Turatia Motorului Scade Sub Relanti Pana Cand Moare Motorul

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Motorul de 1.2 nu are mpp.

    Comment


    • #17
      daca nu are mpp si are acceleratie electronica, atunci motorasul de control al clapetei se ocupa si cu stabilizarea ralantiului. ori e merge greu axul clapetei, ori trage aer fals pe langa el. la alea cu clapeta pe cablu existau niste bucse de teflon care etansau axul in corp. poate si la astea electronice e acelasi lucru. sau joc intre cupla mpp de la clapeta si axul propriu-zis al clapetei.
      Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

      Comment


      • #18
        Posibil sa ai clapeta de accelerație murdara și de aici probleme tale.

        Comment


        • #19
          Sper sa nu gresesc, nu cumva si aici avem doua generatii de motoare, cu ESP/ASR si fara? Adica cu clapeta mecanica+mpp si cealalta generatie cu clapeta electronica fara mpp. Trebuie sa ne lamureasca colegul, altfel situatia este f complicata.
          „Decât să înjuri întunericul, mai bine aprinde o lumânare.”

          Comment


          • #20
            bun si pana la urma o poza cu indicatia exacta cam ce ar trebui sa curat??? Multumesc! loganul meu este varianta fara esp are doar abs atat

            Comment


            • #21
              Salutare tuturor! am revenit sa va spun cum am rezolvat problema. Era vorba despre corpul clapeta trebuia curatat. simplu si eficient masina merge ca noua (sincer abia acum mi-am dat seama de cand incepusem sa am probleme cu corpul clapeta...) dupa mai multi mecanici care mi-au spus ca trebuie schimbat corpul clapeta... am intalnit prin cineva un nene foarte priceput dar in acelasi timp foarte amabil si foarte sufletist si mi-a zis ca trebuie doar curatat... Dupa ce s-a chinuit putin... a reusit ... masina merge foarte bine Multumesc lui cu aceasta ocazie! am zis sa spun aici poate mai are si altcineva aceasta problema

              Comment


              • #22
                Clapeta dupa operatiunea de curatare a fost si recalibrata ? Te intreb pentru ca si la mine observ cum in ultimul timp atunci cand pun frana si motorul nu este in sarcina , simt cum motorul da sa moara , turatiile scad sub un anumit prag , ceea ce nu trebuia sa se intample in mod normal , clar am si eu clapeta murdara.
                Last edited by prometheus; 9 January 2017, 22:07.
                sigpicLogan , from point A to anywhere in the world .....yeap , no problem!!! but hey!!! you said modern roads right ?

                Comment


                • #23
                  Wrong post, sorry.

                  Comment

                  Working...
                  X
                  Anulare DPF
                  Politica de Securitate Google