Suporti Plastic Spoiler Spate

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Suporti Plastic Spoiler Spate

    Dragilor,

    Vreau ca in weekend sa îmi dau spoilerul spate jos ca sa încerc sa micsorez luftul...
    Am citit pe un site ca diferă suportul de la ph1 la ph2...(in târg spun ca nu, ci doar de la berlina la mcv).
    Are cineva idee daca diferă?
    Vreau sa ii schimb ptr ca nu mai clipseaza pe spoiler....
    Daca are cineva si alte sfaturi, le preiau cu maxim interes...
    Ma streseaza maxim + ca îmi si ploua in portbagaj (vreau sa pun mastic la aeratoarele de pe lateral) conform indicatiilor date de Cristi de pe tutorialelogan.ro.

  • #2
    Apa din portbagaj intra pe la aeratoare. Garnitura de cauciuc ti-a cazut. Eu am schimbat anul trecut ambele pe garantie. E vreo 60 lei unul la reprezentanta. O fi bine cu mastic dar eu nu m-as incurca.

    Comment


    • #3
      Eu am folosit silicon deala de radiatore sau ceva de gen am pus in locul garnituri am lasat sa se intareasca putin si a doua zi i.am dat si pe interior de jur imprejur cu silicon sanitar, vad ca de un an fara probleme. Si luftul de la bara intri pe sub masina pui o bucata de polistiren extrudat de 2cm parca sa zic intre partea metalica pe care se prinde bara si bara unde strang suruburile si gata. Eu asa am facut, nu s-a mai lasat deloc, e lipit de lampa!

      Comment


      • #4
        Buna ideea asta.....cu polistirenul....si îl pun unde se prind cele 3 suruburi? De la buza portbagajului?

        Doar pe mijloc? Sau pe toata lungimea?
        Last edited by enc_edy; 15 March 2016, 17:22. Reason: Automerged Doublepost

        Comment


        • #5
          Paralel cu buza portbagajului, dar pe dedesubt. O sa gasesti si dedesubt 4 suruburi de 10, ca alea sunt de baza, le desfaci si pui pe cineva sa ridice bara in sus si o sa iti dai seama singur unde se face in spatiu, bagi polistirenul acolo , o sa intre mai fortat, dar e politiren si nu se intampla nimic , eu am bagat acolo o bucata cam de3cm latime si lunga cand e chestia aia metalica. Daca nu ai umblat niciodata pe dedesubt degeaba iti zic, trebuie sa tr bagi si o sa-ti dai seama sigur .

          Comment


          • #6
            Am mai dat odata jos bara spate si nu am văzut niciun surub pe sub alea 3....poate nu am văzut eu bine....stiu asa, sunt 3 suruburi sus, 3 sub masina, care 2 in lateral + alea de la protectiile de plastic....
            Îmi închipui ca sub alea 3 suruburi o sa pun....vad eu la fata locului

            Comment


            • #7
              Poate cei care au pus polistiren pot arata si niste poze ar fi fain.

              Comment


              • #8
                Poze cum arata bara asezata, sau sub masina cum am pus polistirenul?

                Comment


                • #9
                  Cum ai pus polistirenul.

                  Comment


                  • #10
                    Dragilor,
                    Am efectuat cele mentionate mai sus si pot spune ca sunt multumit ))
                    Nu am mai pus polistiren, pur si simplu am pus suporti noi la spoiler, am pus mastic la aeratoare si km atât....luftul se la spoilerul de pe spate nu l-am eliminat chiar de tot.....cred ca mai sunt vreo 5mm...dar a fost si lovita....asa ca zic multumesc...
                    Singurul lucru de care îmi pare rau este ca am zgâriat spoilerul la manipulare.....se mai întâmplă...

                    Comment


                    • #11
                      O poza fcut acum seara la bara, este si putin praf, dar nu exista deloc luft.
                      Attached Files

                      Comment


                      • #12
                        Poze cu ce am facut....luft tot mai exista dar este de 3 ori mai mic....
                        Attached Files

                        Comment


                        • #13
                          Si ca idee, nu difera suportii....intre ph1 si ph2 berlina

                          Comment

                          Working...
                          X
                          Anulare DPF
                          Politica de Securitate Google