Stopuri Ce Pulseaza !

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Nu am mai incerca nimic pentru ca trebuie comandate piesele si nu prea am timp de el acum.
    sigpic
    Oglinzi MCV / Led Tuning / Activari functii LOGAN / HIDXenon / Leduri SMD / Accesorii Audio / ...

    Comment


    • #32
      pulsatu des si rapid..merge doar pe led?
      Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

      Comment


      • #33
        Da pulsatul foarte rapid merge doar pe led dar nu este o problema asa mare sunt becuri cu led cu care se poate inlocui becul clasic si are si un consum mai mic de curent.
        Last edited by gabibv; 21 July 2009, 20:02.
        sigpic
        Oglinzi MCV / Led Tuning / Activari functii LOGAN / HIDXenon / Leduri SMD / Accesorii Audio / ...

        Comment


        • #34
          Becurile normale or sa se arda mai repede fiind solicitate mai mult decat normal.
          sigpic
          !

          Comment


          • #35
            eu deabea astept sa imi pun asa ceva pe al 3-lea stop
            Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

            Comment


            • #36
              Salut.Sa speram ca va reusi cineva sa faca acel modul.
              Numai bine si asteptam un rezultat concret.
              Un Logan----YNG-----
              Numai bine.

              Comment


              • #37
                se aude ceva? face cineva macar teste?
                Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                Comment


                • #38
                  Uitati aici o schema veche(decand eram eu la liceu) cu led pulsatoriu.
                  Se pot pune mai multe leduri in paralel,dar daca scade in intensitate mai coborati valoarea rezistentelor R1 si R4.Daca e cineva mai priceput ca mine rog a face un UPDATE schemei mele cu ledul pulsatoriu.
                  Attached Files

                  Comment


                  • #39
                    eu nu ma pricep la asa ceva
                    Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                    Comment


                    • #40
                      eu chiar vreau ca stopul de pe luneta sa imi pulseze macar 1-2 secunde de la apasarea franei...chiar nu poate nimeni sa faca asa ceva.
                      Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                      Comment


                      • #41
                        Mumus ,incearca si tu cu un releu de semnalizare ((poate ai unul mai vechi si in plus ca sa incerci))si cauta picioarele potrivite ale acestuia pana se aprinde becul de la luneta intermitent.
                        Adica iei plusul si minusul de la bec il pui pe releu si apoi vezi pe care din celelalte iesiri ale releului iese tensinea cu intermitente,,ca sa legi apoi becul de la luneta.
                        Mai exact sa inseriezi acel releu pe alimentarea becului de la luneta.
                        Trebuie sa mearga mai mult ca sigur..Spor la treaba.

                        Comment


                        • #42
                          dar o sa pulseze foarte rar...
                          Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                          Comment


                          • #43
                            Poate gasesti unul care merge mai rapid..

                            Comment


                            • #44
                              Originally posted by mumus View Post
                              dar o sa pulseze foarte rar...
                              ai vazut ca daca se arde un bec cel care ramane in functiune pulseaza mai repede? vezi cum faci legaturile pe releu astfel incat sa obtii pulsatia asta m-ai rapida ;) .
                              vom fi iarasi ce am fost si mai mult decat atat !

                              Comment


                              • #45
                                am sa incerc ideea...cred ca am prin garaj si releu vechi de semnalizare pe undeva.
                                Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google