Va Rog Ajutati-ma Cu Cateva Raspunsuri Am Avut Un Conflict Cu Politia!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    A omorat pe cineva? A facut accident? Ura si la gara! NU s-a intamplat nimic, doar politistii care AU INCALCAT LEGEA (cel putin un articol), in mod flagrant si abuziv.
    In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

    Comment


    • #17
      ai deschis un subiect legat de politia din state si te am intrebat ceva simplu si nu mi ai raspuns. din ce inteleg de la tine hotul neprins e negustor cinstit. asta e mentalitatea romaneasca.
      p.s. iti mai lansez o intrebare cum a fost si cea legata cu politia din state: intr o anume zi, intr un anume loc se intampla un accident de circulatie grav. soferul e prins in fiarele contorsionate ale masinii. motorul merge in continuare si au loc scurgeri de benzina. ti ai dori ca politistul sa incalce asa zisa lege pe care o sti tu si sa intre in masina sa opreasca motorul si sa scoata bornele bateriei?

      Comment


      • #18
        Nu are nici un fel de relevanta, exemplul dat de tine. In America, NICIODATA un politist nu se va comporta birjareste. Aia te respecta pana in momentul in care incalci legea, caz in care, ai pus-o original. Explica-mi ce legatura are un accident, cu un sofer prins intre fiare, cu iminenta unui incendiu si cazul prezentat de cel ce a deschis thread-ul.
        Mai intereseaza-te si vezi ce scrie despre "litera si SPIRITUL" unei Legi si apoi putem avea o discutie cu sens constructiv.
        In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

        Comment


        • #19
          tocmai ca are relevanta, noi dam exemple de politia din state dar noi nu ne comportam ca si soferii din state. noi daca nu suntem prinsi suntem cinstiti, corect nu a fost prins la volan baut, dar berea o avea in el cand probabil a vb pe nas cu politia iar ei au raspuns (probabil) in mod grosolan. dar lasa ma sa nu l cred 100% pe respectivul avand in vedere ca bause in acel moment si era mai "curajos" de fel.

          Comment


          • #20
            E problema voastra ce credeti sau nu, pana la urma, nu a fost nimeni acolo, deci discutam teorie. Strict ontopic, Politia s-a facut de rahat (inca o data). Una e sa arestezi/amendezi/iei in custodie un suspect si alta e sa-l injuri de ma-sa, sa-i intri in masina personala si sa-i iei cheile. Adica, una e sa actionezi legal si alta e sa incalci legea, ca organ ce se considera ca ar trebui s-o aplice. Problema e ca unora nu le mai incape moralitatea in piele si simt nevoia s-o "basculeze" prin diverse cotloane, in loc sa vada realitatea unui fapt.
            In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

            Comment


            • #21
              ok. eu raman la parerea ca raspectivul a avut o atitudine sfidatoare(1.am baut o bere si am condus 2. am fost intrebat daca e masina mea am tacut 3. am si plecat din locul ala si vazind ca e oarecum groasa m am intors cu muschii umflati de bere (sa ma vada prietenii ce tare sunt) dupa care urmeaza sa si arate politia muschii, probabil au vb urat si alte alea. tu ramii la parerea ta ca doar politia a gresit. discut am pur teoretic. dar cu d mare, pe cei care conduc bauti chiar si dupa o bere(depinde cat de mare) le as rupe capul instant.punct.

              Comment


              • #22
                Iar nu are relevanta cu topicul. Cred ca am fost foarte explicit: Politia are dreptul de a actiona in ANUMITE moduri, in anumite situatii. De asemenea, legal, Politia nu are voie sa: nu se legitimeze, sa injure, sa intre pe proprietatea privata fara mandat. Nu mai spun de luatul cheilor. Adica, daca ar fi anchetati, suma delictelor comise intr-un singur act, depaseste cu mult situatia ipoteticului invinuit, in speta userul ce a pus pronlema pe forumul asta. Ca discutam de legea, se ia in calcul doar litera si spiritul ei, nu ce am face/daca/, etc.
                In fata unei minti tacute, se preda intreg Universul

                Comment


                • #23
                  ok....................

                  Comment


                  • #24
                    CLAR!!! trebuie facuta plangere...nu are nimeni dreptul sa intre pe proprietate personala atata timp cat nu are ordin de perchezitie...In locul tau sunam la 112 si le spuneam ce se intampla... NU ESTE ADMIS asa ceva!!! Politisti sa te injure? haha poate acum va dati seama ce am ajuns!!! Ei trebuie sa fie un exemplu pentru noi toti! Nu are ce sa-ti faca daca nu te-au prins in trafic...
                    MY CLA

                    Comment


                    • #25
                      Asa oameni, asa politisti.
                      Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                      Comment


                      • #26
                        gresit...ASA POLITISTI....ASA OAMENI
                        MY CLA

                        Comment


                        • #27
                          Nici eu nu sunt de acord sa injure politistul, pentru 3.14sdoii astia bauti la volan si cu gura mare BATAIE direct, cu sau fara relevanta. Poate s-a urcat dracu la volan si a vrut sa plece (ca de, ruralul e prost si trebuie scuipat), iar politistul i-a luat cheile. Cat timp nu a fost nimeni acolo impresiile si relatarile "agresatului" divino, un fel de Bamboo de Bucuresti, sunt pur subiective. Darksid3, vino in Galati si merg cu tine prin comunele din jur, daca gasesti in cetele de voinici care stau noaptea la colt de strada, pe vre-o unu sofer sau nu care a baut numai o bere, eu il mananc.

                          Comment


                          • #28
                            Cine stie ce si cum s-a intamplat acolo.Voi aici doar va contraziceti si...atat.
                            Sunt fel si fel de oameni si de asemenea fel si fel de politisti

                            Eu unul nu "tin" cu nimeni, ca sa zic asa: Unu bea si se urca la volan si ce o mai fi facut, si altii cu injuraturile si cu tupeul. Mai bine o lasa moarta.
                            sigpic
                            !

                            Comment


                            • #29
                              parerea mea e ca ai un avantaj pt ca urmeaza alegeri si din cate stiu, politia rurala tine de primarie. du-te si vorbeste cu primarul si spune-i mai voalat, ca esti dispus sa mergi departe daca nu se rezolva. nu o sa-i convina un scandal acum...

                              Comment


                              • #30
                                Si de aia nu mai poate primarul
                                Daca erau de la politia locala atunci da.
                                sigpic
                                !

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google