Tutorial montat cheder suplimentar usi

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Am dat peste chestia asta si m-am gandit sa v-o arat si voua. Stiti careva germana ?
    poata ne comandam si noi.
    Ihr Experte in Zubehörlösungen für Dacia und Renault
    Daca o problema se poate rezolva atunci nu trebuie sa te stresezi, daca nu se poate rezolva atunci chiar nu are rost sa te mai stresezi.

    Comment


    • #32
      Este si.n limba engleza.
      Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

      Comment


      • #33
        Am incercat in engleza dar la mine nu a vrut. Ce ziceti de chederul acela?
        Daca o problema se poate rezolva atunci nu trebuie sa te stresezi, daca nu se poate rezolva atunci chiar nu are rost sa te mai stresezi.

        Comment


        • #34
          Si eu am montat astazi acest cheder de duster,intradevar usa se inchide mai greu..cam trebuie sa dai cu ea,sper ca pe viitor sa se mai lase.sunetul este mult mai infundat ca inainte cand o inchizi din afara insa cand o inchizi din interior se aude mult mai tare ca inainte(cel putin asa mi se pare mie).

          Comment


          • #35
            Am pus asa ceva pe masini in urma cu doi ani si sunt foarte multumit de ele.Cristi are dreptate.Vedeti ca exista chedere dintr-o bucata,adica de sus pana jos.luati legatura cu
            Cosmin-uau.
            sigpicDaca nu poti macar incearca,daca incerci inseamna ca poti.

            Comment


            • #36
              Originally posted by merlasviorel View Post
              Am dat peste chestia asta si m-am gandit sa v-o arat si voua. Stiti careva germana ?
              poata ne comandam si noi.
              http://www.lzparts.de/index.php?page=product&info=972
              Chederul acela nu este o noutate. Se afla pe Laguna de cand s a inventat Laguna...adica de prin 94'. Este ok estetic si cam atat.

              Comment


              • #37
                Salutare, mi-am montat si eu chedere intre usi si sunt multumit momentan (singura mentiune este ca se inchid mai greu usile). Problema pe care am avut-o a fost ca m-am dus in targ si mi-a recomandat domnul care vindea chedere de duster. Le-am luat, mi-am batut capul cu ele (erau din 2 buc) si pana la urma le-am dus inapoi si mi-am luat 3 ml de cheder cu adeziv. Ca idee, am gasit in targ si chedere speciale pentru toata suprafata de la motor (aripi si buza din fata) si am dat 22 ron pe 2 m 20 (stia fratele exact cat am nevoie) si sunt ok la prindere...
                Mi-am montat si capitonaj de diesel luat de la dezmembrari...cu 30 roni....sper sa simt "niste" diferente...;)))))

                Comment


                • #38
                  Pai, sa ne tii la curent cu concluziile!

                  Comment


                  • #39
                    Originally posted by Andyno View Post
                    Chederul acela nu este o noutate. Se afla pe Laguna de cand s a inventat Laguna...adica de prin 94'. Este ok estetic si cam atat.
                    daca e vorba numai de estetica, mai util ar fi niste abtibilduri cu floricele, fluturasi, pasarele, dungi coloratre etc...

                    de acel cheder as fi si eu interesat, dar pe plaiurile noastre inca nu am gasit.
                    Computer, did we bring batteries?... Computer?...

                    Comment


                    • #40
                      nu am observat diferente notabile.....sper ca la vara sa nu imi fiarba motorul din cauza capitonajului.....))

                      TopCat, daca te refereai la chederul ptr motor mentionat de mine, poate daca vi in prin Buc, te intrum eu...
                      Last edited by enc_edy; 7 February 2016, 10:07. Reason: Automerged Doublepost

                      Comment


                      • #41
                        Cheder anti rezonanta se numeste, daca poate aduce (sau comanda) cineva din Germania as fi si eu foarte interesat.
                        Ihr Experte in Zubehörlösungen für Dacia und Renault
                        Daca o problema se poate rezolva atunci nu trebuie sa te stresezi, daca nu se poate rezolva atunci chiar nu are rost sa te mai stresezi.

                        Comment


                        • #42
                          multumesc, enc_edy!
                          dar ma refeream la chederul anti rezonanta.
                          merlasviorel, poate ne unim mai multi, si daca baietii de pe lzparts fac livrare in afara granitelor, iesim toti in avantaj.
                          Computer, did we bring batteries?... Computer?...

                          Comment


                          • #43
                            Buna seara baieti

                            Si pe mine ma intereseaza ceva sa antifonez mai bine masina cand merg. Merg frecvent pe autostrada si la > 100 km suiera vantul. Exista pana acum vreo varianta care sa rezolve serios aceasta problema?
                            Daca vreti, comand eu acel cheder anti-rezonanta si vedem cum il impartim. Multumesc!

                            Comment

                            Working...
                            X
                            Anulare DPF
                            Politica de Securitate Google