Traseu Iasi - Eforie Nord

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Traseu Iasi - Eforie Nord

    Salutare,
    Dupa foarte multi ani de vacante in Mamaia am schimbat statiunea cu Eforie Nord.
    Si dupa foarte multi ani de traseul Iasi-Vaslui-Barlad-Tecuci-Braila-Macin-Slava Cercheza-Baia-Lumina-Navodari-Mamaia vin si va cer o recomandare de un alt traseu.
    Ma gandeam la Iasi-Vaslui-Barlad-Tecuci-Braila-Viziru-Slobozia-Tandarei-Fetesti-Cernavoda-Agigea-Eforie Nord.
    Ce parere aveti, si care e starea drumurilor de la Braila spre litoral. Pana la Braila il stiu si traseul e destul de ok.
    Multumesc anticipat.
    "Nimeni nu scapa virgin, viata le-o trage la toti."
    "Parerile-s ca gaurile din cur , toti au cate una."

  • #2
    Eu as iesi la E85 (la Pascani cred) si apoi tii E85 pana la Rm. Sarat, faci stanga la primul semafor si mergi pana la Ianca, apoi de la Ianca se mai merge in jur de 3 km. spre Braila si faci dreapta (te vor ajuta indicatoarele) spre Bordei Verde si apoi Viziru, din Viziru stanga pana la Gura Ialomitei apoi stanga Giurgeni si de-acolo treci podul si esti in jud Constanta.

    Ti-am spus traseul pe care il urmez eu cand mai ajung prin Moldova.
    Avantaj - E85 fara stres cu depasirile iar de la Rm. Sarat drumul este bun si foarte putin circulat, fara camioane, tir - uri etc camioanele le vei intalni abia de pe la Gura Ialomitei.

    Comment


    • #3
      Traseul pe la Pascani e bun cand vrei sa ajungi in Nordul Moldovei, pe la manastiri...
      As ocoli foarte mult in conditiile in care Iasi-Vaslui-Barlad-Tecuci a fost recent reabilitat si drumul se prezinta ok.
      Portiunea de drum Viziru-Cuza Voda-Mihai Bravu-Gura Ialomitei e OK, din punctul de vedere al asfaltului??
      "Nimeni nu scapa virgin, viata le-o trage la toti."
      "Parerile-s ca gaurile din cur , toti au cate una."

      Comment


      • #4
        Iasi-Vaslui-Barlad-Tecuci e foarte bun, am fost anul trecut.

        Evita Slobozia -Tandarei....drumul e jalnic - asta in vara lui 2015, acum poate e imbunatatit.

        Viziru-Cuza Voda-Mihai Bravu-Gura Ialomitei - merg anual pe ruta Buzau-Navodari si pe aici o iau. Insa, este o portiune de cativa kilometri (maxim 10) unde asfaltul e plin cu denivelari, gropi, crapaturi. Insa, in rest e ok. Multe tiruri am intalnit mereu, dar ai drumuri drepte si poti depasi linistit.

        Exista o harta actualizata des: Starea actualizata a drumurilor din Romania. Cauta si te vei lamuri cum sunt drumurile pe traseul pe care vrei sa il parcurgi.

        Comment


        • #5
          Multumesc Crs. Sandel
          Cred ca la aceasta harta te-ai referit
          http://enjoymaps.ro/harta-interactiv...r-din-romania/
          "Nimeni nu scapa virgin, viata le-o trage la toti."
          "Parerile-s ca gaurile din cur , toti au cate una."

          Comment


          • #6
            Cu placere!

            Eu aici m-am uitat anul trecut. Acel forum era accesibil, acum se pare ca nu mai este.

            Edit: nu funcioneaza link-ul. Scrie pe google "starea drumurilor harta" si apoi click pe link-ul de la promotor.
            Last edited by Crs. Sandel; 19 June 2016, 19:01.

            Comment


            • #7
              Buna!
              De-a lungul timpului am testat si eu mai multe variante de a ajunge la mare.
              In urma tuturor testelor, am ajuns la concluzia ca, cel putin pentru mine personal, cea mai buna varianta e pe E85 pana la Urziceni, apoi pe E60 pana la Slobozia, ulterior pe A2 si ai si ajuns.
              Mi se pare cea mai buna varianta raportata la distanta si timp, adica poti merge tare si intins fara sa pierzi vremea prin toate satele alea uitate de lume de la Ramnicu Sarat, sau dupa caz, de la Barlad pana la intrarea pe A2 de la Fetesti.
              Bine, eu vin si ceva mai din spate fata de Iasi si pana ajung la Ramnicu nu mai am rabdare sa scad tempo-ul si sa ma tarai prin satele alea pe drumul ala plin de valuri in asfalt.
              Asa, prin Urziceni, chiar daca distanta e mai mare la prima vedere, reusesc sa ajung mai repede pentru ca pot merge mai intins decat prin sate.
              Alte persoane din zona mea prefera sa ajunga pana la Bucuresti si apoi sa intre pe A2 pana la mare.

              Comment


              • #8
                Salut,

                Stie cineva in ce stare este DN3B (sectorul dintre intersectia cu DN 2A si pana in Fetesti)?

                Vreau sa ajung din Iaşi in Eforie Nord pe traseul:
                Iaşi - Vaslui - Bârlad - Tecuci - Şendreni - Brăila(soseaua de centura) - Viziru - Cuza Vodă - Gura Ialomiţei - Făcăeni(DN3B) - Feteşti - A2 - A4 - Eforie Nord
                Laureat 1.4mpi, gris platine

                Comment

                Working...
                X
                Anulare DPF
                Politica de Securitate Google