Traficul brasovean

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Da vorba mare ai zis..pai e singurul care a facut ceva...brasovul a urcat iar in top
    O viata avem Români si o cinste!Desteptati-va ca am dormit destul!

    Comment


    • #17
      a facut ca a pulsat portocala... ca sa castige alegerile. eu oricum nu inghit portocle dintr'astea. parca vezi in 20 ani toata tara condusa de dictatura portocalie.

      on topic: trafic blocat in jur de o ora, o ora jumate (la ora 17:30) la poarta schei din cauza unui incendiu la o casa.
      Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

      Comment


      • #18
        se lucreaza pe zorilor..se ridica gurile de canal, urmeaza strat asfaltic nou.evitati zona.
        Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

        Comment


        • #19
          Merci mumus,chiar maine aveam drum incolo..
          O viata avem Români si o cinste!Desteptati-va ca am dormit destul!

          Comment


          • #20
            se lucreaza si se sapa pe traian. ziua e infernal.aveti grija,incercati sa evitati zona..vad ca au inceput baieti sa lucreze cam prin multe locuri odata

            Comment


            • #21
              Asta inseamna ca se lucreaza organizat
              O viata avem Români si o cinste!Desteptati-va ca am dormit destul!

              Comment


              • #22
                or lucra ei "organizat" dar sa vedem cum o sa arate orasul dupa. Si binenteles cand incep sa sape din nou

                Comment


                • #23
                  Sigur vor uita ceva sub asfalt sau.....
                  O viata avem Români si o cinste!Desteptati-va ca am dormit destul!

                  Comment


                  • #24
                    >>>

                    @Alo ... Domnu Alo ... se face giratoriu la calea bucuresti cu zizinului dar va fi destinat doar fluidizari traficului si pentru cei care vin de la gemeni sa poata iesi pe calea bucuresti (daca vii din steagu si vrei sa ajungi la politie sa nu mai faci rondu din centru civic). cel putin asa sa anuntat pe proectul de giratorie ... acuma ce o sa iasa ..... "cica ce e mare negru scoate fum si taie morcovi in 4? R: Masina romaneasca de taiat morcovi in 3" )
                    Traim in romania si asta ne ocupa tot timpul.

                    Comment


                    • #25
                      Merci nicos
                      O viata avem Români si o cinste!Desteptati-va ca am dormit destul!

                      Comment


                      • #26
                        >>>

                        Scuze de off topic dar voi ati vazut cum s-au asfaltat trotuarele pe strada de mijloc? Jgheaburile de scurgere de la case se afla sub nivelul asfaltului turnat pe trotuar .... imi vine sa mor cand vad cum se lucreaza in romania ... pun pariu ca dupa ce asfalteaza si strada ... o sa apara santuri pentru cabluri si tevi
                        Traim in romania si asta ne ocupa tot timpul.

                        Comment


                        • #27
                          in caz ca nu ai observat, de vreo 2 luni se tot sapa pe de mijloc pentru trecerea cablurilor in subteran. la fel si pe zorilor (mumus stie cel mai bine). mai degraba sa vedem cat rezista stratul ala de asfalt pe care il pun stimabilii, ca mai mult ca sigur la primavara il plombeaza. de fapt ce primavara, in ianuarie o sa peteceasca cu asfalt din ala de tine 2 saptamani, cum au facut pe calea bucuresti la carrefour in ianuare an curent.
                          Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

                          Comment


                          • #28
                            giratoriul ala de la tomanei a reusit numai azi sa stranga coada pana la trecerea de pietoni de la judetean... :| am petrecut distanta in 10 minute... in zi normala cu semafor maxim 2-3 minute... dar vedem pentru cine o sa fie prioritatea... daca e de stanga aia care vin de pe calea bucresti dimineata sa se incarce cu multa rabdare...
                            "when I grow up,sigpic I want to be a VDE"

                            Comment


                            • #29
                              am trecut si eu acuma prin el. deci o sa fie giratoriu cu prioritate pentru cei de pe calea bucuresti (care continua drumul pe toamnei fara sa ocoloeasca giratoriul pentru ca drumul e drept), iar cei dinspre hidro spre zizinului o sa aibe cedeaza trecerea. mai simplu nici ca se putea. acuma e coada ca se lucreaza si din 3 benzi se cam merge pe una jumate.
                              Dacia Logan Abs Plus 1.4 2008 / Dacia Duster Black Touch 1.6 16v 2017 -- BV 83 RMJ / BV 84 RMJ --

                              Comment


                              • #30
                                Normal drumul cu prioritate este calea buc. Sper sa nu schimbe prioritatea
                                O viata avem Români si o cinste!Desteptati-va ca am dormit destul!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google