Taxe Leasing

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    despre EUROBOR am auzit luni la stiri, dar era legat in special de banci, care ar fi trebuit sa scada dobanzile datorita scaderii acestei cote EUROBOR din europa, si ca 200 persoane au facut reclamatie la OPC ca nu le-a scazut deloc dobanda. s-a spus spre finalul stiri ca sunt vizate si cateva firme de leasing. atat si nimic mai mult. sper si la RCI sa fie ceva mai mic, desi cu cursul euro de acuma tot platesc mai mult la masina decat o faceam anul trecut in iunie.
    Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

    Comment


    • #47
      La RCI dobanda pe an cat este?

      Comment


      • #48
        nu stiu unde sa ma uit. poate sti tu
        Attached Files
        Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

        Comment


        • #49
          Normal trebuie sa scrie unde ai desfasurarea ratelor nu pe factura lunara!

          Comment


          • #50
            aha. o sa caut imediat desfasurarea ratelor si o sa ma uit. revin cu raspuns
            Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

            Comment


            • #51
              Aline nu te grabi ca este timp pana deseara!

              Comment


              • #52
                am gasit pe tabelul unde e scadentarul, o coloana Dobanda, care incepe cu 46.52 la prima rata, si scazand lunar, ajungand la ultima rata (rata 84) la 7.52. nu ma intreba ce sunt astea ca nu stiu. lei/euro sau procente, habat nu am
                Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

                Comment


                • #53
                  In seara asta m-am apucat sa calculez dobanda pe 4 ani la o suma de 4000 euro care m-au finantat ei si am ajuns la suma de 520 euro voi ce parere aveti este mult sau putin?

                  Comment


                  • #54
                    Radu daca ai calculat corect, dobanda asta pentru 4 ani este foarte buna!

                    Comment


                    • #55
                      Am calculat bine dar am uitat sa zic ca este fara TVA 19%!

                      Comment


                      • #56
                        Originally posted by alindrgn View Post
                        nu stiu unde sa ma uit. poate sti tu
                        @alin dar tie cum de iti trimit facturile pe mail? sau ai scanat tu facturile si le-am pus in pdf?

                        Comment


                        • #57
                          factura are data de emitere 10 a lunii. factura in plic ajunge pe 15-16. am optat sa primesc factura pe mail, dar imi vine si in plic. pe mail imi vine in ziua emiterii
                          deobicei factura care vine acasa nu o pastrez in mod oficial, cand merg sa platesc factura o scot la imprimanta pe cea de pe mail
                          Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

                          Comment


                          • #58
                            Am masina in lesing jumate am platit la inceputul contractului la fel am platit 26 de rate din 48 si vreu sa il achit integral, a mai facut cineva asa ceva care sunt comisioanle ascumnse si casco trebuie platit plana la finalul contractului sau numai pana cand masina fost in leasing nu si restul ratelor la casco?

                            Comment


                            • #59
                              la fel am si eu
                              ar trebui sa nu mai platesti casco decat o data daca o akiti acuma depinde de cei de la casco ce pretentii au ca fiecare cu mofturile lor
                              daca rezolvi treba anuntama si pe mine cas curios poate o akit si eu cas la jumatatea ratelor cu ea

                              Comment


                              • #60
                                Firma este impuls leasing romania iar casco il am la unita daca nu era casco asa scump 155 ron pe luma si RCA 1000 ron lasam sa mearga asa dar daca achit am sa fac ceva economie!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google