Tutorial Schimbat Tapiterie

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Salut.
    Cu putina indemanare si atentie va iesi tptul ok
    Numai bine.
    Un Logan----YNG-----
    Numai bine.

    Comment


    • #17
      Da.O sa vedem.Sper sa nu avem probleme.Multumesc de sfaturi.Salut.O zi buna
      sigpic

      Comment


      • #18
        Tutorial Schimbat Tapiterie

        Aici aveti o parte din demontare-montare , asta este partea cea mai grea si de bibilit(aici se umfla varfurile degetelor ) , restul vine de la sine.
        Sfat , tineti minte cum dati jos tapiteria ca sa va fie usor la pus.

        succes !
        Attached Files

        Comment


        • #19
          foarte bun tutorialul, multumim !
          Logan TAXI http://www.loganclub.ro/forum/logan_...4.html?t=27374

          Comment


          • #20
            cred ca fac si eu o spalare la tapiterie

            Comment


            • #21
              tutorialul asta merge direct in favorite...... foarte tare
              sigpicMy black ride....http://www.loganclub.ro/forum/my_83_...5.html?t=42435

              Comment


              • #22
                super tare acest tutorial si util!
                cheers

                Comment


                • #23
                  Salutare, am initiat in aceasta seara montarea noii tapiterii cumparata de la Planetara.. tapiteria este foarte faina, se aseaza super bine pe scaune. Cu toate astea am o mare problema, nu stiu cum sa trec de roata de la dat scaunul pe spate..

                  imi poate arata cineva care a mai montat tapierii, eventual o poza??


                  multumesc mult,

                  chiar nu stie nimeni?
                  Last edited by Bogdan20cj; 17 March 2012, 10:16. Reason: Automerged Doublepost

                  Comment


                  • #24
                    Originally posted by CataFOF View Post
                    Aici aveti o parte din demontare-montare , asta este partea cea mai grea si de bibilit(aici se umfla varfurile degetelor ) , restul vine de la sine.
                    Sfat , tineti minte cum dati jos tapiteria ca sa va fie usor la pus.

                    succes !
                    Ne spui cate bride ai folosit in total? Vreau sa fac si eu spalarea la tapiterie dar vreau sa imi cumpar inainte bridele de prindere la loc a tapiteriei.
                    https://encrypted-tbn1.google.com/im...ypHtCgqRoOrJ3T

                    Comment


                    • #25
                      salut, cred ca ti-ar trebui cam 100 de buc.. pe principiul maibine sa iti ramana decat sa nu iti ajunga.

                      si vezi ca reglajul scaunului are acolo pe mijloc un capacel, ala se scoate cu o surubelnita lata, iar apoi mai ai "priza" de la centura ..

                      in rest multa rabdare, la tetiere o sa ai cel mai mult de lucru!!

                      Comment


                      • #26
                        eu am luat 100 si mi-au mai trebuit inca 30. deci 130 trebuiesc
                        sigpic

                        Comment


                        • #27
                          Originally posted by Pigoo View Post
                          eu am luat 100 si mi-au mai trebuit inca 30. deci 130 trebuiesc
                          130 am sa iau, oricum eu desfac mai mult ca sa vad ce naiba are reglajul lombar ca merge in gol si daca tot desfac bag si la spalat tapiteria.ms de info Bogdan20cj si Pigoo
                          https://encrypted-tbn1.google.com/im...ypHtCgqRoOrJ3T

                          Comment


                          • #28
                            scaune cu airbag

                            Am si eu o intebare: am scaune cu airbag lateral si as vrea sa le dau jos ca sa spal tapiteria si probabil sa pun si huse - mai vad eu.
                            Am vazut la d-mnul Sterulea ce suruburi trebuie scoase, s.a.m.d.
                            Intrebarea mea - cum se scoate acel cablu de sub scaunele din fata si la ce trebuie sa mai am grija ca sa nu fac vreo prostie cu airbagurile din scaune.
                            Si in fond stie cineva pentru ce e cablul acela, am vazut un thread lung despre ele care nu m-am lamurit cu nimic

                            Multumesc

                            Comment


                            • #29
                              Daca ai airbaguri laterale de acolo provine cablul de sub scaune. Deci cablurile de sub scaunele fata cu mufele alea de rigoare sunt pt cei cu airbaguri laterale.
                              Eu unul nu am scos scaunele de pe masina cand am demontat tapiteria pt a evita o eventuala eroare mai tarziu. Daca tu ai alt cablu pe acolo,,pune si niste poze cu el ca altul numai stiu.

                              Comment


                              • #30
                                Originally posted by Ivan Marian View Post
                                Daca ai airbaguri laterale de acolo provine cablul de sub scaune. Deci cablurile de sub scaunele fata cu mufele alea de rigoare sunt pt cei cu airbaguri laterale.
                                Eu unul nu am scos scaunele de pe masina cand am demontat tapiteria pt a evita o eventuala eroare mai tarziu. Daca tu ai alt cablu pe acolo,,pune si niste poze cu el ca altul numai stiu.
                                E o mufa verde, sunt postate pe forum poze cu ea, nu e altfel. atunci nici nu mai scot mufa, numai scot suruburile care tin scaunul de sina si-l inclin ca sa am acces mai usor acolo.
                                Mersi

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google