Tutorial Rezolvat Aprindere Bec Ceata In Bord La Franare/semnalizare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Tutorial Rezolvat Aprindere Bec Ceata In Bord La Franare/semnalizare

    cand franezi sau pui semnalizarea, se aprinde becul de ceata din bord.
    problema apare la stopul din stanga spate din cauza unor contacte imperfecte. in primul film sunt primele incercari de a rezolva problema, din pacate a fost doar temporar. in filmul 2 am trecut la masuri mai radicale
    film 1
    film 2
    Last edited by crististreulea; 31 December 2010, 15:15.
    Daca indeplinesti o sarcina prea bine, vei ramane cu ea pe cap, cum ar fi Tutoriale pentru Dacia Logan

  • #2
    Felicitari domnu, inca ceva folositor.
    Un om inteligent nu va fi niciodata rau. Rautatea se naste din prostie, inferioritate si frustrare.

    Comment


    • #3
      Inca un tutorial la inaltime! Multumim!

      Cred ca o sa fie la mare cautare...fiind o problema des intalnita la Logan!
      Just Hold Onnnnnn....

      Comment


      • #4
        Aha deci din cauza asta se aprindea dracovenia .
        Le-am mai desfacut eu dar pe amandoua,mi-a facut la fel iar acum vad ca s-a calmat.
        sigpic
        !

        Comment


        • #6
          la mine l-am rezolvat doar curadand putin cu hartie abraziva contactele si e ok

          Comment


          • #7
            Originally posted by razvanamza View Post
            solutia este asta. aceea e provizorie!
            adica ai refacut toate imbinarile de la circuite?
            Daca indeplinesti o sarcina prea bine, vei ramane cu ea pe cap, cum ar fi Tutoriale pentru Dacia Logan

            Comment


            • #8
              da, am umplut cu cositor toate prinderile, si am cositorit toate punctele de contact cu becul! practic nu exista imbinare fara cositor. problema nu a reaparut. inainte dadeam cu wd40 si la prima ploaie problema reaparea...

              Comment


              • #9
                pai si la mine problema reapare cand ploua. mda, e ceva ce trebuie sa fac si sa adaug la tutorial ;)
                multam, are logica ce spui
                Daca indeplinesti o sarcina prea bine, vei ramane cu ea pe cap, cum ar fi Tutoriale pentru Dacia Logan

                Comment


                • #10
                  cu placere. poti sa adaugi partea 2 cu "inspired by razvanamza". :LOL: de fapt av mazut si eu pe alt forum la cineva, si am adaptat ideea. conteaza cel mai mult ca v afla toata lumea

                  Comment


                  • #11
                    Da, forte buna treaba !!! O sa avem masina "pe viata" :-)

                    Comment


                    • #12
                      O mica completare....in loc de spray WD 40, v-as recomanda un spray pentru contacte electrice. Isi face treaba muuult mai bine decat WD 40, pus ca rezista fff mult in timp, indiferent de conditiile meteo existenta.
                      Sprayul de contacte electrice, se gaseste in magazinel specializate ..si se foloseste la tot ce inseamna placa electronica, sau circuit electric/electronic, fara a fi necesat a folosi smirghelul.
                      Acest spray, se poate folosi, curatan placa electronica de la cheia cu telecomanda.....in cazul in care mai face figuri, chaiar daca e bateria noua la cheie.
                      Eu nu sufar de nebunie....ma bucur de ea in fiecare minut.

                      Comment


                      • #13
                        pai era vorba ca facem ceva sa tina. orice spray se va spala la un moment dat , dar lipitura daca e buna te tine pe viata!

                        Comment


                        • #14
                          am refacut tutorialul, am pus si poze cum am cositorit toate contactele.
                          Daca indeplinesti o sarcina prea bine, vei ramane cu ea pe cap, cum ar fi Tutoriale pentru Dacia Logan

                          Comment


                          • #15
                            multumesc de reclama. si sa stii ca de o luna la mine n-a reaparut, si a plouat in draci

                            Comment

                            Working...
                            X
                            Anulare DPF
                            Politica de Securitate Google