Tutorial Schimbare Faruri

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    am eu si merge

    Comment


    • #17
      asa e...se scoate surubu ala si se pune instalatia originala...m-am chinuit mult cu porcaria aia de pe el ca nu e foarte diferita da nu intra exact...spune mi daca pe far scrie LEFT sau RIGHT , depinde din ce parte e...ca daca scrie e aceiasi marca...da se potrivesc si chiar reglate ca lumea bat mult mai tare ca farul original )
      PS: trebuie neaparat sa dai bara jos ca e un surub exact sub bara si un ghidaj pe care risti sa-l rupi altfel...si stai linistit, daca e bara originala, sigur se potriveste bine la loc..chiar e indicat s-o mai dai jos ca se slabeste din suruburi si apar gap-uri, de obicei pe stanga..toata loganurile patesc asta..cica asa trebuie
      Last edited by - Geo -; 22 February 2010, 18:40.
      sigpic

      Comment


      • #18
        Originally posted by bolo View Post
        stati asa, eu am inca farurile de acum 5 ani de cand e masina
        nu am zis decat uitandu-ma la poza cum ca ar trebui sa mearga daca e pentru logan........
        Am stat!
        ...s-a confirmat banuiala ca ai faruri originale si te bazai doar pe o presupunere!
        Multam pentru revenirea cu precizari si felicitari, pentru sinceritate!!!

        @xxxgeoxxx: Nu stiu ce scrie pe faruri, deoarece nu sunt eu cel in cauza dar vazand discutia, mi-a atras atentia faptul ca unii au privit imaginile la repezeala, dand asigurari ferme ca s-ar potrivi fara probleme.
        Sa speram ca amanuntele tale, vor fi de un real folos colegului nostru aflat in dilema!
        Din partea mea, felicitari pentru reusita!
        Last edited by angel; 22 February 2010, 19:30.


        sigpic

        Comment


        • #19
          mersi..da eu chiar n aveam ce face, m-au fortat imprejurarile ca farul original s a spart in accident si daca la mine s-a potrivit , tinand cont ca am cadrul motor stramb si farul nu vine exact p acelasi locas cum era din fabrica, tre sa mearga si la voi...chiar daca nu iese perfect, d-aia are reglaje...poate sa incerce fara frica.mult succes!
          sigpic

          Comment


          • #20
            Farul cred ca merge ...am avut un prieten care l-a schimbat si ia mers nu mai sunt sigur daca era aceasi firma dar o sa ma informez
            sigpic

            Comment


            • #21
              bun; multumesc de sfaturi;
              de apreciat si entuziasmul si spiritul de colegialitate a lui angel. multumesc de asemeni
              "Stiu ca nu stiu nimic, dar stiu ca pot sti mai mult decat stiu" (Socrate)

              Comment


              • #22
                cum sunt farurile tyc pana la urma? sunt ok sau se ingalbenesc? am un far care este mult mai galben decat celalalt si ma gandeam sa le schimb pe amandoua si sa le vand pe astea de pe masina. am gasit tyc cu 140 lei/buc.
                Logan Prestige - 2008 - 1.5 dCi 85 CP

                Comment


                • #23
                  eu zic sa-ti iei originale din dezmembrari, gasesti setul de la 100 ron in sus.

                  Comment


                  • #24
                    e si asta o idee, dar nu prea am timp sa umblu.. eram curios daca cei care si-au pus sunt multumiti de calitatea plasticului si daca lumineaza bine.
                    Logan Prestige - 2008 - 1.5 dCi 85 CP

                    Comment

                    Working...
                    X
                    Anulare DPF
                    Politica de Securitate Google