Upgrade MCV De 5 Locuri La Unul De 7

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Salutare, nu stiu daca am postat unde trebuie, dar am si eu o curiozitate. De unde vine acronimul MCV? Multumesc si scuze de offtopic.

    Comment


    • #17
      Upgrade MCV De 5 Locuri La Unul De 7

      Am cumparat de curand un logan mcv de 5 locuri.Am dat foarte putin pe el pt ca a avut unele defectiuni. Initial vroiam unul de 7 dar nu aveam bani. In fine, intrebarea mea este daca pot sa aduc modificari ca sa-mi pun acea bancheta de 2 locuri in portbagaj. Bineinteles ca o sa ma duc sa o omologhez.

      Comment


      • #18
        costuri mare , bancheta suport , centuri etc. de putut se poate orice buget trebuie
        ca si posesor de 2mcvuri cu 7locuri , daca as avea unul de 5locuri nu s-ar merita tranzitia. le folosesti de prea putine ori in viata reala , desi da gandesti ca ar fi utile.

        sigpic

        Comment


        • #19
          daca iti este util se merita ...daca nu ...nu merita !
          Logan TAXI http://www.loganclub.ro/forum/logan_...4.html?t=27374

          Comment


          • #20
            transformarea nu implica doar suportii banchetei , .......sunt centurile ,sunt plasticaraeele care imbraca aripile interioare sau cum le spune, si dupa ce ai rezolvat micile maruntisuri ,omologarea , care nu cred ca ii ff ieftina .....
            http://www.loganclub.ro/forum/mcv_ro...ion-t5724.html toate bune

            Comment


            • #21
              Eu am 7 locuri și le-am folosit doar anul trecut în concediu dar dacă vrei: 3 suporți de prindere, 2 centuri, scaunele, a doua plafonieră. Vezi la cineva care are și te lămurești.

              Comment


              • #22
                DA..imi este utila cea de 7 locuri dar am gasit oferta asta de 5 locuri si am frofitat de ea. Cred ca o sa ma duc pe la dezmembrari sa-mi fac o idee. Sistemul de prindere al banchetei ma intereseaza cel mai mult. Acum vorbesc in nestiinta de cauza, dupa parerea mea au o singura matrita la caroserie, apoi vin cu modificarile sau upgrade-urile fiecarui model in parte.

                Comment


                • #23
                  Cred că ar trebui să vezi exact unde sunt puse, să măsori cât mai exact, dacă ai un prieten te poți uita. Nu e mare lucru și probabil că locurile există nu cred să facă mai multe variante ci doar le echipează deosebit. Dacă nu mă însel cele două din față sunt prinse cu șuruburi și cea din spate sudată. Oricum ai nevoie și de centuri.

                  Comment


                  • #24
                    mai fa o data calculele cu cat e de utila , si vezi cumva sa nu incline balanta mai mult spre moft , capriciu

                    sigpic

                    Comment


                    • #25
                      daca te hotaresti putem discuta pe privat ,sunt dispus sa renunt la cea de-a 3 bancheta cu tot cu centuri si......etc ,eventual asigur si montajul all-inclusiv.iar caroseriile sunt identice dar difera echiparea , gaurile sunt la locul lor ,trebuie doar descoperite..
                      http://www.loganclub.ro/forum/mcv_ro...ion-t5724.html toate bune

                      Comment


                      • #26
                        Originally posted by katar View Post
                        Am cumparat de curand un logan mcv de 5 locuri.Am dat foarte putin pe el pt ca a avut unele defectiuni. Initial vroiam unul de 7 dar nu aveam bani. In fine, intrebarea mea este daca pot sa aduc modificari ca sa-mi pun acea bancheta de 2 locuri in portbagaj. Bineinteles ca o sa ma duc sa o omologhez.
                        daca MCV-ul are butelie de gaz nu o sa ii poti omologa celelalte doua locuri pe care vrei sa le pui. Se merita sa le pui daca faci taximetrie sau daca ai multiprieteni si vreti sa plecati cu o singura masina in loc de doua. Daca chiar crezi ca merita nu mai sta pe ganduri, dar vei avea de alergat dupa componente pt ca scaunele alea vin prinse in niste suporti pe care nu ii gasesti decat la un mcv cu 7 locuri, in comert nu se gasesc, apoi tre sa mergi la RAR sa le omologhezi si sa schimbi certificatul de inmatriculare, etc. Eu m-as lipsi si cu proxima ocazie as lua una cu 7 locuri la schimb cu asta plus diferenta. Ce zici?

                        Comment


                        • #27
                          Am avut noroc si am gasit una de 7 locuri avariata. M-au costat putin piesele. 400 ron toate. Scaune, centuri, plasticele,etc. Mi-au mai ramas geamurile pe spate. Pot sa le las si pe astea. Am auzit ca omologarea este in jur de 600 ron. Oricum multumesc pt sfaturi.

                          Comment


                          • #28
                            Originally posted by katar View Post
                            Am avut noroc si am gasit una de 7 locuri avariata. M-au costat putin piesele. 400 ron toate. Scaune, centuri, plasticele,etc. Mi-au mai ramas geamurile pe spate. Pot sa le las si pe astea. Am auzit ca omologarea este in jur de 600 ron. Oricum multumesc pt sfaturi.
                            cum ai prins scaunele?ceva modificari?

                            Comment


                            • #29
                              salut am un spoiler de MCV spate nou nout in tipla daca va intereseaza.Pret pt prieteni,e de fabrica 0742203891........0766639220 sau alexandru_cernat@yahoo.com.Putem merge chiar si la combinatie pe mine ma intereseaza un carlig de MCV

                              Comment


                              • #30
                                eu am cu 5 locuri; ma batea gandul sa-mi iau cu 7; acum depinde de fiecare la ce foloseste masina si de bugetul fiecaruia

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google