? si atunci aceea e forta de decelerare.

                            Comment


                            • #29
                              era un user pe forum care vindea sau facea module de genul asta dar pentru luminile de avarii.Cred ca mai bine sa palpaie luminile de avarii decat stopul de frana.Acel modul masura deceleratia rotii nu a masinii.

                              Comment


                              • #30
                                Gabi...ai incercat sa faci ceva?
                                Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google