Supraveghere Masina

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    pai si parcarea nu e pe domeniu public ?

    Comment


    • #32
      vecinul nu are masina, dar are datorii la intretinere 5100 ron!
      este un nimeni: alcoolic notoriu, un fel de boschetar, fara familie, etc.
      nu am avut nici macar o discutie( prin discutie a se intelege un singur cuvant) cu el.
      prima oara cand am vazut ce mi-a facut la masina, mi-au venit fel de fel de idei,
      toate legate de "dragostea" fata de aproape: sac in cap si la ficat, in dinti, etc.
      acum m-am calmat. luni o sa ma duc la politie sa fac o plangere.
      pana la urma, pot folosi inregistrarea video sa nu? o arat la politie sau nu?
      PS:camera video am montat-o pe balcon
      Last edited by bubuleanu; 14 June 2013, 17:04.
      fost 1.4 MPI / GPL
      actual 1.0 SCE

      Comment


      • #33
        Da, o arati. Iar daca domnii politisti n-au timp de tine pentru ca sunt ocupati sa-si bea cafeaua, le spui ca te duci la PRO TV - ei sigur sunt interesati de subiect.
        De fapt... ai putea sa le dai un telefon celor de la PRO TV indiferent de raspunsul celor de la politie. Daca presa mediatizeaza un caz, atunci domnii politisti se vor vedea cumva "obligati" sa-si dea silinta.

        Bafta!

        P.S. De ce nu te duci acum la politie (ca sa nu zic "ieri")? Sau astepti sa-ti mai mestereasca ceva pe la masina?
        Last edited by vitriol; 14 June 2013, 17:08.
        sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

        Comment


        • #34
          Originally posted by bubuleanu View Post
          pana la urma, pot folosi inregistrarea video sa nu? o arat la politie sau nu?
          PS:camera video am montat-o pe balcon
          Poti folosi orice fel de material in apararea ta.
          Daca mai aduci si vreo 2 martori mincinosi (vecinii tai) ca l-au vazut de la balcon pe individ,,aia e.
          Deci,,vreo 2 martori plus inregistrarea video si il poti da linistit in judecata.
          Din cate am inteles de la mai multi avocati prieteni, probele video si audio in instanta au din ce in ce mai mare importanta.
          Le poti aduce,,se tin cont de ele, iar daca cineva contesta probele tale ca sunt trucate,,poti cere o expertiza in acest sens.
          Iti pot recomanda avocatul meu, pt ca deja ma reprezinta intr-un proces pt recuperarea unor terenuri.

          Ps..pune si video,,daca il ai?
          Last edited by Ivan Marian; 14 June 2013, 17:45.

          Comment


          • #35
            video cu vecinul binevoitor

            daca tineti neaparat, am postat si video
            vecinul "dragut" Music: Handel - How Beautiful Are the Feet by Advent Chamber Orchestra (http://freemusicarchive.org/music/Advent_Chamber_Orchestra/Selections_from_the_December_2006_Concert/Advent_Chamber_Orchestra_-_06_-_Handel_-_How_Beautiful_Are_the_Feet) Music:…


            Originally posted by bubuleanu View Post
            daca tineti neaparat, am postat si video
            https://vimeo.com/68393729
            acum plec spre farmacie sa imi iau visine pentru ochi si la magazin pt cafea
            de la atatea ore de vizionari video, am inceput sa am si dureri de fund.
            grea meserie au bodyguarzii astia!
            Last edited by bubuleanu; 14 June 2013, 21:05. Reason: Automerged Doublepost
            fost 1.4 MPI / GPL
            actual 1.0 SCE

            Comment


            • #36
              ..Mah,,fara suparare,,dar video e criminal Se intoarce omul cu spatele si HOP PERVERSA. Unde dr@cu se credea,,in Karate Kid?
              Vaiii,,astfel de oameni i-as calca direct pe cap.
              Nu are rost sa iti spun ce am mai patit si eu cu loganul meu,,deci te inteleg.
              Si bravo tie ca ti-ai luat un sistem video si ai prins idiotul. La POLITIE direct cu el si la judecata ca sa plateasca tot!

              Ps...Citeste ...AICI... ce am patit si eu cu loganul din dotare.
              Last edited by Ivan Marian; 15 June 2013, 09:12.

              Comment


              • #37
                Originally posted by bubuleanu View Post
                vecinul nu are masina, dar are datorii la intretinere 5100 ron!
                este un nimeni: alcoolic notoriu, un fel de boschetar, fara familie, etc.
                Te complici degeaba cu datu'-n judecata. E un parlit dement, nu obtii nimic de pe urma lui...nici macar parnaie nu face.
                Singura solutie, din pacate, pe care ti-au mai recomandat-o si unii colegi este... sa-l bagi in perfuzii.
                Nu intru in amanunte, sa nu se interpreteze ca instigare la violenta...dar metode "curate" sunt o gramada.
                Oricum si dupa ce se va recupera (asta daca nu vrei sa-l lasi in scaun cu rotile pa viata), isi va relua bunele obiceiuri sa vandalizeze masini, in speta, a ta...

                Intrebare: din toata parcarea (sau zona) respectiva, masina ta e singura care a suferit tratamente de-astea?

                Comment


                • #38
                  .. cel mai bine sa ai masina /parcarea supravegheata... dupa ce au fost montate camere la mine in parcare au fost prin 2 hoti. cu ajutorul imaginilor. .. date la politie.

                  Comment


                  • #39
                    Da mah si in cazu' cel mai bun, sa zicem ca o sa primeasca o amenda (penala sau contraventionala?) ptr. vandalism...pe care bineinteles ca n-o s-o plateasca...

                    De ce nu incerci sa parchezi in alta parte?
                    Last edited by Kojak; 15 June 2013, 23:07.

                    Comment


                    • #40
                      nu am unde sa parchez in alta parte!
                      am vazut pe inregistrari cum i-a jumulit emblema cu mertanul de pe capota si unei vecine.
                      si ea a patit cam aceleeasi chestii la masina (acelasi mod de operare) oglinzi rupte, zgarieturi. etc
                      PS:a zis ca il omoara din bataie cand vine saptamana viitoare din Spania.
                      de asemenea, s-ar parea ca unui vecin i-a spart luneta din spate si i-a rupt oglinzile la jeep.
                      fost 1.4 MPI / GPL
                      actual 1.0 SCE

                      Comment


                      • #41
                        E un bolnav psihic care are probleme cu masinile vecinilor care stau pe trotuar.

                        Eu zic mai degraba sa chemi un medic la el acasa, le spui ca are crize
                        sigpic

                        Comment


                        • #42
                          Mda...ramane sa aplicati "metode alternative", va scapati masinile din mainile unui dement si totodata faceti un pustiu de bine si celorlalti vecini care nu le au inca vandalizate. Asemenea elemente trebuiesc starpite!

                          Mai exista si varianta legala in care tu, impreuna cu inregistrarile tale, marturiile vecinilor (pot depune plangere ca l-au surprins in flagrant) si depuneti o plangere colectiva la Politie cu nr. de inregistrare si tot tacamu'. Sansele ca Politia sa se miste sunt mari daca plangerea e colectiva, n-o sa fie nevoie de protv sau alte cancanuri d-astea. Eventual nu strica sa mentionati ca v-a amenintat verbal ca va omoara si chestii d-astea grele. O sa cantareasca greu la dosar in defavoarea lui.
                          Macar o sa fie sicanat de politie, eventual i se va intocmi si un mic dosar de cercetare penala...si poate, poate se va speria si va inceta actiunile de distrugere.
                          Dar, repet, amenda ptr. un individ de genu' nu reprezinta absolut nimic...probabil ca nu are nimic pe numele lui. Doar cu o amenda contraventioanla sau chiar penala (daca nu are antecedente penale / cazier / e recidivist) nu o sa se rezolve nimic.
                          Last edited by Kojak; 16 June 2013, 10:58.

                          Comment


                          • #43
                            Mah, ceva trebuie sa faceti. Macar sa cereti o expertiza psihiatrica ca sa fie "ARESTAT" la Balaceanca.

                            Nu puteti sta la infinit impasibili, ca sa va fie vandalizate masinile in fiecare noapte.
                            Ar mai fi o singura solutie, sa va mutati din cartier. Dar in alt cartier sa nu dati de piromani, ca e mai grav.

                            Comment


                            • #44
                              batut pana lesina...
                              lasa ca asa in stilul asta isi face muuulti prieteni sa sara sa il scape cand si-o lua-o o data.
                              cand stateam in drumul taberei il aveam pe unul care le lua la rand in fiecare dimineata ca sa asculte alarmele. cu noaptea in cap, la 5-6 dimineata.
                              intr-o zi l-a vazut persoana nepotrivita in timp ce se distra cu masina lui, s-a dus si i-a dat pana l-a inmuiat intre masini. fara vorbe, fara injuraturi, direct pe felie
                              dupa aia tot el plangea (la propriu) ca a luat bataie.

                              Comment


                              • #45
                                Din video pare om zdravan si relativ sanatos. nu e vreun batran senil sau comunist care sa zici ca nu ai ce sa ii faci.
                                Dupa cum au zis si colegi dinainte si cum a facut si el in video ii dai perversa scurt si iti vezi mai departe linistit de treaba ta.
                                zambeste ...

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google