Unde ? Cat ? Cum ?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Fiti draguti,am o cheie tip briceag ( ca in poza de mai jos ) si vreau sa copiez cheia originala pe aceasta,sa mut cipul din originala in carcasa acesteia. Pana aici totu bine si frumos. Dar as vrea sa fac si butoanele sa functioneze. Aici nu ma pricep deloc cum sa fac legatura intre telecomanda si alarma. Unde pot face chestia asta si cam cat costa ? Multumesc.
    Attached Files
    My Ride ! B - 29 - TmT

    Comment


    • #17
      trebuie sa te interesezi ce fel de cod au.. saritor sau fix si sa vezi si tu cum ai alarma si dupa aceea exista o procedura de invatare a telecomenzii parca.

      Comment


      • #18
        cine ma poate ajuta sa montez o deschidere din cheie? am tot ce trebuie .
        dau o bere
        zambeste ...

        Comment


        • #19
          salutare baieti..

          gasesc si eu astfel de stopuri la vanzare pe undeva ?
          Attached Files
          sigpic

          Comment


          • #20
            Daca nu dai search pe google,nu gasesti !

            My Ride ! B - 29 - TmT

            Comment


            • #21
              sa inteleg ca cel din poza are folie rosie aplicata peste stopurile alea ?
              sigpic

              Comment


              • #22
                Exact. Stopurile in magazine se gasesc clare,cu folie fumurie sau cromate. Le poti achizitiona pe cele clare,si sa aplici ulterior la un atelier sau chiar tu,o folie rosie speciala.
                My Ride ! B - 29 - TmT

                Comment


                • #23
                  Dar nu vor mai fi '' omologate''...
                  P.S: Cred ca ar arata mai bine cele cu fundal negru si le pui folie rosie. Vor fi putin mai inchise: un visiniu.
                  MY CLA

                  Comment


                  • #24
                    Si pentru ca nu am gasit unde, pun si eu o intrebare aici: aveti vreo recomandare in privinta achizitionarii unei motosape cu motor termic?
                    Inteleptul nu spune ce stie, iar prostul nu stie ce spune.

                    Comment


                    • #25
                      Dademan, Hornbah,Brico, Obi, Practiker,,si lista poate continua..

                      Comment


                      • #26
                        mda, poate nu m-am exprimat eu bine.... ma refer la model...
                        Inteleptul nu spune ce stie, iar prostul nu stie ce spune.

                        Comment


                        • #27
                          Originally posted by popavlm View Post
                          Si pentru ca nu am gasit unde, pun si eu o intrebare aici: aveti vreo recomandare in privinta achizitionarii unei motosape cu motor termic?
                          Spune-mi ce buget ai alocat, ce vrei sa faci cu ea si te ajut; detin asa ceva de cativa ani.
                          Daca ai rabdare uite aici ceva;
                          Last edited by IancuMIC; 27 January 2014, 21:05.
                          Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                          Comment


                          • #28
                            in jur de 2000 de lei ar fi bugetul... mare lucru nu fac cu ea... o gradina de legume de vreo 500 m2 si pe la vie o sa o folosesc....oricum, nu vreau sa fie din categorria hobby... eu ma gandeam la asa ceva ... de asta ce parere ai?
                            Last edited by popavlm; 27 January 2014, 21:09.
                            Inteleptul nu spune ce stie, iar prostul nu stie ce spune.

                            Comment


                            • #29
                              Eu am un Dragon 55, cu motor Honda (ce-ti poti dori mai mult?) de 5,5cp, cu 6 sape care se pot scoate si adauga doua cate doua. E produsa de o firma renumita din Ungaria; inainte am avut un Indian 65 (motor de 6,5cp) tot de la Szentkiraly. As vrea sa-ti spun ca e la fel de puternica, ca aia de 6,5cp, care avea un motor no name. Transmisia prin ax melcat (nu recomand cele cu transmisia prin curele sau lant).
                              Attached Files
                              Last edited by IancuMIC; 27 January 2014, 21:22.
                              Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                              Comment


                              • #30
                                Am lucrat acum ceva timp la niste pozitii de Audi A4 arse si mi-au ramas in minte lentilele alea de la leduri.
                                Ma tot gandesc sa ma apuc de niste stopuri custom pe led si as vrea ceva asemanator , stie cineva unde pot gasi? Am cautat pe ceva siteuri de electronice si nu am gasit .
                                Attached Files
                                I changed her oil , she changed my life
                                sigpic

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google