Unde ? Cat ? Cum ?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Unde ? Cat ? Cum ?

    Deschid acest topic pentru o mai buna organizare dupa parerea mea asupra intrebarilor legate de diverse obiecte/instalatii/consumabile etc. unde le gasim, cat costa, cum procedam la instalarea lor etc.

    Tin sa va rog sa precizati si judetul/orasul din care sunteti pentru un raspuns mai bun din partea celorlalti.

    Ca tot am deschis acest topic as dori sa va intreb eu urmatorul lucru...
    Unde as putea sa gasesc un cablu UTP (cu capete deja instalate) care intra din router in PC ? Mentiunea este sa fie lung, in jur de 7 metri...
    Bucuresti
    sigpic

  • #2
    Un patch, mai bine zis, cu doua mufe RJ 45. La oricare centru de electronice, care comercializeaza si cabluri de date; ti-l sertizeaza pe loc.
    Restul de date; se vad, n-are rost sa le mai scriu.
    Last edited by IancuMIC; 28 January 2013, 14:54.
    Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

    Comment


    • #3
      Cablu UTP gasesti in Big Berceni la tarabe...cum intri pe primul rand din dreapta vreo 7-8 tarabe tot pe dreapta . Gasesti la ce distanta vrei...am luat eu la 20metri si am dat vreo 20 lei e gata facut si e bun eu sunt multumit de el.
      Y!M: alexut.style

      Comment


      • #4
        Mai intai cauta pe la Altex, Media Galaxy, Domo, etc. De regula au cabluri UTP pana la 10 metri, gata mufate.
        In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

        Comment


        • #5
          De ce sa caute la Altex, Media Galay si alte branduri,cand poate sa ia din Big unde a zis colegul ZUZ,ca sigur gaseste lungimea potrivita si destul de ok la bani
          My Ride ! B - 29 - TmT

          Comment


          • #6
            Pentru ca mai conteaza si calitatea, andrei.
            Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

            Comment


            • #7
              Originally posted by 827sam View Post
              Pentru ca mai conteaza si calitatea, andrei.
              Pentru ce folosim noi acele cabluri,la nici 50% , nu cred ca e asa importanta,si bag mana in foc ca nu e mare diferenta la fir,poate doar mufele.
              My Ride ! B - 29 - TmT

              Comment


              • #8
                Asa m-am pacalit si eu cu niste cabluri audio si video, am luat ce am gasit mai ieftin, erau la fel de groase insa nu transmiteau semnalul corect.
                Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

                Comment


                • #9
                  Ideea e sa cumpere de unde ii este mai usor si mai convenabil. Nu sa mearga musai in Big.
                  In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                  Comment


                  • #10
                    Originally posted by 827sam View Post
                    Asa m-am pacalit si eu cu niste cabluri audio si video, am luat ce am gasit mai ieftin, erau la fel de groase insa nu transmiteau semnalul corect.
                    Cand vorbim de video deja trebuie sa ne axam pe calitate,pentru ca acolo SE VEDE ! Am zis de big pentru ca stiu ca ii este in apropiere lui bGy .
                    My Ride ! B - 29 - TmT

                    Comment


                    • #11
                      Am rezervat deja intr-un magazin domo un cablu, multumesc pentru informatii baieti
                      sigpic

                      Comment


                      • #12
                        Salut baieti!
                        Stie cineva unde pot gasi primer din asta? Un site sau vreun magazin... preferabil din Craiova
                        I changed her oil , she changed my life
                        sigpic

                        Comment


                        • #13
                          pai de ce numai ca ala din poza?
                          Am pierdut multe in viata,dar niciodata nu mi-am pierdut respectul fata de cei care-l merita!!

                          Comment


                          • #14
                            Pai grudndul produs de firma aia este net superior celor produse ce Policolor , ChampionColor etc. ... mi s-a intamplat la machete sa imi sara vopseaua in colturi si ma zgarie pe creier Grundul asta mi l-a recomandat cineva pe un forum de modelism
                            I changed her oil , she changed my life
                            sigpic

                            Comment


                            • #15
                              Cine e interesat, in real anvelopa de vara debica passio 179 de lei

                              L.E. de fapt nu e cine stie ce oferta....
                              sigpic

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google