Tabla prea subtire

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • cum adica ese castigator?

    Comment


    • adica e cu vreo 100 de kile mai usor. 1.6_16v full are 1180kg. un megane are vreo 1280kg daca insa ne raportam la aceeasi clasa, cu masini gen aveo, 206 berlina, albea, polo sedan, fabia sedan, astea tot pe la 1200 de kile se invart. dar cum noi comparam loganu macar cu lasa compacta (focus, megane, golf), daca nu cumva cu clasa mare (passat, seria 5, e-klasse, a6)...
      Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

      Comment


      • nu am vazut cat este de subtire tabla la Logan, adica, sa vad unul cu tabla rupta, DAR am vazut acum vreo 4-5 ani, o Kia sephia, botita in fata, si se vedea tabla de la aripi, nu exagerez era foaie de hartie, chiar tras de ea in lateral cu degetul.

        Oricum, la masina e importanta caroseria, zonele deformabile, si nu tabla, ba mai mult cu cat masina e mai grea, si inertia mai mare.

        Comment


        • Ieri a trebuit sa imping masina 0.5 m sa trec de o portiune cu gheata sub roti si cand impingeam de portbagaj simteam cum se indoaie tabla de imi era frica sa imping mai tare sa nu ramana indoita. Mai tarziu am observat chiar desupra stemei dacia de pe portbagaj ca am o infundatura in tabla drept e f.f.f mica deabia se observa din dunga si m-am gandit deja ca de la impins s-a facut. E posibil sa fie de mai demult infundatura pentru ca deabia se vede dar oricum m-a socat cum se deforma tabla cana impingeam ieri la masina. E din 2005 loganul.

          Comment


          • tabla si injectoarele sunt cele mai slabe puncte la un logan
            lipsa text

            Comment


            • Eu cred ca are si putin insonorizant.
              Problema sta altfel: la ce m-ar ajuta o tabla mai groasa?

              Comment


              • Pai e simplu: daca te ataca talibanii si daca folosesc arme calibru 9mm ai sanse sa scapi
                In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                Comment


                • Originally posted by Cezar View Post
                  Eu cred ca are si putin insonorizant.
                  Problema sta altfel: la ce m-ar ajuta o tabla mai groasa?
                  Uite de exemplu cand te prinde o grindina sa nu stai cu frica, cand impingi un pic la ea sa nu lasi urme, cand se joaca, copii cu mingea in parcare sa nu te trezesti cu surprize. Dezavantajul ar fi doar poate 10-15 kg in plus la masina deci insesizabil.

                  Comment


                  • Ai uitat de costuri...
                    Plus de asta, fosta mea masina a prins grindine suficiente si n-am avut nici o urma serioasa.
                    Deasemeni unde a fost grindina mai mare si alte masini au avut de suferit.

                    Copii cu mingea? Hai mai ca asta-i culmea...

                    Se indoaie cand o impingi? Schimba pozitia caci sigur nu o impingi de unde trebuie.

                    Comment


                    • Pun pariu ca de la 100 km/h in sus, caroseria incepe sa se deformeze datorita curentilor de aer

                      PS: De unde le scoateti???
                      In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                      Comment


                      • eu sunt multumit de tabla loganului! chiar e ce trebuie!

                        la accidente nu se deformeaza mai rau ca la alte masini, preia bine socul! cu grindina nu am avut probleme inca! si daca o sa am cu siguranta vor avea si alte masini!

                        L.E. Dark, lipsa de potasiu e de vina! trebuie peste oceanic!

                        Comment


                        • eu sunt suparat doar pe aripile spate , prea maleabile , au ceva onduleuri , pic de intaritura n`au.

                          Comment


                          • Originally posted by CataFOF View Post
                            eu sunt suparat doar pe aripile spate , prea maleabile , au ceva onduleuri , pic de intaritura n`au.
                            Las ca se intampla si la masini mai bune de ex VW Passat nici alea nu au intarituri la aripile spate

                            Comment


                            • faza 1 avea tabla ceva mai buna ..dupa o grindina tapana acum 2 ani s-a facut varza.. mi-au pus capote noi si la mot si la porbag. tabla e mult mai subtire si parca se indoaie si daca dai un bobarnac

                              Comment


                              • Eu am masina din 2006 si cand am spalat-o ultima data am vazut ca pe ambele panouri stanga au aparut mici punctulete de rugina multe nu unu.Daca tabla are garantie de 7 ani iti mai repara masina?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google