Test clip

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Test clip

    a mai facut cineva un test clip la un 1,6 MPI?
    Ma intereseaza daca i s-a scos de pe calculator la imprimanta rezultatele testului pentru a le avea acasa?

    Dupa nenumarate incercari de a convinge pe cei de la dacia ca motorul meu are o intrerupere, as vrea sa le platesc un test, chiar daca masina e in garantie, si sa ma duc cu el la un alt dealer mai "deschis" la minte si care sa ma ajute sa interpretez rezultatele si sa vada buba.

  • #2
    Am auzit ca la unele service este gratis la altele este pe bani bafta sa remediezi problema!

    Comment


    • #3
      mersi....sper sa o rezolv dupa sarbatori.
      este foarte enervant ...mai ales in frana de motor sa ai smuncituri

      totusi nu a mai facut nimeni acest test?
      Last edited by mike26ro; 13 April 2009, 13:32. Reason: Automerged Doublepost

      Comment


      • #4
        atit timp cit ai garantie nu vad de ce nu mergi la alt service dacia sa vezi care este problema

        Comment


        • #5
          La magnificul dealer din Cta e dupa ureche, la unii zic ca e moca la altii nu. Eu am patit-o cu senzorul de temperatura. M-au amenintat ca platesc testul, ca vin degeaba (era a treia oara cand mergeam). Am fost de acord sa platesc, dar la factura surpriza. MOCA, cum e si normal. Aia faceau spume, dar nu au avut ce sa imi faca. Mergi si cere un test, accepta sa platesti pentru ca nu te va costa, cel putin nu cat masina e in garantie. In caz contrar exista VC, OPC etc.
          Numai de bine
          sigpic

          Comment


          • #6
            Iti fac eu un test.
            Gratis
            ECUFix
            Please don't visit my homepage!

            Comment


            • #7
              Nu se poate asa ceva. In primul rand multe service-uri nu au imprimante in zona service, decat la receptie, in al doilea rand e aproape imposibil de imprimat tot testul, fiindca e destul de stufos.
              Poti merge oricand in orice service din tara sa ti se faca testul, dar nu vad ce eroare ar putea aparea in cazul mersului neregulat. Poate doar interpretarea parametrilor de functionare a motorului.
              Cel mai nou proiect auto din România!
              Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

              Comment


              • #8
                pai asta e problema, ca erori nu apar, dar nici nu vor sa spuna care e cauza.

                Comment


                • #9
                  Pai care poate fi.... bujie, bobina.....
                  ECUFix
                  Please don't visit my homepage!

                  Comment


                  • #10
                    pai da....dar de ce nu le schimba? de ce dau din umeri?

                    Comment


                    • #11
                      Mergi la alt service sau suna la Vocea Clientului, singurele solutii.
                      Mai poate fi si corpul clapeta...
                      Cel mai nou proiect auto din România!
                      Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

                      Comment


                      • #12
                        Si eu am tot auzit de testul asta Clip , si ce mi-am zis , hai sa-l fac si eu ca sa aflu daca totul este in ordine cu masina mea. Am fost la dealerul loca in C-ta , si dupa ce mi-a explicat ca sunt mai mult tipuri de teste ce se pot face , mi-au zis ca nu sunt gratuite chiar daca mai ai garantie . Iar un test la sistemul de injectie , ca aia ma interesa pe mine , ajunge undeva pe la 150 ron. Asa ca nu mai stiu ce sa cred , cer eu prea mult, sau ei sunt tare nesimtiti .
                        , sunt cu ochii pe voi !
                        :thumbsup:

                        Comment


                        • #13
                          Atunci eu cat ar fi trebuit sa platesc? Mie mi-au facut de aproape 2 saptamani cate unul sau 2 teste pe zi ca am o problema cu masina si nu descopera cauza(pe test totul e ok). Mai am garantie 1 an jumate si nu mi-au cerut nici un leu. Iar testul principal tot la injectie e si la mine.

                          Si apropo... Pe ce sa ceara 150 la un test de injectie? Doar introduc o mufa si apasa de cateva ori pe butonul de la mouse. Tot testul la injectie dureaza undeva la maxim 3 minute(doar injectia) si ii apar pe ecran toate informatiile legate de masina.
                          Last edited by Shaloo; 13 April 2009, 19:34.
                          fara linkuri externe

                          Comment


                          • #14
                            Originally posted by FLORYN View Post
                            Si eu am tot auzit de testul asta Clip , si ce mi-am zis , hai sa-l fac si eu ca sa aflu daca totul este in ordine cu masina mea. Am fost la dealerul loca in C-ta , si dupa ce mi-a explicat ca sunt mai mult tipuri de teste ce se pot face , mi-au zis ca nu sunt gratuite chiar daca mai ai garantie . Iar un test la sistemul de injectie , ca aia ma interesa pe mine , ajunge undeva pe la 150 ron. Asa ca nu mai stiu ce sa cred , cer eu prea mult, sau ei sunt tare nesimtiti .
                            Asta nu face decat sa confirme nesimtirea dealerului din Constanta. Repet, initial si mie mi-au cerut bani doar pentru ca apoi sa descopar ca e gratuit. Ei cer in speranta ca scapa de client. Oare cum se cheama asta?
                            Last edited by andy_x3m; 13 April 2009, 22:32.
                            sigpic

                            Comment


                            • #15
                              raspunsul unui "inginer" facut la apelul bocancilor de la Dacia:
                              Azi 14 Martie:
                              " Eu nu Nu stiu ce simtiti dvs dar eu nu simt nici un zgomot in functionarea motorului. Haideti sa va arat ca si la Skoda mea se aude la fel."
                              I-am explicat ca nu se simte zgomot ci se simt vibratii, vibratii care se simt pana in scaun. Si ca in mers la turatie constanta am smuncituri.
                              Raspuns: Aveti motor pe benzina deci e normal daca aevati Diesel nu mai era problema.
                              I-am explicat ca din 5 masini testate doar a mea face la fel.
                              Raspuns: De ce nu-l cred pe el ca doar are o scoala (avea doar 26 ani) in domeniu si ii cred pe altii de la alte service-uri?
                              Am facut cruce si am plecat.
                              Uite asa va muri Loganu cu tot neamu' lui calificat si scolit ....ff....i gura m...ii de Romanie si de oameni de c...t.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google