Taxa de prima inmatriculare

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    inca nu s-a definitivat formula de calcul a taxei, oricum este o porcarie.

    Comment


    • #47
      Pana la urma unde gasesc si eu cat este exact taxa de inmatriculare la un logan nou nout? Ca abia acum am aflat de ea, ce jaf la drumul mare!!!!!

      Comment


      • #48
        Zi-mi ce motorizare are si ce norma de poluare si iti zic cat costa.
        Cel mai nou proiect auto din România!
        Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

        Comment


        • #49
          Pai e nou! 1.4 pe benzina, Euro 3. Am vazut si eu calculatorul ala de la ministerul finantelor si care e pe toate site-urile dar n-are cum sa fie ala ca mie imi da 500 EURO!

          Comment


          • #50
            Da, intradeva da 500 de euro. Eu stiam ceva de 200 euro pentru Logan 1,4.
            Cel mai nou proiect auto din România!
            Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

            Comment


            • #51
              Merci pentru raspuns, calculatorul ala il vazusem dar e pentru masini SH.... am prins un zvon ca masinile noi costa intre 160 si 250 EURO dar vroiam sa fiu sigura.

              Comment


              • #52
                Originally posted by andrei
                Da, intradeva da 500 de euro. Eu stiam ceva de 200 euro pentru Logan 1,4.
                200 euro e pentru alea ce sunt euro4
                Pentru euro 3 costa destul de mult... pentru cielo era in jur de 22 mil
                Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                Comment


                • #53
                  la un clio euro 3 motor 1.4 e 550 euro, va spun sigur

                  Comment


                  • #54
                    Deci sunt bune calculatoarele alea la ceva.:d
                    Cel mai nou proiect auto din România!
                    Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                    Comment


                    • #55
                      da cel putin asta de pe forum e bun

                      Comment


                      • #56
                        stie cineva daca s-a aprobat noua taxa si de cind intra in vigoare?(ultima cu taxele mai mici)
                        toora,llumar fata spate,zender,borla,calc reno sport,1.6 93cp,vw mk1,1.8,sparco sprint,roll bar omp,centuri 6 puncte sandtler,bf goodrich,bbs,borla

                        Comment


                        • #57
                          eu am platit pe 06.06 07 160 euroi (564 RON) 1,4 Euro 4.
                          nu inteleg de unde a scoso < stress > ca are motor euro 3,daca a platit asa s-a intepat.
                          calculatorul de pe forum e bun da acelasi rezultat cu cel de la finante,daca ii dai datele corecte.

                          Comment


                          • #58
                            gabriel. eu am ametit un pic lucrurile. masina mea e euro4 dar eu credeam ca este euro3. nu prea sunt experta la chestii de-astea si de-aia pun intrebari tampite. scuze ca v-am incurcat!

                            Comment


                            • #59
                              pai de aia suntem aici...sa ne lamurim unu pe altul ! :p
                              Pentru a evita imposibilitatea resetarii parolei pe forum, userii cu adresa de @yahoo.com sunt rugati sa activeze o alta adresa de mail, diferita de @yahoo.com.

                              Comment


                              • #60
                                Hai sa va spun si eu cum sta treaba cu prima inmatriculare daca ai leasing pe Loganel si aici vorbesc din proprie experienta: Vine o factura cu servicii inmatriculare de 615 lei in prima luna. Apoi, dupa ce ai terminat de platit toate celelalte....asigurari....numere....alte servicii si taxe speciale....unde se mai adauga inca vre-o 600 lei, esti multumit de faptul ca ai terminat si urmeaza sa platesti rata la leasing in fiecare luna. Si aici faci o mare greseala. La o luna dupa....mai vine o factura cu servicii inmatriculare....care reprezinta de fapt taxa de prima inmatriculare in valoare de 670 lei (in cazul meu: Logan 1.4 mpi euro4) si pe care initial o ignori crezand ca e o greseala de la ei. Suni la reprezentanta la gibonii aia acolo si ei iti spun ferm sa stai linistit ca nu e decat o eroare de la RCI (cea mai slaba firma de leasing din Romania)...si sa imi vad de ratele mele in continuare. Ok, toate bune......pana ieri cand primesc un telefon de la o gibonitza de data asta de la ei de la firma (RCI) care ma anunta vesela ca am o restanta de 670 RON si daca nu o platesc....se intampla lucruri grave. Va inchipuiti cam ce fericit sunt sa mai dau aproape 700 lei din buzunar acum cand ma gandeam sa plec si eu in concediu.....
                                Concluzia: Nu optati pentru aceasta varianta de creditare pentru ca veti avea de aface cu niste giboni.....si veti intampina foarte foarte foarte multe probleme care te golesc de bani!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google