Tutorial Rezolvat Aprindere Bec Ceata In Bord La Franare/semnalizare

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    metoda lui crisri e cea.mai buna dupa parerea.mea.... am facut operatiunea de aproximativ jumate de an si pana acum e totul ok...deci masa e problema...
    MY CLA

    Comment


    • #62
      Da ce are ma siliconul sanitar?Conduce electricitatea?
      Este pistol de lipit plastic atunci.Poti lipi plastic cu el.


      Uite aici izolator special pentru circuite/contacte:





      Te oftici ca ai facut stopurile cu fire ca la instalatia de pom? )))
      Attached Files
      Last edited by me_catalin; 21 November 2012, 23:59.
      Celor care nu stiu sa mearga cu diesel cautati pe google: "Exploatare diesel ! MAK"

      Comment


      • #63
        Originally posted by me_catalin View Post
        Te oftici.......
        Rau de tot ma oftic,,da numai pot,,imi vine sa smulg triplele de la locul lor Se vede ca nu ai inteles nimic.
        Macar sa fii tu in stare sa faci ce am facut eu fara sa dai foc la masina si sa stii sa indentifici firele si sa nu le incurci intre ele sa faca scurt si poc/trosc.
        Iti repet,,ASTEPTAM REZOLVAREA TA cu silicon si pistol de care vrei tu,,nu numai cu ala sanitar!

        Comment


        • #64
          am facut si eu exact ca si Cristi, nu mai am nici o problema.
          sigpic

          Comment


          • #65
            REZOLVAREA MEA pentru voi(pe departe cea mai buna): Lac pentru circuite.
            Da o fuga pe strada Maica Domnului si rezolva problema intr-un mod corect.
            Si lasa aroganta asta de Bucuresti ca nu ma impresionezi.
            Last edited by crististreulea; 15 January 2013, 18:47.
            Celor care nu stiu sa mearga cu diesel cautati pe google: "Exploatare diesel ! MAK"

            Comment


            • #66
              Si lasa aroganta asta de Bucuresti ca nu ma impresionezi.
              Vezi ca astfel de expresii nu sunt agreate si incalca niste principii ale forumului ...Bucuresti Vs Provincia.

              Cataline,vezi de treaba ta,daca ai venit din provincie in Bucuresti si vrei sa impresionezi pe cineva pe aici, sa stii ca nu e bine ce faci cu astfel de expresii.
              Daca tu crezi ca eu cat si altii de pe aici nu am auzit si de lacul ala,,te inseli.

              Contactele alea sunt prost gandite si am explicat in posturile/pozele de mai sus si de ce. Chiar e greu sa intelegi ca un silicon sanitar sau lac de circuite nu rezolva nimic? Cu silicon sanitar si lac nu poti da pe mufa triplei sau contactele de cupru ce asigura contactul cu becul. E la mintea cocosului de ce nu e bine (dupa cum tu ai folosit expresia). Ti-am si zis,,exista VASELINA DIELECTRICA SILICONICA pt contacte electrice. Dar nici aia nu rezolva mare branza decat pt cateva luni. Asa ca fiecare face ce vrea,,adica fie aplica metoda lui CRISTI sau metoda mea HARD.
              Altul poate sa lipeasca si cu poxipol,super glue,moment fix,ipsos sau ciment tripla,,e strict problema lui. O zi buna...
              Last edited by Ivan Marian; 22 November 2012, 11:46.

              Comment


              • #67
                Cica varianta HARD
                Acum sincer fara glume sau rautate, dar tie iti place cum arata acolo?
                I HAVE A !sigpic
                fara linkuri externe in semnatura

                Comment


                • #68
                  Sincer,daca vrei sa vezi varianta HARD, pe bune si fara caterinca,,du-te sa vezi cum arata la noul logan tripla aia cu tot cu mufa si fire. O sa te crucesti sigur. Ce vezi tu in pozele alea este cam inestetic ca nu sunt aranjate. Dar cred ca iti dai seama ca sunt si ele prinse si aranjate cum trebuie acolo sub mocheta,dupa ce am terminat treaba.

                  Si apropo de mocheta,,aia lipseste de la noul logan,,practic nu mai acopera firele/mufa si tripla si totul este la vedere. Daca la mine totul este aranjat si peste vine mocheta (deci nu ma mai intereseaza aspectul,ci functionalitatea),,du-te sa vezi noul aspect al triplei la noul logan

                  Comment


                  • #69
                    Orice alt comentariu referitor la zona geografica de provenienta, pe care o mai vad pe forumul asta, se premiaza cu vacanta doua saptamani, fara somatie. Care nu e in stare sa-si controleze anumite frustrari, n-are decat sa mediteze in tihna.
                    In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                    Comment


                    • #70
                      eu am incercat metoda lui Cristi , cam de atunci de cand a prezentat-o si nu am nici un fel de problema, e si foarte usor de facut si chiar e sigura si functionala.
                      Last edited by crististreulea; 15 January 2013, 18:48.
                      sigpic

                      Comment


                      • #71
                        Ivane de cand ai masina?Ar fi interesant sa vedem si vechimea..la harbul din 2005 inca nu face fenomenul asta.La cea din 2009 ii dau foc dc face,e prea tanara, dar parca s-a imbunatatit placa aceia de la becuri..
                        Vrei sa te remarci ca fiind idiot?Atunci da quote la ultimul mesaj postat!!

                        Comment


                        • #72
                          Eu am avut Logan din 2005 si m-am lovit de problema asta.
                          La mine rezolvarea a fost relativ mai simpla, in sensul ca doar am curatat cu smirghel pinii, apoi am aplicat pe ei vaselina lichida (la spray).

                          Dupa ~un an am vandut masina, dar problema nu a reaparut.
                          If it ain't broke, don't fix it!

                          Comment


                          • #73
                            a inceput sa se manifeste si la mine.,calc frana si se aprinde martorul de ceata.deocamdata o iau usor, doar curatat si vaselina, sa vedem ce zice..

                            Comment


                            • #74
                              la mine cand dau semnal stanga nu se mai aprinde becul de semnal ci palpaie pozitia spate,asta pe langa problema cu martorul de ceata,se rezolva tot prin aceeasi metoda?

                              Comment


                              • #75
                                Am rezolvat-o si eu de curand cum a zis Cristi. E ok momentan. Timpul sa-si spuna cuvantul!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google