Tutorial montat CB pe Logan 1.5dci Preference

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Tutorial montat CB pe Logan 1.5dci Preference

    Varianta de Logan 1.5dci Preference fabricat in 2005 si pana pe la mijlocul lui 2006, au deja tras tot cablajul pentru CB(calculator de bord). Trebuie doar sa schimbi sau sa rescrii pic-ul cipului de la ceasuri cu noul soft care are functii de calculator de bord. Si mai trebuie sa rescrii numarul real de kilometri.
    De asemenea aceiasi versiune de Logan va avea si consum instant.
    Pinul 6 de la EHI al UCH-ului nu are nici o legatura cu CB-ul, dar prezenta acelui pin indica faptul ca ai deja tras cablajul.
    Achizitionarea chipului gata programat, scrierea numarului de km si mai multe detalii legate de CB, puteti vedea pe www.imbunatatiri-logan.tk

    O alternativa sa verifici posibila prezenta din fabrica a conecticii pentru CB
    Last edited by crististreulea; 20 May 2012, 02:50.
    Daca indeplinesti o sarcina prea bine, vei ramane cu ea pe cap, cum ar fi Tutoriale pentru Dacia Logan

  • #2
    Mama Cristi mi-ai rascolit amintirile cu acest tutorial.....au trecut 6 ani de cand am facut operatiunea asta.....in fata blocului, la care vecini stateau si imi ziceau "...vezi daca ti-ai luat logan....s-a stricat , nu ???..." binenteles ca le-am dat dreptate, ca sa ce sa-mi faca treaba....

    Comment


    • #3
      Multumim lui Cristi si pentru acest tutorial, la preference-ul meu, dar 1.4, am facut acum doi ani operatiunea, de asemenea mi-am amintit ca am gresit un pin si-mi inregistra kilometrii, dar consumul de gaz ramanea zero. I-am dat de cap, dar am avut ceva emotii. Posibil in viitor sa vedem un tutorial cu schimbul basculelor sau al ambreiajului ?

      Comment


      • #4
        danic: vezi ce bine e sa staila casa, curte, liniste, lipsa de gura casca
        Urs: este deja tutorialul facut cu basculele, doar ca nu s-a votat publicarea lui. vezi pe www.tutorialelogan.ro

        pana intre timp cred ca se poate verifica mami usor prezenta cablajului pe masina
        Daca indeplinesti o sarcina prea bine, vei ramane cu ea pe cap, cum ar fi Tutoriale pentru Dacia Logan

        Comment


        • #5
          al dracu loganu asta..)
          sigpic

          Comment


          • #6
            Salut.
            Am un Logan Preference 1.4 din 2005.
            Dupa cantitatea de carburant, nu apare 0.0 in meniul pt. CB.
            Sunt sau nu sunt trase fire pt. CB ?
            Versiune soft 6001.
            Multumesc anticipat.

            Comment

            Working...
            X
            Anulare DPF
            Politica de Securitate Google