Tutorial Schimbat Bec Consola

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    la climatizare este bec soclu t5. daca ceri soclu t5 stie vanzatoru ce sa-ti dea.

    Comment


    • #17
      Offtopic, scuze, da' nu m-am putut abtine ...Ivane, ce gazon ai in masina !!!

      Ontopic, ok tutorialul, multumim, chiar ma gandeam zilele astea sa schimb si eu nenorocirea aia de bec ca nu mai functioneaza nici la mine.
      sigpic
      Shit does not happen. Shit takes time, shit takes effort.

      Comment


      • #18
        Unii stiu altii nu stiu ce sa iti dea, cand le zici de becul ala. Depinde cum nimeresti magazinul si vanzatorul.

        Ady,,este gazon sintetic,,iar daca vrei, iti schimb eu becul ala daca nu iti intra mana pe acolo.

        Comment


        • #19
          Originally posted by Ivan Marian View Post
          Unii stiu altii nu stiu ce sa iti dea, cand le zici de becul ala. Depinde cum nimeresti magazinul si vanzatorul.
          La magazinul sus amintit becurile sunt expuse iar daca nu stii ce sa ceri, poti arata.
          "Sunt inofensiv dar gandul meu e criminal" - PARAZITII

          Comment


          • #20
            salut

            daca as curata portocaliul ala de pe plasticul acela de la climatizare si in locul becului galben t5 as pune un led t5 in acelasi soclu ar iesi ceva?

            Comment


            • #21
              Sunt becuri T5 cu sticla gata colorata. Incearca-le si vezi ce iese!

              Comment


              • #22
                becul de la climatizare e ca si cel de pozitie doar mai mic? ca sa il schimb si eu si sa stiu de care sa iau
                " Nevastamea conduce atat de rau, incat GPS-ul i-a spus: in 50 metri trage pe dreapta ca vreau sa cobor "

                Comment


                • #23
                  e mai mic . soclu t5

                  Comment


                  • #24
                    ok merci frumos
                    " Nevastamea conduce atat de rau, incat GPS-ul i-a spus: in 50 metri trage pe dreapta ca vreau sa cobor "

                    Comment


                    • #25
                      uite si o poza cu bec t10(pozitie) vs t5(consola clima)
                      Attached Files

                      Comment


                      • #26
                        merci..maine ma apuc sa schimb, numai k am mainile mari si nu imi incap )
                        " Nevastamea conduce atat de rau, incat GPS-ul i-a spus: in 50 metri trage pe dreapta ca vreau sa cobor "

                        Comment


                        • #27
                          E nebunie.....sa schimb dracia aia. Daca tot umblii pe acolo, mai bine pui leduri direct! Eu nu am reusit sa scot becul, decat atunci cand am dat jos panoul de climatizare de pe masina.
                          My turbo lag, give your MPI, a chance

                          Comment


                          • #28
                            am reusit dupa o ora si ceva... ) cel mai indicat e cu o penseta sau tubulara cum zicea cristi. eu am reusit cu o clema de aia pentru sigurante.. :d am luat si un led dar am pus totusi bec normal pana la urma
                            " Nevastamea conduce atat de rau, incat GPS-ul i-a spus: in 50 metri trage pe dreapta ca vreau sa cobor "

                            Comment


                            • #29
                              salutare,am si eu o intrebare...si mie mi s-a ars becul ala de ceva timp.si am fost la un moment dat la dacia sa imi repare luminile de la panoul de climatizare si un electrician de acolo mi-a zis ca tre sa ii las tot panoul ala vreo 2 zile sa il repare,masina mea e 2004 si e diferit panoul de climatizare fata de modele mai noi.si vazand acum tutorialul ma bate gandul sa incerc si eu ( e tare enervant sa nu vad pe intuneric comenzile alea). deci,stie cineva?poate fi diferit panoul primei generatii de panourile mai noi de climatizare? multumesc.

                              Comment


                              • #30
                                Cu siguranta o sa fie exact ca in tutorial, cu putina rabdare il poti schimba singur, eu am mainile mari si m-am chinuit putin.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google