Tutorial Montare Cruise Control Pe DIZAL

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Am revenit cu poze. Am reusit sa fac doar doua poze, dar zic eu ca sunt suficiente.
    Aici sunt butoanele de comanda puse de mine si modulul de comanda ascuns in spatele bordului. Am vrut sa arate cat mai ingrijit si sa fie cat mai safe posibil. Nu imi plac improvizatiile prea mari.
    Daca mai are cineva intrebari, sunt aici.
    Attached Files

    Comment


    • #47
      Si eu am un diesel de 85 si mar interesa si pe mine,cam cat costa unu?

      Comment


      • #48
        Te intereseaza cum sa ti-l faci singur, sau vrei sa ti-l confectionez eu? La fel si la montaj.

        Comment


        • #49
          Partea cu butoanele,asa vine masina cu avea cochilie mare sau si ea face parte din improvizatia ta.Si da, cam la cat ajunge o asemea midificare.

          Comment


          • #50
            Ai mesaj privat

            Comment


            • #51
              Te rog si la mine un raspuns legat de pret,am un diesel de 65 cp.Merci
              Ambition 1,5 DCI Sedan

              Comment


              • #52
                Ai mesaj privat

                Comment


                • #53
                  Revin cu niste poze cu sistemul cruise control.
                  Mentionez ca poza cu botoanele montate este facuta pe al meu Clio III
                  Attached Files

                  Comment


                  • #54
                    Si cum rezolvi problema cu suturile la Logan?
                    INTALNIRE LOGAN CLUB CALARASI DUMINICA ORA 15

                    Comment


                    • #55
                      As vrea sa testez un Logan mai intai. Mi se pare destul de ciudat. Motoarele si computerele de bord sunt identice din cate am studiat.
                      Daca tu ai problema asta, hai sa testam sistemul meu la tine. Eu sunt tot din Calarasi, iar de marti incolo sunt acasa. Eu in weekend-uri sunt in Bucuresti. Oricum, eu zic ca merita testul. Si poti merge si cu a mea sa vezi cum functioneaza, ca si eu tot 70 de martzoage am.

                      Comment


                      • #56
                        La mine merge bine acum, dar mi-a luat un an si vreo 15 versiuni de soft sa ii dau de cap
                        INTALNIRE LOGAN CLUB CALARASI DUMINICA ORA 15

                        Comment


                        • #57
                          bravo FANE pentru tot ce ai reușit dar ai uitat sa ne spui cum ai făcut apropo ti-am trimis un pm dar nu ai răspuns stima

                          Comment


                          • #58
                            am si eu montat tempomat cum fac sa nu mai mearga in suturi astept pm stima

                            Comment


                            • #59
                              Bună ziua tuturor,
                              Cruise control instalate la domiciliu, în K9K 796 63 kW, care a lucrat foarte bine!
                              Dar recent am menționat cutie de viteze de viteze al cincilea centru: JR5 189, cu un raport de 41/31 la 45/31 si de atunci, controlul vitezei de croazieră nu funcționează în treapta a cincea. Pe treapta a 4-lucrari! Știi, dacă este posibil pentru a rezolva această problemă -? De exemplu, prin DDT2000
                              saluta
                              In imaginea de mai jos, care a schimbat roata de la domiciliu într-o cutie.



                              Comment


                              • #60
                                Salutare!
                                Am facut montajul, e destul de simplu...dar nu s-a intamplat nimic.
                                Mai trebuie activat ceva?

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google