Stopuri Cu LED

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    la 35 ron setul... nu pot cere f mult. am gasit si mai scump dar atunci nu prea dispuneam de bani sa bac in masina...
    Asa arata ale mele : 21625526-1-500_500.jpg
    sigpic
    Contact: 0799.999.255 - Pravalia cu leduri.

    Comment


    • #32
      nu se mai aude nimic de " lampile alea cu leduri comandate in turcia"?
      sigpic

      Comment


      • #33
        salut

        fane1990, Adi din Oradea te deranjeaza eu am un Logan PH1 si ma intrebam cum sa fac sa se vada pozitiile albe in fata, semnalizarea spate alba luminoasa si becurile spate frana sa se vada foarte puternic asa ca la tine, pe spate am stopuri de la Mega drive, astept raspuns de la tine, cu stima!, multumesc.

        Comment


        • #34
          adyxxz,pe fata iti cumperi becuri fara soclu cu led , pe spate am folosit bec cu 2 faze ,pozitie si stop pe frana cu 19 leduri ... de semnalizare nu stiu...ce gasesti.... eu ink nu am gasit ceva sa iasa in evidenta....
          Daca mai ai vreo nelamurire poti da PM si imi lasi id..
          sigpic
          Contact: 0799.999.255 - Pravalia cu leduri.

          Comment


          • #35
            Semnalizare pe leduri nu va merge deoarece da eroare de bec ars. Consumul ledurilor este mult mai mic decat al becurilor si de aici eroarea. Pentru simularea consumului becurilor originale trebuie pusa o rezistenta de aprox 50W pe instalatia de semnalizare (cate una pentru stanga / dreapta).
            Sau, confectionate becuri cu leduri de putere mare, care sa ajunga la acelsi consum cu al becurilor normale. Automat, lumina va fi mult mai intensa, dar si pretul mult mai mare.

            Ca idee: pentru cei care schimba becurile de frana/pozitie cu leduri, incercat sa-l faceti si pe cel din mijloc (de la luneta) cu leduri. Din calculele mele ar incape acolo cam 50 leduri superflux. Ce ziceti?
            GL-22-TOF

            Comment


            • #36
              si pana la urma cum ramane cu noile stopuri comandate din turcia,daca nu au ajuns pune macar ceva poze cu ele sa avem o idee

              Comment


              • #37
                Ce ati testat voi acolo sunt niste LED-uri de 5 mm foarte focalizate ca sa para puternice. Spre reflectorul gandit pentru bec nici nu ajunge lumina si rezultatul va fi slab chiar periculos pentru siguranta circulatiei. Deluxe a fost amabil si ne-a facut reclama insa pe site-ul zexstar nu sunt prezentate decat niste solutii slabute pentru scutere, tocmai pentru a discuta cu oamenii si a ii lamuri despre ce se poate face cu aceste LED-uri in stopuri. Intre timp solutii mai serioase au aparut dar preturile sunt cam de 90 ron/set pentru a echivala fluxul luminos produs de becurile incandescente. Cautati poze pe forum si la bursa ca am tot postat sau veniti la intalniri si uitati-va la stopurile lui dSign, el are si semnalizarea tot LED.
                Piese premium Dacia Logan, Sandero, Duster
                Consumabile tinichigerie/vopsitorie IXELL,piese schimb

                Comment


                • #38
                  O sa fim cu ochii pe el
                  sigpic
                  Contact: 0799.999.255 - Pravalia cu leduri.

                  Comment


                  • #39
                    Ce repede se piede o discutie?Am vazut o gramada de chestii in dragonul rosu,cu o gramada de leduri,si aveau si leduri din acelea foarte puternice.A incercat cineva?Impresii despre calitate?

                    Sarbatori fericite!
                    sigpicPasionat de MCV si natura

                    Comment


                    • #40
                      stiu si eu de acel magazin , dar mereu era inchis , nu stiu care es treaba cu el

                      Comment


                      • #41
                        Siu ca au deschis de luni pina simbata.Oare acum intre craciun si revelion or avea deschis? Eu o sa fac o incercare poate ii gasesc,fiind foame de sfirsit de an poate poate.

                        Sarbatori fericite!
                        sigpicPasionat de MCV si natura

                        Comment


                        • #42
                          eroare de bec ars?
                          la logan? la logan si daca ii scoti farul cu totul nu stie ca e ceva in neregula dar sa mai dea si eroare ???
                          pana la urma nimic inca?
                          am vazut pe un site becuri cu ledurile aranjate in alte forme - de stea in 5 colturi, cate doua randuri de leduri pe fiecare latura a stelei.
                          ma gandesc ca acestea ar umple mult mai bine stopul...
                          daca nu si nu, am tot vazut de vazare pseudo-stroboscoape cu led care le imita pe cele de politie. caut rotunde, verific diametrele (interior al stopului si al placii cu leduri) iau doua rosii si sa vedem cum fac sa intre in stopuri.
                          sa te tii atunci halucinatii pe aia din spate cand pui frana
                          Attached Files

                          Comment


                          • #43
                            Eoare de bec ars o sa ai la toate masinile la semnalizare. La logan daca-i pui semnalele pe leduri o sa licare mai repede.

                            Apropo, becul ala in forma de stea cum ai vrea sa-l bagi in stop?

                            Comment


                            • #44
                              Originally posted by skd_ozenel View Post
                              eroare de bec ars?
                              la logan? la logan si daca ii scoti farul cu totul nu stie ca e ceva in neregula dar sa mai dea si eroare ???
                              pana la urma nimic inca?
                              am vazut pe un site becuri cu ledurile aranjate in alte forme - de stea in 5 colturi, cate doua randuri de leduri pe fiecare latura a stelei.
                              ma gandesc ca acestea ar umple mult mai bine stopul...
                              daca nu si nu, am tot vazut de vazare pseudo-stroboscoape cu led care le imita pe cele de politie. caut rotunde, verific diametrele (interior al stopului si al placii cu leduri) iau doua rosii si sa vedem cum fac sa intre in stopuri.
                              sa te tii atunci halucinatii pe aia din spate cand pui frana
                              Tin sa te contrazic .. daca ii scoti vreun far sau vreun stop sau semnalizarea de pe aripa imediat incepe sa licare repede .. eu am avut masina desfacuta acum putin timp si facut proba asta ..

                              Comment


                              • #45
                                La semnale asa e facut sistemul sa te avertizeze ca nu merge un bec, este si la masini mult mai vechi am mai spus-o. Pe bord insa la Logan nu o sa apara nici un martor ca o eroare de bec ars!

                                Referitor la produsul din pozele de mai sus - acele brate se pliaza pentru a fi bagate be gaura becului dupa care se deschid in lampa. La Logan berlina locul este mic si nu se va deschide uniform. Solutia in sine este o chinezarie care dupa un timp cedeaza ori la contactele dintre acele placute ori incep sa se duca din LED-uri.

                                Montajele pentru stroboscoapele LED supravolteaza pentru a obtine lumina puternica din niste LED-uri ieftine. Folosite la masini aprinse in alt regim de functionare nu le dau mai mult de o vara!
                                Last edited by Soran; 12 March 2011, 23:04.
                                Piese premium Dacia Logan, Sandero, Duster
                                Consumabile tinichigerie/vopsitorie IXELL,piese schimb

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google