Va Rog Sa Ma Ajutati Cu O Recomandare De Vopsitorie Auto!

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    daca te pricepi (eu habar n-am ), daca ai garaj (nexam ) si tot nu cred ca va iesi vreodata ca la cuptor. garajul sa fie musculite free...etc
    si eu as fi vopsit-o, dar m-am interesat putin si se vehiculeaza cifre intre 3000 si 5000

    Comment


    • #17
      eu zic ca nu ai cum sa o vopsesti vreodata singur.... cel mai mult conteaza pregatirea, dupa aia mana vopsitorului, calitatea materialelor, calitatea cuptorului. cam asta e ordinea... poti sa ai cuptor de 10000000 euro daca nu schimbi filtrele ca esti fomist tot ca la tara iese.

      Comment


      • #18
        a mea este acum la vopsitorie totala + tinichigerie la MGS, o sa postez poze si o sa revin cu pareri dupa ce o scot si iti faci singur o parere ! ! !
        sigpic
        The MVP

        Comment


        • #19
          cam cat costa totul ? e mult de indreptat ?

          Comment


          • #20
            Salut!

            Eu pe a mea am dus-o la Auto One, la capatul tramvaiului 34 (intre IRA si Popesti Leordeni)
            Am vopsit-o integral. Are aproape un an de cand e vopsita si nu am avut nici o problema cu vopseaua pana acum si tind sa cred ca nici nu o sa am. Intr-un incident de acum aproape o luna, n-au ramas mari urme, pe cat de tare s-a auzit. (A cazut pe masina bariera din parcarea de la mega image). Deci, zic eu, treaba e de calitate.
            Din pacate nu pot spune nimic despre pret, pentru ca am facut-o pe casco atunci. Dar daca ai de gand sa dai un telefon, ti-i recomand cu incredere. Trebuie sa mai ai grija la una-alta pe acolo. Nu fura nimic, dar cateodata nu sunt foarte atenti la detalii... drept urmare mie mi-au lasat o pata mica de vopsea pe plastic. Au scos-o pe urma dupa ce am atentionat.

            Comment


            • #21
              Multumesc pentru pont ! Eu zic ca un vopsitor bun e atent la detalii.
              Nu poti sta tot timplul langa el ca nu e o revizie.

              Comment


              • #22
                Daca nu o faci pe casco nu te poti atinge de niciun service mare.Iti cer minim 30-35 milioane. Dar sunt si serviceuri mici care au cabina, sau altii le pregatesc in garaj si doar inchiriaza cuptorul etc.

                In orice caz la fel de important cum e mana vopsitorului este calitatea vopselei si a lacului. Din pacate daca cumperi cel mai ieftin lac de pe piata nu o sa iasa niciodata cum iese cu un lac standox de ex.
                Sincer, daca nu ai vreo smecherie si nu cunosti pe nimeni e destul de riscant sa o vopsesti in locuri mai dubioase ca cine stie ce materiale iti baga si dupa 2-3 ani o sa ai masina mai varza ca acum ca se zgarie imediat pe la usi etc...
                Dacia Logan Prestige 1.6 16v - B 21 xxx

                Comment


                • #23
                  eu nu prea inteleg cum o fac unii pe casco. ii zgarie si plafonul ?!
                  ca in general, asiguratorul plateste strict ce e stricat. cine ar fi prost sa-ti dea vopsire totata pentru o laterala julita ?! si aia nu intreaba: cine, unde, cand ?
                  vandalism, vandalism... dar sa stim si noi, vorba lui Caragiale.

                  Comment


                  • #24
                    Pentru vandalism trebuie sa te duci la politie, sa iti dea dovada... e mai greu. Altele sunt treburile...

                    Comment


                    • #25
                      pai care ar fi treaba ca sa ti-o vopseasca INTEGRAL ?!
                      invatati-ma si pe mine, ca sa-mi fac casco. asa ar merita...

                      Comment


                      • #26
                        nu iti merg mesajele private...

                        Comment


                        • #27
                          melcule trimite mie un pm sa imi explici ce si cum?
                          Un om cand vorbeste cu Dumnezeu se numeste rugaciune;Dumnezeu cand vorbeste cu un om se numeste Schizofrenie

                          Comment


                          • #28
                            Am avut laterala stanga julita, laterala stanga au dat la vopsit pe casco.
                            Nu contraziceti moderatorii, iti iei ban daca ai dreptate.

                            Comment


                            • #29
                              Eu va dau o idee, daca vreti sa vorbiti asa ceva, faceti'o fata in fata, nu pe PM! E mai sigur!
                              P.s: In loc de vopsirea pe casco s'a mai inventat si vopsitoria in REGIE PROPRIE! Eu pentru laterala stanga + dreapta am primit app 2500lei! Am zgariat masina pe laterale cand am intrat cu ea pe un drum in padure mai ingust decat masina!
                              sigpic

                              Comment


                              • #30
                                Razvan, povestim la intalniri ca sigur ne mai gasim pe acolo.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google