Tot Banatu-i Fruncea...

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    am apa calda acum...ura. uraaaa
    sigpic #

    Comment


    • #32
      facea, pe vremuri. acum veniti tare din urma sau mergem noi tot mai tare inapoi. inca nu-mi dau seama ce se intampla
      Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

      Comment


      • #33
        De vina e Basescu pentru ca nu le-a mai dat contracte de asfaltare regilor moldoveni,Casuneanu si Umbrarescu.Guzganul rozaliu[tot bacauan]stie cel mai bine.Ce ma mai mandresc cu moldovenii mei,apropo,Basescu tot in Bacau a facut liceul,la Patrascanu.

        Comment


        • #34
          Originally posted by Seba
          scheiss egal ca-i sau nu gargara. daca cei care nu-i recunosc meritele deosebite lui ciuhandu sunt "categorie special", atunci, da, fac parte dintre ei. zi-mi cateva realizari marete din ultimii ani ai vestitului primar. eu o sa incep lista: drumuri praf in tot orasul, la o luna de la asfaltare, parcari - ioc, mizerie (asta tine si de populatie, corect), cladiri istorice "retrocedate" unor maronii care, in ultimele 3 generatii, n-au avut macar un reprezentat care sa cerseasca pe langa cladirile alea. "palate" ale acelorasi maronii nedemolate, ca vai, se arunca vaca de pe acoperis. si? sa sara? care-i problema? niste paraziti mai putin...
          Seba sunt artere importante in Timisoara refacute de la zero. Bun ca nu sunt toate terminate asta e alta poveste dar de facut s-au mai facut. De votat eu sigur nu-l mai votez ca intr-adevar i s-a urcat la cap de prea mult stat la primarie dar trebuie sa fim corecti: are si ceva merite ...

          Originally posted by TM80MAT View Post
          COMPLETEZ la ce o zis Seba ! Rahatul acela de "asa zis SENS GIRATORIU " de pe Pestalozi ...cu o fantana arteziana in mijloc.... costul ei fiind de 350 000 euro ! Din care costurile de productie au fost circa 150 000 euro ! Si proiectul aprobat de catre domnul Ciuhandu .
          rahatul ala e chiar sens giratoriu si e chiar util; iar fantana aia ce are? estetic arata bine. stii asa de bine putem sa comentam de toate care se fac cu iz estetic in Timisoara: costa domne mai bine bagam banii in altele ... si nu mai face nimic.


          Originally posted by TM80MAT View Post
          Apropo SILVIU ........daca ideea cu rationalizarea e "gargara" ...atunci explica-mi si mie si la nenumaratii locatari din blocurile vecine de ce nu avem apa calda de 5 zile ??? doar pe intervale !!
          TM80MAT nu stiu de ce nu ai tu apa decat pe intervale poate se lucreaza la retea; primavara-vara se fac revizii poate asta e o explicatie nu stiu. Astazi au anuntat si in blocul unde locuiesc acum ca vor intrerupe apa calda (pe intervale orare) pentru revizii 4 zile ....

          **

          Timisoara din pacate este intr-un plin proces de decadere; din ce am fost (mai bine zis din mostenirea austriaca) daca continuam asa nu mai ramane mare lucru; o sa revenim in rand cu restul Romaniei ...

          S.
          I have no special talent. I am only passionately curious.

          Comment


          • #35
            Apropo de drumuri Seba in Resita sunt de 10x mai praf decat in Timisoara linile de tramvai sunt o idee mai bune in Timisoara decat in Resita. Podul pe care mergi din lunca in govandari ii in reparatie de vreo 1 luna si cica il gata abea in 2011 ca au intrat doi in el si ii inchis pe o portiune trebuie sa ocolesti ca sa ajungi din govandari in lunca. La noi primaru nu a vrut sa avem McDonald's noi nu avem nimica decat Kauflandu ) pana si Caransebesu sa dezvoltat mai mult decat Resita.

            Comment


            • #36
              acusi si bocsa v-o ia inainte stai relax, ca avem si noi in tm pasajul minune din calea sagului. la 3 luni dupa asfaltare, 2 ditamai cocoasele pe imbinarea segmentelor de pe banda de intrare in oras.
              @tm08mat: aia cu sensul cu fantana sunt de acord cu silviu, e ok. ca sens si ca fantana. ca pret, e inacceptabil...
              Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

              Comment


              • #37
                bah nush ce va tot plangeti ... cel putin primarul vostru nu a bagat atatia bani in drumuri ca si al nostru. asta ar trebui sa fie un lucru bun iar la prima vedere chiar pare, dar daca umblii des pe ele iti dai seama ce porcarii a facut si cati bani s-au furat ... la coborarea de pe podul din subcetate (de la patinoar) spre pizza 5 colturi si pana in pasajul de la billa fara exagerare dar cred ca l-au facut si refacut de vreo 10-15 ori .. si tot valuri tsunami is de efectiv iti rupi masina in ele. iar drumurile mult laudate BERD la un an de la darea in folosinta sunt deja numa valuri si nici macar nu au circulat tirurile pe ele ... sa mai spun si mareata lucrare din fata primariei peste care trec zilnic de cateva ori si nu pot sa nu ma intreb cati km ma mai tin bucsele, capetii de bare, etc ... futu-le piatra cubica ca mai bine si-ar baga-o in gura ...
                Cine are nevoie de panouri solare, sisteme de iluminat cu leduri sau sisteme de incalzire, stie la cine sa apeleze
                Dacia Logan Kiss 1.6 8v ... rosie ca

                Comment


                • #38
                  loooolll bubule
                  Normal ca nu i-a bagat in drumuri, i-a bagat in buzunar.
                  macar la voi s-a facut centura calumea, la noi ........
                  In timisoara nevasta primarului are TelPark-ul, copii au firmele de la care se cumpara semnele de circulatie si hop-urile alea tembele (limitatoare de viteza sau cum le spune).
                  Primarul asta nu a facut cine stie ce de 4 mandate de cand e :|

                  Comment


                  • #39
                    buna asta ... buna: "macar la voi s-a facut centura calumea, la noi ........"

                    te-as intreba de cate ori ai mers pe centura ... si de cate ori ai prins vreun tren ? cei care au patit-o stiu despre ce vorbesc. Centura aradului e "taiata" de 3 directii de tren: Arad - Deva (pe aici trec pe langa trenurile de calatori si cele de marfa si cam tot ce vine si din exterior), Arad - Curtici (iara vama + cateva personale), Arad - Santana - Brad care iara are cateva personale ... ei bine, daca ai ghinionul sa prinzi vreunul (sau chiar doua) stai pe centura intre 30-40 minute lejer, si cand spun ca stai ma refer la stat sau la mers cu maxim 10 la ora pe kilometrii intregi. deci nu ne invidia ca de obicei prefer sa traversez orasul decat sa merg pe centura
                    Cine are nevoie de panouri solare, sisteme de iluminat cu leduri sau sisteme de incalzire, stie la cine sa apeleze
                    Dacia Logan Kiss 1.6 8v ... rosie ca

                    Comment


                    • #40
                      La pret ma refeream seba ! si la faptul ca diferenta aia de 200 000 euro unde crezi ca o ajuns ?

                      Calmatoare se numesc razvy !!! Stiu de ce zici ! pana si asta iarna o lasat cateva prin oras ...ceea ce e INUMAN DE PROSTESC !!
                      Last edited by TM80MAT; 21 May 2010, 11:06. Reason: Automerged Doublepost
                      sigpic

                      Comment


                      • #41
                        mergi tu in anglisoara sa vezi acolo "calmatoare". vara si iarna, 7-8cm inaltime, dar lungi de 1.5m. la FIECARE trecere de pietoni care nu e pe o strada cu 4 benzi. iti rupi masina, nu alta. prostia la ai nostri e ca au pus de-alea triunghiulare, in loc sa puna de-alea rotunjite. de idioti, nu de alta...
                        Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                        Comment


                        • #42

                          cel putin momentan la noi nu a dat microbul asta. probabil nu au pe nimeni apropiat intr-o firma din domeniu, dar poate isi fac una
                          in schimb avem borduri si pavele la greu. va spune ceva asta ?
                          Cine are nevoie de panouri solare, sisteme de iluminat cu leduri sau sisteme de incalzire, stie la cine sa apeleze
                          Dacia Logan Kiss 1.6 8v ... rosie ca

                          Comment


                          • #43
                            da, ne spune, ca se toaca bani publici munciti de fraierii de la privat, sa umle buzunarele unor bugetari. nu ma refer la bugetarii aia multi si prost platiti, gen doctori, profesori...
                            Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

                            Comment


                            • #44
                              ar trebui sa facem transferul de putere catre cetateni adica afara cu politicienii de 2 bani din consiliul local si pusi oameni din fiecare cartier al orasului , li se poate oferi un salariu normal cca mediu pe economie si gata :ceea ce zic ei aia si trebuie facut,fara sa ma insel cred ca aceasta e ultima solutie ,iar la nivel national facut pe cele 5 regiuni de dezvoltare cate un mini parlament care sa rezolve situatia pe plan local si nu mai se poate face relatiile ca la mitici cu clientela politica( fiind mai putini se poate controla mai usor)
                              nu-i prost cine cere ,e prost ala care da!

                              Comment


                              • #45
                                nu va mai plangeti de limitatoarele de viteza , la noi aici nu exista strada/straduta sa nu aibe cel putin 2-3-4 limitatoare.
                                la mine pe strada (500m) sunt 3 limitatoare...e...de kkt situatia , mai au sa puna si pe bulevarde si au scapat de grija vitezomanilor...

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google