Supapa Injector Motor Dci La Sinaia

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Supapa Injector Motor Dci La Sinaia

    azi am fost sa vizitez si eu TIB 2010 din complexul expozitional Romexpo. Am ajuns si la standul MEFIN SINAIA. Acolo o d-soara draguta mi-a aratat exponatele si imi spunea daca ma intereseaza ceva. I-am aratat niste pistoane plonjoare de la pompele de injectie pentru motoarele 12 LDA28. spunea daca cumpar asa ceva insa din pacate pt ei pompele pe care le-au construit pentru motoarele diesel de pe locomotivele diesel electrice si diesel hidraulice merg de 40 de ani fara defectiuni (poate 1% sa se fi defectat)
    Am intrebat-o de ce nu se gandeste conducerea societatii sa faca si echipament de injectie de locan dci si.....suprizaaaaa. Imi arata supapele de retur de la injectoarele dci cu mefin sinaia gravate pe ele. Am intrebat de unde se achizitioneaza si la ce pret insa din pacate vor fi disponibile abia de anul viitor doarece sunt in fata de omologare si de alegere a pretului(??????) functie de ce se gaseste pe piata.
    asadar se pare ca vom avea un furnizor de piese cat de cat serios.

  • #2
    O veste buna, sunt curios cat va fi pretul...tind sa cred ca vor fi mai ieftine decat cele actuale de pe piata Delphi.

    Comment


    • #3
      mi-a dat si un cd de acolo.din pacate eu la laptop nu am cdrom. oricum am vazut piesa am studiat-o imi pare rau ca nu am facut o poza.

      Comment


      • #4
        Las ca e un forumist pe acolo...poate are timp sa treaca pe la ei pe la stand sa faca ceva poze.
        sigpic

        Comment


        • #5
          pentru probleme cu injectoarele tot la Sinaia..la preturi ietine din cate stiu se poate rezolva...dati pm cu ce va intereseaza si poate va fac rost..

          Comment


          • #6
            Originally posted by valeriuciprian View Post
            Las ca e un forumist pe acolo...poate are timp sa treaca pe la ei pe la stand sa faca ceva poze.
            eu sunt acel forumist

            aceasta este mult prea ravnita piesa. deocamdata piesa se afla in teste de anduranta la mefin sinaia. firma este asemanatoare bosch, delphi etc. dar la o scara mai mica.
            piesa va aparea pe piata pe la inceputul anului viitor.
            poza este facuta cu telefonul mobil, scuze de calitatea ei
            Attached Files
            sigpic

            Comment


            • #7
              Nu vad eu sau sunt albe ? Daca nu sunt prea indiscret ce serie au noile supape ?

              Comment


              • #8
                scuze ca dezgrop topicul dupa atata timp, dar s-a aflat de unde se pot achizitiona produse mefin?

                Comment


                • #9
                  ce produse?

                  Comment


                  • #10
                    Sal.Supape retur injector logan diesel.

                    Comment


                    • #11
                      daca ai ceva da-mi pe PM niste oferte sa nu zica lumea ca facem comert aici. dar, doar originale! mercic!

                      Comment


                      • #12
                        Atentie mare la ce cumparati, piata e plina de facaturi. Arata aproape indentic cu celelalte insa sunt anumite chestiuni la care trebuie sa fiti atenti. Personal nu am supape de vanzare separat, dar pentru clientii mei nu pun decat supape de retur aduse direct din Franta, deci originale 100% de aceea costa putin mai mult decat aceste falsuri grosolane. Asadar primul lucru la care sa fiti atenti este pretul cu cat sunt mai ieftine cu atat sunt sanse ca acestea sa nu fie originale. Al doilea lucru la care sa va uitati cand le cumparati, neaparat pe ele sa fie stantate cu data de fabricatie a supapei. Si nu in ultimul rand vedeti ca aceea stanta de pe supapa sa nu se stearga.

                        Comment


                        • #13
                          salutare sunt nou pe forum
                          am si eu nevoie de niste injectoare logan sau supape 1.5 dci 2006 am bagat o gramada de bani in injectoare am dat ultima data 30 de milioane la delphi si le am in garantie dar au mers numai 10000 de km si au picat cu cele originale am mers 300000.multumesc
                          Last edited by florinhristi; 6 January 2013, 20:45. Reason: Automerged Doublepost

                          Comment


                          • #14
                            Degeaba schimbi supapele de retur la injectoare pana nu afli cauza care le'a stricat. Ai mai multe variante: pompa de injectie a inceput sa bage span(pilitura)pe instalatie si injectoarlele sunt primele care cad in situatia actuala, filtru de motorina nu este de calitate, cele originale delphi filtreaza de la 0.2 microni pe cand celelalte de la 0.4 in sus. In aceste conditii orice supape ai pune la injectoare nu are cum sa reziste. Iti recomand neaparat sa verifici daca pompa baga span , daca produce atunci trebuie neaparat schimbarea acesteia plus spalarea rezervorului si inlocuirea filtrului de motorina cu unul original delphi, iar mai apoi te gandesti la reconditionarea injectoarelor.
                            Sper ca ti'am fost de ajutor cu sfatul pe care ti l'am dat.

                            Comment


                            • #15
                              salutare.cine are supape de retur sa mi dea si mie un pm cu pret.
                              Asistenta: RAZVAN YPO - 0726240862 COSMIN CGK - 0767132803

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google