Tm11yyr

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Tm11yyr

    Aceasta este trotineta mea un kiss 1.5dCi 85cp il am de la inceputul lui februarie si are 6700km
    Imbunatatiri aduse:
    -cotiera
    -mp3 sony (au inlocuit ei mp3ul blaupunkt ca s-a blocat un cd in el cu asta sony)
    -jante wolfrace
    -gps mio p550
    -aparatori de noroi
    -cateva abureli nichelate
    -vopsit manere usi si bandouri (operatie facuta de mine)
    .................................................. ...........................
    Ce as mai vrea sa fac.
    -folie omologata
    -vopsit bari in culoarea caroseriei dar alea mi frica sa le fac eu
    -chip tuning
    -angel eyes+stopuri acelas model ca cele ale lui SUPERCAR
    -kit bi xenon
    -schimbat arcuri ca sa scad putin garda(defapt nu garda me nerveaza ci distantele alea prea mari ale rotilor de aripi)
    -oglinzi prestige
    -difuzoru ala obosit din kitu de fabrica
    -niste praguri cat mai scurte ca nu vreau sa ajung prea jos cu garda pt ca mai bag si off road
    -uitasem sa mentionez ca urasc fetele de la usi si le-as schimba cu cele de la logan ph2
    Attached Files
    Last edited by blaze2k; 6 June 2008, 22:06.

  • #2
    Sa o stapanesti sanatos!
    Singurele lucruri care nu arata bine sunt ornamentele cromate de pe manere si chedere. Manerele mai bine le vopsesti in culoarea caroseriei.
    Cel mai nou proiect auto din România!
    Foarte curând şi teste cu modele Dacia.

    Comment


    • #3
      Bine ai venit domnu...
      Imi place mult masinutza.......
      E simpla super jantele .......
      Bafta in continuare

      Comment


      • #4
        Masina ai frumoasa dar chestiile alea cromate mi se par ca arata ca o nuca in perete, urat amice sunt mult prea nichelate.Majoritatea au chestile alea discrete pe logan nu te intrebi de ce? BTW masina ai si inalta cum zice si Andrei tre sa le vopsesti si lasa si tu masina mai jos poate mai schimbi ceva din aspectul de duba de curse .Oricum nu lua in considerare parerea mea, important e sa-ti placa tie nu altora.
        Am scos masina in ploaie sa se tuneze cand tuna !.......restul e LOGAN

        Comment


        • #5
          Mie ami plac si dumele alea nichelate oricum altele nu mai pun si momentan nu am finante pt prea multe modificari.Cat ma costa cea mai ieftina varianta sa o las cu catva cm mai jos? Niste arcuri sau ce...spatele ma nerveaza ca ai mai ridicat decat fata dar vreo 3 4cm mai jos ar fi ok zic eu nu vreau sa scad garda prea mult.
          Last edited by blaze2k; 7 June 2008, 11:56.

          Comment


          • #6
            Frumos , arata bine s-al stapanesti sanatos multi km
            sigpic

            Comment


            • #7
              Arata bine masina imi plac mult jantele ce cauciucuri ai pe ele? Bafta la modificarile pe care le mai ai in plan si asteptam poze cand mai faci cate ceva la ea. Cat mai multi km fara probleme

              Comment


              • #8
                Este f.Ftumoasa si facuta cu gust. Sa nu o incarci cu prea multe ca o sa arate urat.Sunt multe masini frumoase pe forum,ai de unde sa te inspiri

                Comment


                • #9
                  Imi place mult masina...+ pentru jante + pt mp3(se aude bine rau) - pt elementele cromate cum a spus si andrei maibine le vopseai in culoarea caroseriei. Una peste alta+ sa o stapanesti sanatos
                  sigpic

                  Comment


                  • #10
                    Daca tie iti place cromul e ok, mie nu imi displace.Marfa de masina, sa te bucuri cat mai mult de ea.Turbo-dieselar... imi place
                    http://www.youtube.com/watch?v=Tp58aNdH-ks

                    Comment


                    • #11
                      Frumos.Deocamdata nimic de reprosat.Iar cromul imi place se asorteaza cu jantele
                      sigpic

                      Comment


                      • #12
                        Originally posted by alex86 View Post
                        Arata bine masina imi plac mult jantele ce cauciucuri ai pe ele? Bafta la modificarile pe care le mai ai in plan si asteptam poze cand mai faci cate ceva la ea. Cat mai multi km fara probleme
                        Gumele sunt continental contiecocontact3 care au venit stock.

                        Comment


                        • #13
                          Sa o stapanesti sanatos!!!
                          Cea mai ieftina varianta pt coborarea garzii la sol e taierea unei spire din fiecare arc spate si jumate de spira din arcurile fata asta pt a nu o lasa prea mult, insa mi se pare cam "neortodoxa". Daca e pt durata scurta si vei schimba arcurile cu unele sport da.. Merita dar sa le tii asa n`spee mii de km.. Nu stiu... E cam cu dus si intors. Acum tu decizi... Numai bine

                          Comment


                          • #14
                            Asta cu taiatul din spire nu cred ca e indicata, si nici nu cred ca rezolvi mare lucru daca tai o jamate de spira. Cred ca mai bine o lasi asa cum e sau o modifici calumea,in sensul ca schimbi si amortizoare si arcuri. Daca pai o spira nu cred ca strica dar...Nici nu ajuta

                            Comment


                            • #15
                              Frumoasa masina.....Daca iti pui angel eyes nu o sa mai ai nevoi de kit bi-xenon...;)....Si jantele sunt faine.....Cu arcurile ar treb sa te mai gandesti...Mai bn mai astepti sau strangi bani si iti schimbi tot ansamblul de suspensie.....Bafta la modificat....
                              ANVELOPE NOI SI SECOND HAND ( IMPORT GERMANIA )

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google