Un mic sfat pentru un incepator -Toba

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Un mic sfat pentru un incepator -Toba

    Salutare.Stiu ca mai era un topic legat de ceea ce vreau eu, dar nu am apucat sa il citesc la momentul respectiv si acum nu mai dau de el. pana una alta am 1 intrebare sau nelamurire mai bine spus.

    1. vreau sa imi pun o toba sport pe logan diesel. vreau sa stiu daca toba se aude mai tare sau mai incet decat pe benzina. eu am auzit fel de fel de vorbe, si inaintea achizitionarii, vreau sa aflu.

    va multumesc si astept raspunsurile voastre, dar fara mistouri. mersi

  • #2
    o toba sport se aude si pe diesel . Colegul Stooky ne poate confirma la el se aude foarte misto
    sigpic

    Comment


    • #3
      si cum dau de "Stooky"

      NU MAI CITA POSTUL ANTERIOR! SE SUBINTELEGE CUI TE ADRESEZI!
      Last edited by Marius; 29 February 2008, 20:48.

      Comment


      • #4
        Mda.. toba sport pe diesel... sau cel putin alea pe care le-am vazut io pe dci-uri se auzeau ca un tractor trecand printr-un tunel.
        numar secundele

        Comment


        • #5
          sa inteleg ca nu se merita sa imi pun?? intreb pentru ca nu vreau sa dau niste bani si apoi sa imi para rau. mersi

          Comment


          • #6
            si asa dci are un zgomot aparte , nu stiu la ce mai foloseste ........
            sigpic Alexandria

            Comment


            • #7
              Eu am auzit vreo 3 dCi-uri cu toba schimbata si toate sunau cum am zis mai sus. E posibil sa existe tobe care dau alt sound.. nu stiu. Da-i un PM lui il10ppp si intreaba-l cum i se pare .. ca el e singurul forumist pe care il stiu cu toba sport pe diesel. Mie masina lui nu imi place DELOC cum se aude.
              numar secundele

              Comment


              • #8
                nu se aude ca benzinaru , BUZ are ii diferenta intre ele
                Mereu superiori unui sat cu caini si oi

                Comment


                • #9
                  Originally posted by Lucianitos View Post
                  BUZ are ii diferenta intre ele
                  ce inseamna asta?? nu m-am prins

                  Comment


                  • #10
                    adica nu se aude asa de tare ca la benzina , se aude mai naspa )
                    Mereu superiori unui sat cu caini si oi

                    Comment


                    • #11
                      si pe mine ma intere o toba pe un dCI , vad ca BUZ nu a raspuns la PM , intrebarea e...da un sunet mai bun decat normal sau e un zgomot dinala urat ?
                      Bart: I am through with working. Working is for chumps.
                      Homer: Son, I'm proud of you! I was twice your age when I figured that out.

                      Comment


                      • #12
                        il filmez azi pe buz ca sa uziti cum se aude un dci cu toba sport.
                        sper sa vina GZB-ul sau XP ca sa fie mai un sound de comparatie
                        Last edited by crististreulea; 1 March 2008, 14:01.
                        Daca indeplinesti o sarcina prea bine, vei ramane cu ea pe cap, cum ar fi Tutoriale pentru Dacia Logan

                        Comment


                        • #13
                          astept filmuletzul.......
                          Last edited by Seba; 3 March 2008, 11:43.

                          Comment


                          • #14
                            sper sa scoata un zgomot cat de cat placut nu dinala de se uita tot orasu dupa tine ca face urat de tot
                            Bart: I am through with working. Working is for chumps.
                            Homer: Son, I'm proud of you! I was twice your age when I figured that out.

                            Comment


                            • #15
                              suntetu care il scoate nu ii chiar atat de rau incat sa se uite lumea dupa tine si sa zica HA HA uite tractoru , da in schimb nu ii ca la benzina
                              Mereu superiori unui sat cu caini si oi

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google