Termen Eliberare Certificat De Inmatriculare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Termen Eliberare Certificat De Inmatriculare

    Salut forumisti

    Aveti idee cat mai dureaza eliberarea certificatelor de inmatriculare. In Bucuresti am inteles ca se elibereaza destul de repede (1-2 zile), dar in provincie cat mai este perioada?

  • #2
    Iti elibereaza dovada inlocuitoare prima data. Mai apoi iti trimite prin posta certificatul.
    La mine a durat 1 zi eliberarea dovezii ( azi cerere, maine ridicat dovada ) si 1 saptamana sa ajunga prin posta certificatul ( vine scrisoare recomandata ).

    Comment


    • #3
      Si nu exista posibilitatea sa-l ridici mai repede, personal de la Politie?

      Comment


      • #4
        Posibil sa vina de la Bucuresti.
        Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

        Comment


        • #5
          Din cate stiu, nu. Dar la ce vrei asa de repede certificatul ? Ai dovada, care are acelasi rol...

          Comment


          • #6
            Vroiam sa plec in concediu si numai cu dovada nu poti trece frontiera.

            Comment


            • #7
              Asa e!
              Eu am iesit/intrat din tara doar cu dovada (adica nu mi-a cerut nimeni si talonul la granita) dar nu stiu ce as fi facut daca ma oprea politia pe acolo (in Ungaria am mers atunci)...

              Comment


              • #8
                In Bucuresti in 2 ore este gata la ghiseu, pt. restul tarii se trimite prin posta. Toate taloanele se tiparesc la Bucuresti, de aceea se trimit prin posta !

                Comment


                • #9
                  Eu merg In Grecia. Daca bulgarii ma lasa sa intru sa zicem si dincolo la iesire fac grecii figuri e cam naspa.

                  Comment

                  Working...
                  X
                  Anulare DPF
                  Politica de Securitate Google