Unde E Filtru De Benzina?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Unde E Filtru De Benzina?

    Salut tuturor am si eu o intrebare. unde se afla filtru de benzina la Motorul de 1.4 ?as vrea sa-l schimb da nu stiu unde se afla..

  • #2
    N-are filtru de benzina. Are o mica sita in pompa de benzina ce tine rol de filtru.
    Daca prostii ar zbura, ar fi intuneric.

    Comment


    • #3
      unele eu si filtru, depinde de model si de anul de fabricatie. cred ca sub capota undeva, daca te uiti pe furtunul care merge de la rezervor la rampa injectoarelor. daca nu-l gasesti nici sub masina, e din aia care n-are.
      Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

      Comment


      • #4
        Mihai92 filtru de benzina se afla in rezervor,si se schimba cu pompa de benzina si indicatoru de nivel benzina,la cat costa te vei lasa pagubas,sau se mai face un artificiu,se demonteaza tot de pe el si se sufla cu aer comprimat,dar gandestete la asta cand masina va avea peste 150 de mii km facuti

        Comment


        • #5
          Daca vorbim strict de recomandarea Dacia privind filtrul de carburant, atunci acesta se inlocuieste la 120.000 km.
          Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

          Comment


          • #6
            IancuMIC da 120 mii km,dar cine schimba filtru?adica tot ansamblu,putini poti sai numeri pe degete

            Comment


            • #7
              Exact cum spuneau colegii!In rezervor.Se schimba cu tot cu pompa si litrometru.

              Comment


              • #8
                ok ms de raspunsuri....vruiam sa stiu ca am un prieten de are golf 5 si el schimba si filtru de motorina la an si ma gandeam ca si la logan e la fel de se schimba la an..

                Comment


                • #9
                  Originally posted by Seba View Post
                  unele eu si filtru, depinde de model si de anul de fabricatie. cred ca sub capota undeva, daca te uiti pe furtunul care merge de la rezervor la rampa injectoarelor. daca nu-l gasesti nici sub masina, e din aia care n-are.
                  sigur exista ?eu am vbit cu serviciul de la reprezentanta si au spus ca nu se poate gasi o solutie de a adapta filtrul de benzina pentru ca nici un logan nu a fost echipat cu asa ceva si astfel as pierde garantia

                  Comment


                  • #10
                    Originally posted by Mihai92 View Post
                    ok ms de raspunsuri....vruiam sa stiu ca am un prieten de are golf 5 si el schimba si filtru de motorina la an si ma gandeam ca si la logan e la fel de se schimba la an..
                    Se schimba la 60 mii km la vw, si daca ti la masina il schimbi la fiecare 15 mii deoarece costa doar 40 lei si se schimba in 2 minute.
                    real power..... diesel power by

                    Comment


                    • #11
                      @ biancamarius5
                      Pai daca in carnetul de intretinere, la Operatiile complementare, se vorbeste despre filtru de carburant, atunci banuiesc faptul ca exista; nu spune in functie de versiune.
                      Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                      Comment


                      • #12
                        In carnetul de intretinere la filtru carburant scrie : Pe viata ... din cate stiu e in rezervor filtrul , si la benzina e total diferit decat la diesel

                        La diesel producatorul recomanda schimbarea lui la 20.000km
                        Pe luneta mea sta semnu de la ''naic'' bine lipit

                        Comment


                        • #13
                          Pentru a evita speculatiile pe aceasta tema, doar daca Dacia nu a modificat intre timp perioadele pentru anumite operatii;
                          Attached Files
                          Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                          Comment


                          • #14
                            confirm ca e in rezervor ca obisnuit de la supernova la prima revizie m-am luat de ei ca vreau si pe acela sa il schimbe si surpriza nu mai era pe punte ci in rezervor.... la 120.000 il schimb
                            sigpicMy black ride....http://www.loganclub.ro/forum/my_83_...5.html?t=42435

                            Comment


                            • #15
                              la mine nu e asa ;)
                              Attached Files
                              Pe luneta mea sta semnu de la ''naic'' bine lipit

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google