Tutorial Demontat/schimbat Claxon Logan

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Daca vreti claxon bun cautati in dezmembrari, eu mi-am luat din dezmembrari claxon de logan ph1 cu 25 lei.
    sigpic

    Comment


    • #17
      stie cineva cum imi pun o goarna de tir ? (vorbesc foarte serios fara misto !!!) si cam la ce pret se ajunge?

      Comment


      • #18
        cauta o butelie pt aer si se poate pune...sau sunt trompete care au compresor la 12v suna destul de tare..eu am asa ceva pe masina
        *****
        sigpic
        http://www.loganclub.ro/forum/masina...3.html?t=16273

        Comment


        • #19
          Eu as vrea un claxon cum are un prieten de al meu pe un Opel Astra ... e bi-tonal dar nu stiu de unde sa cumpar ... vreau noi sa fie !
          sigpic
          Nu există întrebări proaste, doar oameni proşti.

          Comment


          • #20
            @azvan_boss: si dupa ceva timp se schimba spray-ul ala nu ? am vazut prin magazine dar erau manuale , erau goarne de speriat fetele pe strada )))))) alimentate la 12 V nu am vazut poti sa pui o poza sau sa-mi zici unde gasesc ?

            Comment


            • #21
              claxonul, la al meu logan din iunie 2008 ph1, este montat in partea din stanga (cum te uiti la motor) si cred ca este High pentru ca suna mai tziguiat acelasi sunet de claxon l-am auzit si pe renault-uri
              Last edited by bogdan_1984; 13 October 2011, 09:12.
              sigpic

              Comment


              • #22
                pai si de unde imi fac si eu rost de un claxon ca la Opel (Bi-tonal) stie careva ?
                sigpic
                Nu există întrebări proaste, doar oameni proşti.

                Comment


                • #23
                  intreaba si tu pe la magazine, dezmembrari sau pe opel club , de goarna se mai aude ceva ?

                  Comment


                  • #24
                    Are cineva montat aşa ceva ?

                    Ştie cineva ce putere acustică are acest claxon şi ce putere absoarbe ?
                    sigpic

                    Comment


                    • #25
                      asta vrei sa-l montezi la masina?
                      Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

                      Comment


                      • #26
                        eventual
                        sigpic

                        Comment


                        • #27
                          daca vreti claxon "adevarat" incercati sa gasiti de pe dube la dezmembrari
                          eu am gasit la 30lei unul de peugeot boxer si e mai mult decat suficient si lam montat in locul vechiului claxon care era in dreapta sub lonjeron(problema e ca firul e foarte scurt si am modificat putin suportul)..
                          bafta la claxonat..

                          Comment


                          • #28
                            Am facut eu proba la trompete, cele scurte, rosii, nu mi-au placut deloc. In schimb cealalta, argintie, lunga, e acceptabila, a ramas pe golan pentru situatii deosebite, gen-fuste scurte, domnisoare care vorbesc la telefon pe mijlocul strazii, turma de vite care merg la pascut cot la cot si ocupa total partea carosabila, etc-etc. Atasez poze, daca e posibil, pun si-un filmulet.

                            P.S. Invalid file, nu ma lasa sa atasez un AVI de 6 mb.
                            Attached Files
                            Last edited by Urs; 2 March 2013, 11:34. Reason: Completare

                            Comment


                            • #29
                              frumoasa lucrare dar cat tea costat investitia?

                              Comment


                              • #30
                                Compresorul cu trompeta le-am luat de pe ocazii cu 115+10 transport, fire+releu+intrerupator aveam prin cutia de scule si manopera 0 ca le-am montat in timpul liber.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google