Va Rog Ajutati-ma Cu Cateva Raspunsuri Am Avut Un Conflict Cu Politia!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    indiferent de politia locala sau rurala nu are nicio treaba primarul...faci plangere la judecatorie impotriva politiei nu impotriva primarului si crede-ma ca mai departe de sala de judecata nu se ajunge!!nu o sa vedem la Can Can sau alt ziar de scandal din cauza primarului un politist a injurat!!!

    Comment


    • #32
      Am rasfoit aceste comentarii si cred ca nu s-a spus tot adevarul, de aceea intreb; un politist poate sa impiedice prin orice mijloc , inclusiv sa-i ia cheile de contact, o persoana care se afla sub influenta bauturilor alcoolice, sa se urce la volan? E posibil ca lucrurile, din punctul de vedere al celeilalte parti implicate, sa stea total diferit.
      Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

      Comment


      • #33
        Politia locala este in subordinea Primariei.
        sigpic
        !

        Comment


        • #34
          Adevărul e că poliţiştii ăia erau proşti cu acte. Dacă erau băieţi deştepţi aşteptau frumos până se urcă şoferul la volan şi vedeau apoi ce şi cum, dacă aveau suspiciunea că cineva o să conducă sau a condus băut.
          Dar totuşi nu comentează mai nimeni că @divinul s-a suit băut la volan? Mie mi-a fost şters postul de darkside deşi nu am ofensat pe nimeni, doar i-am spus omului să nu mai conducă băut. A greşit şi el aici, nu numai poliţiştii, nu?
          http://www.youtube.com/watch?v=pvSt-c_YkTQ

          Comment


          • #35
            Originally posted by vasile78 View Post
            @darksid3, iti dai seama ca divinul nu a povestit toata intamplarea si s-a victimizat la maxim, eu sunt convins ca s-a dat zmeu la prostii aia de rurali.
            Mai spart tu presupun ca tii cu politia am spus tot adevarul daca am recunoscu ca am si baut ce mai vroiai sa recunosc am zis tot intelege romaneste.

            Comment


            • #36
              @faganezu: in state, ca si-n unele state europene, nu constituie contraventie daca ai alcoolemia >0 la mie. in caz de accident, atat in state cat si-n respectivele tari, vei fi vinovat, orice ai incerca tu ulterior sa dovedesti. dar atata timp cat nu ai provocat un accident, nu ai inclacat alta regula de circulatie, da, nu se ia nimeni de tine ca ai baut o bere. exista si o limita minima dupa care se considera ca esti beat si te incadreaza la contraventie, respectiv infractiune, ca si dupa legea noastra. dar pt o alcoolemie minima (de genul o bere) nu iti are nimeni treaba.
              Democratia nu inseamna ca faci ce vrei, ci ca ai dreptul sa faci ceea ce trebuie.

              Comment


              • #37
                Va multumesc pentru sfaturi deocamdata nam nici o amenda si in aceasta seara mau cautat pe fiecare straduta) si mai ales pe sosea DN25 crezand ca ma prind oricum nu mai ies q ea dao in colo decat borfaiala mai bine cu pejou

                Originally posted by faganezu View Post
                In aceasta seara stateam in parc cu prietenii, la un pahar de bere si eram si cu masina. la scurt timp dupa ce consumasem si eu o bere, am plecat de am duso pe prietena mea acasa, apoi m-am intors in parc... la scurt timp apare politia,(Rurala):
                crezi ca in state iti permite ai luxul sa bei o bere (zice el una) si dupa sa te urci la volan?
                p.s. cred ca era politia locala
                Spre informarea ta nici cutiea de bere nu o terminasem am dat doar jumate din ia ca tovarasa dormea in masina de jumate de ora ma rugat so duc acasa, asa ca nu dau bere pe gat ca spartu mereu criticati asa?
                Last edited by divinul; 4 June 2012, 23:38. Reason: Automerged Doublepost

                Comment


                • #38
                  stai linistit ca nu te alarga politia pe tine sa-ti gaseasca belea, au lucruri mai bune de facut decat sa te pandeasca pe tine de rovinieta, da poate de bautura da, nu mai bea la volan, iti dau un sfat prietenesc, bautura chiar daca tu nu simti si un pahar iti incetineste instinctul de a evita ceva, de a pune frana, orice vrei tu, Leiiii ca tine au omorat fammilii intregi, daca intrai in pom si prietena ta patea ceva?, ca banuiesc ca tii la ea macar daca la tine nu, nu este diferenta mare de varsta intre tine si mine eu am 23 de ani si cred ca la varsta asta am cam trecut toti de varsta copilariei in care credeam ca nu ni se poate intampla nimic, dintr-o bere bauta la volan se poate intampla o tragedie si nu cred ca ti-ar place si nu ai impresiona pe nimeni cand se va pune poza ta pe lunetele masinilor, imi pare rau ca suna urat dar incerc sa trezesc si alti amatori de astfel de lucruri, iar cu politia zi merci ca ai scapat doar cu atat, probabil a fost abuz probabil nu, dai in judecata, noi nu am fost acolo sa stim ce discutii ai avut cu ei...bafta si baga la cap pana nu este prea tarziu

                  Comment


                  • #39
                    Originally posted by vasile78 View Post
                    Nici eu nu sunt de acord sa injure politistul, pentru 3.14sdoii astia bauti la volan si cu gura mare BATAIE direct, cu sau fara relevanta. Poate s-a urcat dracu la volan si a vrut sa plece (ca de, ruralul e prost si trebuie scuipat), iar politistul i-a luat cheile. Cat timp nu a fost nimeni acolo impresiile si relatarile "agresatului" divino, un fel de Bamboo de Bucuresti, sunt pur subiective. Darksid3, vino in Galati si merg cu tine prin comunele din jur, daca gasesti in cetele de voinici care stau noaptea la colt de strada, pe vre-o unu sofer sau nu care a baut numai o bere, eu il mananc.
                    Esti enervant rau vino la Hanu Conachi mai nou politia e la Liesti si ai sa vezi ce fomisti sunt astia, daca nu crezi ca spun adevaru vino lasa si un scuter parcat ) cu numar cu ce vrei tu la el sar putea sa ramai fara el si nai ce sa comentezi)

                    Originally posted by vasile78 View Post
                    Nici eu nu sunt de acord sa injure politistul, pentru 3.14sdoii astia bauti la volan si cu gura mare BATAIE direct, cu sau fara relevanta. Poate s-a urcat dracu la volan si a vrut sa plece (ca de, ruralul e prost si trebuie scuipat), iar politistul i-a luat cheile. Cat timp nu a fost nimeni acolo impresiile si relatarile "agresatului" divino, un fel de Bamboo de Bucuresti, sunt pur subiective. Darksid3, vino in Galati si merg cu tine prin comunele din jur, daca gasesti in cetele de voinici care stau noaptea la colt de strada, pe vre-o unu sofer sau nu care a baut numai o bere, eu il mananc.
                    Si daca eu ca omul am spus ca stateam in parc na fost destul de clar ca nu ma prins urcat la nici un volan zau nu vezi ce scriu esti galatean astia din gl asa sunt ei critica la maxim, si ce tot ai cu userul meu) ce are nui bun vrei sa fac alt cont? cu alt user ce daca e divinul ? tot citezi tot te ei de el
                    Last edited by divinul; 4 June 2012, 23:56. Reason: Automerged Doublepost

                    Comment


                    • #40
                      vad ca si vasile78 e tot din galati si vad ca inca are masina )) poate ne spune vasile cum a reusit sa scape de ei pana acum ca ma indoiesc ca se inchide in casa seara sau cand sunt politisti acolo, bah cand iei o amenda inseamna ca esti vinovat si lasi ciocu mic, capu plecat si daca stii cum sa vorbesti iti da pentru centura si nu pentru altele mai scumpe, am colindat in toata tara si mi-am luato si eu de cateva ori dar am stiut sa plec capu si asta era uni m-au iertat iar uni m-au ars, eu cred ca deja sunt inutile discutiile pe tema asta...o seara buna

                      Comment


                      • #41
                        Daca va mai povestesc inca ceva ) sigur ramaneti paff...
                        Si vorba ceeea sa va povestesc poate cineva vede si isi da cu parerea...
                        In acelasi parc in urma cu 3 saptamani (am acasa 2 scutere unu al meu unu a lu tata, a meu are numar a lu tata nu)
                        Incepe povestea!, Tata imprumuta scuterul lu un baiat de vreo 16 ani ala vine in parc parcheaza scuterul eram si eu acolo na vorba ceeea prieteni se aduna repede, apare politia prietenii aveau un bidon de bere din care sorbeau, incepe procedura de atac 1 ne legitimeaza binenteles fara sa se prezinte si cascheta era prea prea sa fie purtata, incepe sa zica ca nu avem voie sa bem bere in locurile publice asta e adevarat io iam zis ca nam consumat el cu tupeu ca nu ma crede dupa iam explciat ca nu am voie sa beau bere deoarece am inhalat in cantitate mare alcool izopropilic si am caile iritate si iau medicamente si nu am voie sa consum baututi delea cu acid, a inteles pana la urma. intreba cine e cu scuterul toata lumea a zis nu stim, apoi politia o schimba cine a zis ca nu stie a cui e scuterul toata lumea a zis eu eu eu eu... ma intreaba pe mine a cui e scuterul, am zis nu stiu chiar daca era a lu tata nu eram eu cu el, celalalt coleg a politaiului a plecat la un bar apropiat si a intrebat a cui e scuterul vine el inapoi si ii zice colegului urca ca am aflat a cui e scuterul) se duce la tata si ii zice de scuter tata ii explica ca nu eram eu cu el ci pustiu de 16 ani bunnn imi scrie citatie sa ma prezint la sectie) cum explicatii chestia asta nam incalcat nici o regula masa in cur doar aia ca nam recunoscut a cui e scuterul dar nu era al meu asa ca.... ( Da stiu acum o sa credeti ca e inventata va spun nui asa ) lu alt tovaras ia luat scuterul din fata barului ala era dus la toaleta si i la ridicat pe motiv ca ar fi furat ) era adus din italia sigur o fi fost furat dar a 3 zi scuterul era la vanzare la bucesti) explicatio si pasta
                        Hanu Conachi un sat mic putin tineret si politiea e prea prea vino stai cu noi o saptamana dupa mai discutam noi daca avem sau nu dreptate special pentru Vasile ala Toma necredinciosul
                        Last edited by divinul; 5 June 2012, 00:13.

                        Comment


                        • #42
                          Eu nu inteleg care-i problema daca le spui ca masina sau scuterul e a lui taicatu sau al tau? De ce te ascunzi de politie? E normal sa nu fii respectat de o persoana pe care nu o respecti, eu cred ca nu ai implinit inca 18 ani si daca i-ai implinit ai devenit major doar in acte.
                          @cata89ro, eu am servici, nu am timp sa stau in parc si sa fac misto de militieni.

                          Comment


                          • #43
                            Divinule, cunosc bine zona, mai bine decat crezi tu; e o zona grea acolo pentru politia locala (cunosc si bataile intre baietii din Tudor cu cei din Hanu, pe la "stiulete", si cu cei din Liesti, asa ca sfatul meu e sa nu te evidentiezi ca un client al politiei; te vor urmari, pentru ca au interes sa faca ordine in zona lor de competenta. Esti tanar si e pacat sa incepi viata cu un ...cazier, sincer.
                            Degradarea unei societati, incepe cu criza morala profunda a acesteia.

                            Comment


                            • #44
                              Originally posted by IancuMIC View Post
                              Divinule, cunosc bine zona, mai bine decat crezi tu; e o zona grea acolo pentru politia locala (cunosc si bataile intre baietii din Tudor cu cei din Hanu, pe la "stiulete", si cu cei din Liesti, asa ca sfatul meu e sa nu te evidentiezi ca un client al politiei; te vor urmari, pentru ca au interes sa faca ordine in zona lor de competenta. Esti tanar si e pacat sa incepi viata cu un ...cazier, sincer.
                              Ma bucur ca cunoaste cineva zona ) e pericol cu politia prea o fac de cacao, de acuma sunt luat in vizor ma va freca de n ori....
                              Deocamdata e liniste si pace in localitate nu au mai fost evenimente neplacute sa speram ca nu o sa mai fie asa ceva pe aici

                              Originally posted by vasile78 View Post
                              Eu nu inteleg care-i problema daca le spui ca masina sau scuterul e a lui taicatu sau al tau? De ce te ascunzi de politie? E normal sa nu fii respectat de o persoana pe care nu o respecti, eu cred ca nu ai implinit inca 18 ani si daca i-ai implinit ai devenit major doar in acte.
                              @cata89ro, eu am servici, nu am timp sa stau in parc si sa fac misto de militieni.
                              Vasile vad ceva normal sa ies si eu duminica in parc, sunt tanar ce ai vrea sa fac sa ma uit la realiatatea sau la trinitas? Si daca nu eram eu cu scuterul dc sa zic ca e al meu sa ma ia pe mine la 380 imi mai dadea si o amenda ca nu era inmatriculat... si daca vine un politai la tine nici nu se prezinta te ia si oleaca peste picior si te mai intoarce de doua ori cred eu ca tot ca mine faceai ziceai ca nu stii
                              Last edited by Seba; 5 June 2012, 19:42. Reason: Automerged Doublepost

                              Comment


                              • #45
                                Unii politisti inca mai au mentalitatea aceea de militieni,Probabil mai trebuie sa treaca inca o generatie sa ne departam de apucaturile de pe timpul lui Ceasca.Politia de la mine din localitate este destul de amabila,m-au oprit fiind si cu masina lui tata o dacie 1310 si cu loganul de cateva ori dar mereu au fost amabili.In schimb in Ilfov,Gradistea de cate ori am fost oprit s-au purtat nepermis de grosolan.O data veneam de la discoteca cu masina trecuse de miezul noptii si m-au oprit.Toate in regula mai putin asigurarea care expirase fix in ziua aia si cum trecuse de miezul noptii nu mai era valabila.Au inceput sa caute nod in papura un intreg rol teatral ia r pana la urma s-a rezolvat cu 10 litri de benzina.Nu prea le mergea pixul acela pe procesul verbal,asa ca eu m-am oferit sa le dau niste benzina iar ei au acceptat.Aveau deja pregatite bidoanele in portbagaj
                                "light up the darkness" Bob Marley

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google