Trusa, stingator, triunghi, vesta

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Mda...mi-am luat si io deocamdata inca un triunghi (24lei) si o trusa noua (33lei) cu data de fabricatie febr. 2014 si termen de valabilitate 24 luni.
    Extinctor / stingator, n-am gasit nicaieri...zici ca-au intrat in pamant, aia prin magazine ridica din umeri, cica trebuie sa primeasca.
    Deci sunt aproape legal

    Comment


    • e an electoral baieti...
      si cine tine minte era nastase, nu are cum sa nu observe asemanarile.
      orice manevra de orice fel este buna atat timp cat vin banii de mititei si de "asistenta sociala" in galeata, la buget.
      mai nou baietii cauta si in banci sa iti verifice conturile ca sa vada ce bani ascunzi.
      maine poimaine o sa auziti ca banii facuti la nunta sunt neimpozitati si ar trebui bagat si acolo un procent, ceva.
      neam mai prost de politicieni cred ca doar republicile din africa mai au.

      Comment


      • Am gasit azi intr-un final stingator auto la metrou, d-ala tip spray de 1000ml...30lei. Cica omologat RAR si tot ce trebe.
        Fabr. (de cine altcineva decat Vesta - ce bine manaca gura lor -, la fel ca si trusa si triunghiu') in febr. 2014, expira in 39 luni.
        Total = 24lei+33lei+30lei < decat si cea mai mica amenda sau spaga.
        Last edited by Kojak; 1 April 2014, 15:27.

        Comment


        • au la metrou la gheretele alea stingator?

          Comment


          • nu la gherete, jos pa peron, in spatele pianului din baie

            m-ai prins FOFule, al drecu "u", m-a dat de gol!

            Comment


            • Da' la ce trebuie doua triunghiuri?
              [Decât mult şi fără rost mai bine puţin şi prost!

              Comment


              • 2 triunghiuri ptr. ca asa zice legea de ceva timp incoa'.

                Comment


                • Trusa mea e de cand am masina din 2008

                  Comment


                  • Nea kojak io n-am intrebat ce zice legea; la ce trebuie frate al doilea triunghi?

                    Cosmine, a mea-i din 2007! Precis a iesit din garantie foarfeca cu varf rotund.
                    Last edited by vi_escu; 2 April 2014, 11:07.
                    [Decât mult şi fără rost mai bine puţin şi prost!

                    Comment


                    • Al 2-lea e ca sa si-l baje organu'-n .oor
                      In rest, sunt de acord cu tine

                      Comment


                      • Daca ai masina imobilizata pe un drum cu o singura banda pe sens, trebuie sa pui un triunghi in spatele masini (cred ca e logic motivul) si unul in fata masinii, in caz ca intra in depasire careva de pe contrasens sa il vada...

                        Comment


                        • Bineinteles ca asta-i motivu', e clar, unu' in fata si unu in spate...da' s-au desteptat de-abea acu' de curand, atatia ani (zeci) s-a mers doar pe obigativitatea unui singur triunghi. In fine...
                          Sa vedeti ce kashto e sa faci pana pe un drumeag d-asta de pe la noi cu una banda per sens, fara acostament suficent de lat unde sa retragi macar partial masina si mai ales pe un sector de drum tranzitat in draci de TIRuri. Nu sta nici mama triunghiului pe pozitie, pe pishi pe el, la fiecare trecere de tir, ala e culcat. I-ar trebui o baza din plumb sau beton.

                          Comment


                          • Eu eram sa o patesc urat de tot!
                            Noapte, ceata densa, vad triunghi in fata...si imediat si camionul-20to (fara nici o lumina!) la cca 5-7m distanta de triunghi, oprit direct pe toata banda!
                            Marele noroc? Nimic pe contrasens...

                            Si vine intrebarea: la ce distanta ar trebui plasat acel triunghi?
                            Logan Ambition-dCi, 70 CP (+25); C.V.-JR5, A.H.; barza sosita in 2007, iulie

                            Comment


                            • Nu stiu...eu l-am plasat la un minim 12m de spatele masinii. Sa zic un 15m. Poate mai mult, poate p-acolo. Noroc ca fiind in aliniament zona pe o distanta considerabila atat in spate cat si in fata, am zis sa fim dracu vazuti din timp s-apuce tiru' sa faca manevre. Bine ca eram 2, unu remeia pana si celalalt (adica io) sedeam apropae de triunghi si aveam grija sa-l tot ridica pe pozitie la fiecare trecere de tir.
                              Pana in 10m mi se pare putin, mai ales in afara localitatilor.
                              In curbe, deja e super riscant chiar si cu 2 triunghiuri (fata-spate), prefer sa merg pe janta pana dau de o zona cu vizibil.

                              Comment


                              • distanta amplasare triunghi

                                Art.156, pct.2 de aici:



                                (2) Triunghiurile reflectorizante se instaleaza in fata si in spatele vehiculului, pe aceeasi banda de circulatie, la o distanta de cel putin 30 m de acesta, astfel incat sa poata fi observate din timp de catre participantii la trafic care se apropie. In localitati, atunci cand circulatia este intensa, triunghiurile reflectorizante pot fi asezate la o distanta mai mica sau chiar pe vehicul, astfel incat sa poata fi observate din timp de ceilalti conducatori de vehicule.
                                ex Dacia Logan Preferance 1,5dci E3/03-2006-->08-2012(76.100km) BV 29 --H

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google