Tutorial Schimbat Bec Consola

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Cum să lași panoul 2 zile la ei schimbarea unui amărât de bec?
    După metoda mea durează maxim 2 MINUTE , hai 20 de minute... hai 2 ore... dar nu 2 ZILE.

    Comment


    • #32
      am schimbat becul buclucas,ala vechi se vedea ca e ars,dar tot nu se aprind luminile de la panoul de climatizare.stie cineva care ar putea fi problema?multumesc

      Originally posted by Ivan Marian View Post
      Cum să lași panoul 2 zile la ei schimbarea unui amărât de bec?
      După metoda mea durează maxim 2 MINUTE , hai 20 de minute... hai 2 ore... dar nu 2 ZILE.
      serios asa mi-a zis...era un tanar electrician de la dacia.oricum.am schimbat becul si tot nu se aprind luminile alea...
      Last edited by stefannrusu; 9 December 2013, 21:36. Reason: Automerged Doublepost

      Comment


      • #33
        Poate nu l-ai răsucit bine în lăcașul lui! Dacă doar îl pui/împingi în gaura aia a lui, nu este de ajuns, trebuie și răsucit ca să facă contact ferm.

        Ps... prin ce zonă stai?

        Comment


        • #34
          Salut! Eu am schimbat aseara becurile de la consola de ventilatie,zic becurile pentru ca la PH2 sunt 2.Doar ca am facut o modificare....am pus becuri T10 de pozitie dar fara acel soclu,intrucat nu aveau loc impreuna.Poze inainte si dupa.Acum imi place ca lumineaza mai tare de zici ca sunt leduri.
          Attached Files

          Comment


          • #35
            Poza de dupa...nu au mers incarcate ambele o data.
            Attached Files

            Comment


            • #36
              Ai grija ca o sa ai probleme in timp. O sa se arda si o sa se innegreasca tot plasticul pe acolo din cauza caldurii degajate de becurile mai puternice. Cele cu soclu T5 (originale) au 1,2W pe cand cele pe care le-ai pus au 5W.
              Recomandarea este sa pui becurile normale sau leduri. Am vazut cum arata ceasuri de bord la care au fost schimbate becurile de 3W cu unele de 5W, din necunostinta si a afumat tot prin jurul lor.
              GL-22-TOF

              Comment


              • #37
                Corect, luminează bine la început, apoi o să se afume tot pe acolo şi să nu vezi altele mai grave.

                Comment


                • #38
                  Salutare baieti! Am si eu o problema cu iluminarea butoanelor de la aeroterma, in sensul ca merge becul ala doar cand vrea el. Se aprinde, apoi se stinge, daca dau ventilatia de pe 0 pe 1 se aprinde si tot asa, total haotic si fara sens. Mufa pare ok cand ma uit la ea, daca ma uit la aia care trebuie. Am crezut ca nu sta bine la locul ei, dar pare sa stea. Sa fie vreun fir intrerupt?

                  Comment


                  • #39
                    Originally posted by iulianyyy View Post
                    Poza de dupa...nu au mers incarcate ambele o data.
                    Nu te deranjeaza lumina mai puternica noaptea?

                    Comment


                    • #40
                      @MMBM: Schimba becul / becurile din panou. Filamentul este intrerupt. In functie de modelul panoului de climatizare, ai un bec sau doua.

                      Lumia 635 / Tapatalk
                      GL-22-TOF

                      Comment


                      • #41
                        Am nevoie de o informatie, please...

                        Am tot cautat si nu gasesc ce tip de "bec" este folosit pentru iluminatul butonului de AC.

                        Functioneaza, insa datorita pozitiei, imi este f dificil sa il observ, vreau sa il schimb cu altceva...cu lumina mai intensa (fara degajare excesiva de caldura...).

                        Multumesc!
                        Logan Ambition-dCi, 70 CP (+25); C.V.-JR5, A.H.; barza sosita in 2007, iulie

                        Comment


                        • #42
                          led t5 iti trebuie

                          Comment


                          • #43
                            T5 este folosit pentru iluminatul consolei de climatizare.
                            DAR eu vorbesc de butonul de actionare aer conditionat.
                            E mult mai mic.
                            Esti sigur ca e acelasi?
                            Last edited by 77sky; 7 January 2016, 13:01.
                            Logan Ambition-dCi, 70 CP (+25); C.V.-JR5, A.H.; barza sosita in 2007, iulie

                            Comment


                            • #44
                              acolo e led de 3 mm. portocaliu.pui in locul lui smd plcc (3528)rosu sau ce culoare doresti.nu mai pui nici o rezistenta,nimic,decat smd-ul.taie ledul de sus si pastrezi piciorusele sa vine smd-ul cat mai aproape de gaura pe unde vine lumina.masoara inainte polaritatea la led ca altfel nu o sa se aprinda
                              Attached Files

                              Comment


                              • #45
                                Muchas gracias Señor!

                                Acesta este raspunsul pe care il asteptam, chiar la tine ma gandeam ca-mi vei raspunde
                                Logan Ambition-dCi, 70 CP (+25); C.V.-JR5, A.H.; barza sosita in 2007, iulie

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google