Taxe Leasing

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Cine stie cat ajunge rata ptr. un Logan Preferance de 1.6 in leasing pe 72 de luni?

    Comment


    • #32
      Originally posted by ionutv2007 View Post
      Cine stie cat ajunge rata ptr. un Logan Preferance de 1.6 in leasing pe 72 de luni?
      poti calcula provizoriu pe site`ul dacia, sau vad ca etsi din petrila, nu este departe reprezentanta dacia din petrosani, lascar service;)

      Comment


      • #33
        @ionutv
        Pai depinde ce avans dai ...
        @initiator - trebuie sa intrebi inainte despre biroul de credite. In mod normal si firmele de leaqsing verifica, insa in conditiile in care datorita crizei lle-au scazut mult vanzarile,poate ai noroc ... Oricum inscrierea la biroul de credite este privita diferit de la o banca/firma de leasing la alta . Bafta!
        Last edited by sambo; 11 April 2009, 22:20.

        Comment


        • #34
          Eu nu inteleg ce inscriere la firma de leasing cand mergi la reprezentanta si faci leasing iti cere buletinul si permisul de conducere cu ceva vechime parca daca nu ma insel si face comanda la masina te suna ei cand ajunge masina si mergi cu factura la banca siplatesti avansul apoi mergi iarasi la reprezentanta si si trimite fax factura primita de la banca nu iti cere acont inainte in cazul meu asa a fost la alti am auzit ca o cerut acont si dupa ce a primit ordinul de plata poti ridica masina si astepti sa vina factutile lunar si nr de inmatriculare care vin prin curier rapit si platesti tu transportul!

          Comment


          • #35
            Originally posted by ionutv2007 View Post
            Cine stie cat ajunge rata ptr. un Logan Preferance de 1.6 in leasing pe 72 de luni?
            In jur de 110 EURO fara casco in conditiile achitarii unui avans de 10% din valoarea masinii noi. Din cite stiam eu RCI leasing verifica la "beroul" de credit numai daca ai rate restante nu si cite credite ai asa cum fac bancile astea camatare ;)

            Daca ai un venit de numai 900 ron net/luna rci iti da masina. Succes!!!

            Comment


            • #36
              iti da...dar e vai de tine ce te asteapta in prima luna. facturi peste facturi o sa primesti

              a mea e abs plus:

              avans 5% acum un an
              leasing 7 ani
              rata 103 euro + 30 euro casco / luna
              Last edited by B 83 RMJ; 12 April 2009, 21:53.
              Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

              Comment


              • #37
                Eu am dat avans 50 % aveam 70 % dar nu au au vrut numai 50% maxim la mine au venit cateva factuti in prima luna 2 mai precis cu sume mici 25-30 ron -recalculare dobanda atata cu minus am o rata de 150 euro luna pe 4 ani am platit deja 18 rate in care este inclus si casco 30 euro daca scade euro am de gand sa achit masina integral inainte de tremen!

                Comment


                • #38
                  cursul euro pe anul asta se anunta in jur de 4.1-4.0 lei. deci mai jos nu te astepta
                  Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

                  Comment


                  • #39
                    Eu am auzit ca au zis cei de la BNR ca va fi undeva in juril la 3,9 ron in luna mai cand vine suma cea mai mare de la FMI!

                    Comment


                    • #40
                      eu asa am auzit zilele trecute la pro tv. ca sub 4 lei nu scade. dar nu o sa mai creasca mai sus de 4.1
                      Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

                      Comment


                      • #41
                        Daca nu scade macar sa ramana la maxim 4 ron ca au crescut ratele considerabil in ultima vreme si nu numai ratele dar si facturile la utilitati!

                        Comment


                        • #42
                          Eu am asa o ura pe tembelii astia de la bnr, de ce naiba se raporteaza la cea mai scumpa valuta de pe piata (euro) ca doar nu ne dau salariile in euro. Nu am mai vazut la vreo tara in lumea asta sa devalorizeze cu atita ardoare moneda nationala in raport cu o alta valuta doar ca sa se imbogatesca unii iar prostimea sa sufere. Daca vor asa de tare euro treca drakului la euro si sa renunte definitiv la leul greu ca sa nu mai aiba ce devaloriza isarescu!!!!

                          Comment


                          • #43
                            pai de ce crezi ca s-ar putea abia din 2013-14 sa trecem la euro si noi? exact de asta. cei care manipuleaza in prezent bani, sa mai aibe timp de strans macar de-o vila pe plaja la 50 m de mare, sau mai stiu eu cate terenuri subevaluate. si asa la salariile si invartelile lor ii doare in cot de cursul euro.
                            Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

                            Comment


                            • #44
                              Asa de tare m-am saturat de guvernele astea fie ca sunt de dreapta sau stinga singurul interes pe care il servesc sunt banii pentru vile si masini de lux. Aha... pina in 2014 o sa faca euro 100 RON; sau mai bine plecam cu totii din tara sa ramina mosnegii si guvernantii ;)


                              Ce-ar fi insemna o rata de leasing sa zicem de 200 euro/luna la un curs de 3,3 ron si ce inseamna acum la un curs de 4,2~4,3 !!!! Ce bani cistiga firmele astea de leasing din chestia asta si numai cind va ginditi ca la acest curs ei mai adauga acolo un +1% diferenta de curs cica.
                              Last edited by juann; 12 April 2009, 23:48.

                              Comment


                              • #45
                                Astazi am primit un plic de la firma impuls leasing ro cu care am eu contract in care ma anumtau ca datotita indicelui EUROBOR dobanda pe an a scazut de la 6,82 la 4,82 pe an pentru cei care nu cred am sa pun poze daca este cazul!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google