Va Rog Sa Ma Ajutati referitor la vopsea

Collapse
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Va Rog Sa Ma Ajutati referitor la vopsea

    salut!
    am o dacie logan facelift, de culoare gri metalizat,,,...am "reusit" sa o lovesc intr-o parcare si am duso al un service pt vopsire,. nu sunt foarte multumit pt ca se vede pe acea parte unde a fost vopsita niste umflaturi f. mici, ,,,voiam sa stiu daca ash putea sa rezolv problema asta printr-un polish ....stie cineva? va multumesc!

  • #2
    Pune si tu niste poze cu 'unflaturile' sa vedem daca este de la vopsea de la chit...
    sigpic

    Comment


    • #3
      Depinde cat de mari sunt unflaturile...poti pune niste poze?
      Daca nu duminica asta la ora 10 ne gasesti in apropierea parcarii la Popescu...aceea fara plata ...este o terasa langa Arabesque si Loganistii Galateni se vor intalni acolo la o cafeluta si un suc....Daca poti ajunge sa aruncam o privire esti binevenit.
      sigpic

      Comment


      • #4
        am aiici o poza sper sa se vada
        Attached Files

        Comment


        • #5
          cauta-ma sa vedem ce putem face

          Comment


          • #6
            Pai la cum arata cred ca ai dreptul sa te declari nemultumit si sa-i pui sa-ti mai vopseasca odata pe cheltuiala lor.Asta daca s-a facut cu factura si alte treburi,daca nu,doar le faci reclama negativa si le arati opera si altora.
            MX-5 1.6 110cp 12.01.12(fab.2002)

            Comment


            • #7
              pentru a nu mai deschide alt topic....am niste zgarieturi pe masina si m-am gandit sa le retusez cu un creion corector.dupa ce o spal ...ii dau cu reion apoi cu ceara sau intai cu ceara si apoi cu creion?

              Comment


              • #8
                Prima data pune o poza sa vedem despre ce e vorba.

                Ceara se da la final de operatie, dar daca nu faci treaba buna, n-o sa aibe nici un efect.

                Comment


                • #9
                  Originally posted by radu_alex View Post
                  salut!
                  am o dacie logan facelift, de culoare gri metalizat,,,...am "reusit" sa o lovesc intr-o parcare si am duso al un service pt vopsire,. nu sunt foarte multumit pt ca se vede pe acea parte unde a fost vopsita niste umflaturi f. mici, ,,,voiam sa stiu daca ash putea sa rezolv problema asta printr-un polish ....stie cineva? va multumesc!
                  din ce am vazut in poza ta, ar merge la polish, mi se pare ca ai doar niste praf pe vopsea...
                  daca poti face niste poze cu un aparat mai bun sa vad ce fel unflaturi sunt...
                  http://www.loganclub.ro/forum/ms_41_nzn-t12171.html? Logan 2000 16v

                  Comment


                  • #10
                    stie careva cat costa toata masina de vopsit?

                    Comment


                    • #11
                      La reprezentanta costa in jur de 100 euro/ element, adica in jur de 1300 euro per total.Acest pret mi-a fost comunicat de la Service Dacia, dar cu siguranta o poti face la jumatate din pretul de 1300 euro si aceeasi calitate.
                      real power..... diesel power by

                      Comment


                      • #12
                        Originally posted by radu_alex View Post
                        am aiici o poza sper sa se vada
                        o slefuiesti cu smirghel de 2000 la apa si pe urma o polisezi ca iese , ai grija sa izolezi usa si portbagajul sa nu atingi cu smirghelul dar nu trebuia sa iei masina de acolo la cum arata .. du-te inapoi la ei sa o poliseze ca normal se poliseaza piesa sau masina dupa ce este vopsita

                        Comment


                        • #13
                          A cumpărat/folosit cineva pistol electric de vopsit? E trompetă sau chiar face treabă? Mersi

                          Comment


                          • #14
                            Din cate am auzit nu e bun pentru vopsirea masinii daca pentru asta vrei .

                            Comment


                            • #15
                              De ce nu merge la maşină?

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google