Tine Loganul 7-10 ani ???

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Tine Loganul 7-10 ani ???

    Salut baieti ma pregatesc de un ABS Plus..dar am o problema mare cu Dealerul Dacia din Constanta.La salariul respectiv de 650 ron net nu imi pot oferi aceasta versiune decat cu un avans de 5000 ron si pe o rata de 10 ani (230 ron/luna +65 ron casco)
    Eu as fi vrut sa fac o rata de 7 ani si acum ma gandesc cu stupoare cum o sa arate Loganul meu peste 10 ani........
    Intrebarea mea este...tine Loganul 7-10 ani?(Multi dintre voi am vazut ca au ales aceasta perioada de 10 ani/rate)
    Dupa socotelile mele eu zic ca 7 ani ar tine el....cel putin pt mine as avea 70-80.000 km bord si ar fi acceptabil plus ca are 6 ani garantie la coroziune....dar ideea de 10 ani este foarte greu de acceptat pt mine(ma gandesc foarte mult la rugina si la pretul pieselor).Pe langa asta si avansul e cam mare 5000 ron la care se adauga taxa comision bancar 1000 ron plus Taxa prima inm 600 ron plus inmatricularea vreo 500 ron ma ajunge la 7100 ron bani pe care nu ii am pe toti inca.Tocmai de aceea profit de aceasta situatie sa va mai pun o intrebare?Exista posibilitatea ca toate aceste taxe sa fie acoperite pe durata mai mare?ma gandesc 1-2 luni pana mai apuc 1-2 salarii.....As vrea sa platesc avansul +taxa bancara 6000 ron si restul banilor sa ii mai aman putin.....din cate stiu cu numerele rosii pot sa circul 1 luna timp in care pot sa strang bani pt inmatr completa nu?Taxa de prima inmatr in cat timp se plateste?Fiscul,etc?-Deja o sa aman Cd-playerul si boxele vreo 2 luni ))
    Va multumesc scuze ca am scris asa mult
    Last edited by fabulous4u2; 6 September 2007, 12:58.

  • #2
    salut ! bine ai venit pe forum.
    banii pt. comisionul bancar trebuie sa ii ai cind faci inprumutul,cind iei masina trebuie sa ai bani pt. numere rosii si rca,nu stiu de unde ti-a iesit inmatricularea 500 ron ca pe numere preferentiale am dat 85 ron si taxele pt. talon 80 ron cu totul mai costa formularele dar pina in 10 ron,taxa de prima inmatriculare o platesti cind incepi sa te ocupi de inmatricularea masinii nu are un termen,la fisc rezolvi tot atunci.
    si eu tot pe 10 ani am creditul asa ca trebuie sa tina masina 10 ani.)

    Comment


    • #3
      Parca era 30 de zile termenul in care trebuie sa inmatriculezi masina!
      Oare nu mai sustine Renault-dacia taxa de prima inmatriculare? parca asa se laudau ...sau a fost oferta limitata?

      Comment


      • #4
        Originally posted by fabulous4u2
        Salut baieti ma pregatesc de un ABS Plus..dar am o problema mare cu Dealerul Dacia din Constanta.La salariul respectiv de 650 ron net nu imi pot oferi aceasta versiune decat cu un avans de 5000 ron si pe o rata de 10 ani (230 ron/luna +65 ron casco)
        Te tine 10 ani daca ai grija de el...si oricum stai linistit ca salariile vor mai creste si poate in cel mult 6 ani iti achiti creditul.

        Comment


        • #5
          Originally posted by Cata_65
          Parca era 30 de zile termenul in care trebuie sa inmatriculezi masina!
          poti prelungi numerele rosi cu inca o luna, eu asa stiu.
          si da fabulous4u2, a tinut gunoiu de 1300 10 ani, daramite golanu care e facut mai bine.
          si oricum e o masina, trebuie sa rugineasca, asta e
          eu la 1 an umate am gasit urme de rugina la podul pedalier, la un prestige de doar 6 luni avea rugina la usa soferului sus in colt. doar sint facute in romania
          Daca indeplinesti o sarcina prea bine, vei ramane cu ea pe cap, cum ar fi Tutoriale pentru Dacia Logan

          Comment


          • #6
            Originally posted by crististreulea
            si da fabulous4u2, a tinut gunoiu de 1300 10 ani, daramite golanu care e facut mai bine.
            si oricum e o masina, trebuie sa rugineasca, asta e
            eu la 1 an umate am gasit urme de rugina la podul pedalier, la un prestige de doar 6 luni avea rugina la usa soferului sus in colt. doar sint facute in romania
            Pai da dar la dacia mea de 10 ani piesele sunt 3-4 sute de mii si imi convine parca nici nu imi vine sa o dau.....pe cand la un logan cand incep sa pice piesele am pus-o si noi..........pe 2 planetare dau 18 milioane mai pun inca ceva tamburi.rulmenti, placute etc ajunge 30 de mil ........sa nu mai zicem de restul pieselor -dat motor jos schimbat disc de ambreiaj placa presiune etc......

            Comment


            • #7
              ai omis un lucru, golanul e mai fiabil ca si dacia veche, deci mai e pina trebuie bagati bani in ea .
              asa ca recomand casco la toti, pentru orice eventualitate
              Daca indeplinesti o sarcina prea bine, vei ramane cu ea pe cap, cum ar fi Tutoriale pentru Dacia Logan

              Comment


              • #8
                Parerea mea.. mai tine Dacia veche pana iti mai cresc veniturile si o sa poti sa iei credit pe mai putini ani iar pretul pieselor nu te va mai ingrijora atat de mult.
                numar secundele

                Comment


                • #9
                  iti zic eu ca in 60 000 km cit am acum, am bagat banutul doar in revizii. Mi-a picat o bieleta de directie, pe dreapta, pe la 25 000 km, schimbata pe garantie. Am o mica problema cu un scaun acum, dar se rezolva cu un punct de sudura. De planetare nu se pune problema, am tras eu de masina cit am putut in astia 60 ooo km, si vad ca nu comenteaza.
                  _
                  B 48 C U P - Ligheanul Agitat

                  sigpic

                  Comment


                  • #10
                    He, he...nea Olteanu....

                    Comment


                    • #11
                      Daca ai grija de ea nu pica . Oricum in 10 ani se pot intampla multe. Cine stie ce credite mai apar. Tendinta e oricum in favoarea clientului, asa ca nu cred ca ar trebui sa-ti faci probleme. Foloseste-te de masina asa cum trebuie, nu-i cere mai mult decat poate si o sa te tina fara probleme. Eu am resusit sa-mi fac credit pe 6 ani, dau aproape 500 ron/luna casco inclus. Nu cuget prea mult la perioada asta de 6 ani. Ma bucur de masina si gata.

                      Comment


                      • #12
                        am supernova de aproape 7 ani si mare lucru nu am schimbat la ea. doar ca am pus o planetara de vreo 120.000 km cand aveam 30.000 km ca era mai buna. troncanea de noua si a asteptat pana s-a terminat garantia ca sa imi zica ca e stricata. dar asa e la romani!! deci nu ai avea de ce sa iti faci griji. sunt si acum dacii de 20-25 de ani care mai merg pe strazi.
                        Citroen C4 Coupe 1.6 hdi 110 cp 2006 rouge lucifer

                        Comment


                        • #13
                          apropo la brd au o noua oferta la credite sau micsorat dobanzile... dar in schimb comisionul de administrare al contului acela lunar nu mai e 15ron e 20ron

                          sigpic

                          Comment


                          • #14
                            A tinut daciuta mea 8 ani si inca mai e buna si nu tine Loganul ce naiba
                            Facebook: https://www.facebook.com/CrisGarage

                            Comment


                            • #15
                              Rezista sau nu Loganul in timp, asta este in functie de abilitatea fiecaruia de asi intretine masina, si a o mentine in parametri normali de functionare.
                              , sunt cu ochii pe voi !
                              :thumbsup:

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google