Sugestii Xenon

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Originally posted by MihaitzaMCV View Post
    ...[snip] foarte putini soferi imi dau flash-uri ca ii deranjeaza luminile mele ..
    alt exemplu de inconstienta si nepasare. Stiu ca sunt si politisti pe aici: faceti-va datoria fratilor, si aparati-ne de inconstientii care ne orbesc pe sosele, ca de vorba buna vad ca nu inteleg!

    Comment


    • #32
      decat sa vorbesti in plus ... mai bine taci ! ... de unde stii tu ca omul nu are reglate farurile extrem de jos incat sa nu orbesti pe nimeni ? !!! ... azi o sa imi pun si eu bixenon insa o sa le reglez foarte bine ! ...
      Logan TAXI http://www.loganclub.ro/forum/logan_...4.html?t=27374

      Comment


      • #33
        Din manualele de optica stiu. Ca educatia elementara o am de acasa, de mic. Tie se pare ca iti sunt straine amandoua.

        Comment


        • #34
          Lasa-l Dany ca e frustrat de folii pe geamuri si mai nou si de xenoane. Mai omule, daca esti asa de deranjat de ce nu te duci sa-i reclami la politie pe astia cu folii si xenon?
          Sa ai noroc de cat mai multi cu xenon si folie!

          Comment


          • #35
            Frustrarea, in sensul de ciuda a neputintei, este sentimentul celui nevolnic care vrea sa fie puternic si nu poate, al celui care o are mica si ar vrea sa o aiba mare, care are Logan si ar vrea sa para ca merge in Rolls Royce. Si atunci isi pune folii cat mai negre pe geamuri, mult mai negre decat la Rolls, si pe parbriz daca se poate, chiar daca nu mai vede afara bine noaptea. Si pune xenoane, care arata bine si ii dau impresia gresita ca vede mai bine afara (studiati fizica), fara sa ii pese ca ii chiauneste pe ceilalti. Frustratul de multe ori este si fudul, si prost.

            Comment


            • #36
              Sincer si pe mine ma enerveaza ce-i cu xenoane care sunt reglate "v-ai mama lor" ... apropo, chiar de ce nu mergi la politie ? ... poate cu putin noroc te si asculta cineva si poate se rezolva ceva pana la urma )
              Logan TAXI http://www.loganclub.ro/forum/logan_...4.html?t=27374

              Comment


              • #37
                Apare scris clar in codul rutier, e abatere grava care se lasa cu ridicare de talon. Politistii sunt pe strada, trebuie doar sa isi faca datoria.

                Comment


                • #38
                  Originally posted by ParuLuScorilo View Post
                  alt exemplu de inconstienta si nepasare. Stiu ca sunt si politisti pe aici: faceti-va datoria fratilor, si aparati-ne de inconstientii care ne orbesc pe sosele, ca de vorba buna vad ca nu inteleg!
                  Medicamente , medicamente ..

                  Luminile mele bat perfect .. vad foarte bine noaptea .. daca eventual mai trec peste o denivelare farurile in momentul ala are o mica oscilatie in sus si da impresia celui din sens opus ca am faza lunga .. si imi da flash .. in rest nu m-a injurat nimeni ca il orbesc sau ca il deranjeaza luminile mele .. dar sincer .,. chiar cred ca esti un om frustrat si nemultumit de viata ta anosta .. plina de datorii si ne neimpliniri .. mai bine te-ai sinucide.. ai face un favor multor persoane..
                  Last edited by MihaitzaMCV; 19 June 2010, 07:56.

                  Comment


                  • #39
                    Originally posted by ParuLuScorilo View Post
                    Apare scris clar in codul rutier, e abatere grava care se lasa cu ridicare de talon. Politistii sunt pe strada, trebuie doar sa isi faca datoria.
                    Apare in codul rutier, dar uita-te si la alte marci de masini care au (bi-)xenon si sa-mi spui dup-aia care deranjeaza mai mult : loganul ( care are sticla geamului de la far clara) sau acele sh-uri aduse din afara tarii care nu au avut xenon din fabrica ( si sticla de la geamul farului nu e clara ) ?!
                    http://www.loganclub.ro/forum/mcv_ul_meu-t22912p3.html

                    Comment


                    • #40
                      Eu am avut xenon si l-am dat jos.Intr-adevar se vede mai bine pe asfalt uscat decat cu lumina stock,dar pe ploaie si ceata se schimba treaba.Iar faptul ca le reglezi bine nu ajuta prea mult.lumina oricum va fi imprastiata chiar si cu farul curat din cauza liniei de pe sticla(putin dar suficient cat sa deranjeze),ca sa nu mai zic ce se intampla cu lumina cand ai farul murdar.Ca nu vreti voi sa intelegeti ca lumina de xenon in farul stock(si chiar si cele tuning chinezesti cu lupa) e deranjanta pentru ceilalti participanti asta e altceva.Am vazut logan cu lupa in farul original si intr-adevar nu deranjeaza,dar nu sunt 100% convins pentru ca era ziua si masina stationa,deci nu ma pot pronunta cum e pe timp de noapte.
                      ca si concluzie :arata bine masina cu xenon in farul stock,dar veti avea tot timpul frigiderul plin.

                      alex eu n-am vazut nici o masina care sa aibe sticla cu striatii in far si xenon din fabrica.sunt puse tot aftermarket si ilegal daca e sa ne luam dupa codul rutier.
                      Si sunt de acord cu scorilo nu neaparat legat de inconstienta cat de nepasarea celor ce-si pun xenon.Mai am putin si s-ar putea sa-i urmez totusi pentru ca m-am saturat sa intalnesc din ce in ce mai multe masini cu xenon si sa fiu nevoit sa incetinesc pentru ca nu pot vedea in fata.
                      Last edited by gxg; 19 June 2010, 18:18.
                      MX-5 1.6 110cp 12.01.12(fab.2002)

                      Comment


                      • #41
                        si eu am pus bixenon ieri ... vad super bine seara pe strada si nu am primit nici un flash ! ... vroiam sa pun de 100w ca sa nu ii mai dernajeze pe unii xenoanele ) ... dar nu aveau ...asta e !
                        Logan TAXI http://www.loganclub.ro/forum/logan_...4.html?t=27374

                        Comment


                        • #42
                          Din pacate dani faci parte si din cei inconstienti si nepasatori,ca si fratimiu.celor ca tine ar trebui sa li se ridice talonul.iar faptul ca n-ai primit flashuri nu inseamna ca nu ai frigiderul plin.de exemplu eu unu am renuntat sa mai dau flashuri,oricum nu ai intelege sau ai da si tu flashuri sa-mi arati ca esti pe faza scurta.sunt curios totusi unde o sa ajungem cand o sa ne punem toti xenon pe masini.
                          MX-5 1.6 110cp 12.01.12(fab.2002)

                          Comment


                          • #43
                            de acord cu voi ! ... eu le-am reglat sa bata foarte jos, incat sa nu derenjeze la ochi ! ... pe faza lunga ii orbesti pe totii este adevarat !

                            PS : eu zic ca in primul rand sa ii vedeti pe aia cu bemve-uri, cu xenon fara lupa si nici macar sticla clara de la far ...si dupa aceea sa ziceti care va orbeste mai tare ! ?
                            Last edited by Dany_DNY; 19 June 2010, 18:31.
                            Logan TAXI http://www.loganclub.ro/forum/logan_...4.html?t=27374

                            Comment


                            • #44
                              Daca le reglezi cum trebuie nu cred ca deranjeaza foarte mult .. si oricum .. decat sa injur eu pe altii .. mai bine sa ma injure ei pe mine .. si sa se oftice ca nu au xenon si ei sa imi rupa ochii

                              Comment


                              • #45
                                e de ajuns sa folosesti acea rotita din stanga si fara xenon pentru a ii deranja pe cei din fata. credeti ca daca va certati in continuare aici va renunta vreunu la xenon ca ii deranjeaza pe cei din trafic? pentru o familie de familie 15000 km/an mi se pare aiurea sa imi pun xenon. nu stiu daca din cei 15 000km fac 1000 de km noaptea. si daca ii fac noaptea in Bucuresti halogenul isi face treaba 100% ajutat fiind de iluminarea stradala. in plus de atat eu merg mereu cu farurile aprinse si decat sa dau 200..300 sau 600 de lei pe niste becuri care nu sunt cu nimic diferite ziua decat halogenele mai bine bag banii in altceva (becurile le tin ziua aprinse atat pentru siguranta mea cat si a celor din trafic).

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google