[Vand] Discuri De Frana Si Placute EBC Brakes Made In UK, Discount 25%

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • [Vand] Discuri De Frana Si Placute EBC Brakes Made In UK, Discount 25%

    Discount permanent de 25% la produsele EBC BRAKES made in UK

    4Turbo este acum importator direct al produselor EBC si ofera un discount permanent de 25% la toata gama.



    Placute:

    Blackstuff:
    Compozitie: Contin metale feroase ca de altfel toate placutele aflate pe piata.
    Specificatii identice cu placutele de fabrica, pret imbatabil deoarece le importam direct si nu mai trec pe la 2-3 intermediari.

    Greenstuff:
    Compozitie: Kevlar + Cupru, NU contin metale feroase.
    Proprietati: Franare excelenta de la -40 si pana la 60۠0ºC, elimina cu pana la 50% mai putin praf
    Uzura: Datorita lipsei metalelor feroase au o durata de utilizare cu pana la 40% mai mare si uzura discurilor scade cu pana la 33%. In cazul folosirii impreuna cu discuri EBC durata de utilizare poate creste cu pana la 80% iar uzura discurilor poate scadea cu pana la 50%.

    Redstuff:
    Compozitie: Kevlar + particule ceramice, NU contin metale feroase.
    Proprietati: Franare excelenta de la -40 si pana la 70۠0ºC, elimina cu pana la 90% mai putin praf
    Uzura: Durata de utilizare SCADE cu pana la 40% fata de placutele normale iar uzura discurilor creste cu pana la 50%. Sunt destinate unui stil de conducere foarte agresiv.

    Yellowstuff: Placute cu Fibra de Aramid, temperatura maxima 900°C. Se preteaza la un condus extrem de agresiv sau la folosirea pe circuit.

    Greenstuff SUV:
    Seria 6000: Placute derivate din gama Greenstuff si destinate SUV-urilor sau autoturismelor care ruleazae preponderent offroad, foarte eficiente cand intre disc si placuta se acumuleaza apa sau praf. Produc cu pana al 40% mai putin praf fata de placutele stock.
    Seria 7000: Placute premium derivate din gama Greenstuff si destinate SUV-urilor cu veleitati sportive(Ex: X5, X6, Touareg, Cayenne, Q7, M-Class, Range Rover). Produc cu pana la 70% mai putin praf fata de placutele stock.

    Yellowstuff SUV: Placute derivate din gama Yellowstuff si destinate mersului offroad in regim de competitie gen rally raid.

    Discuri:

    UPR:
    Din fier aliat cu Cupru, echilibrate dinamic si garantate sa poata fi folosite cu orice placute EBC (inclusiv Yellowstuff)

    Turbo Groove:
    Din Fier aliat cu Cupru, cu striatii si gauri care curata placuta si micsoreaza distanta de franare la temperaturi ridicate sau in conditii de ploaie sau praf. Canalele interioare de ventilatie(valabil doar pt discurile ventilate) sunt oblice si rasucite pt a mari viteza aerului si a accelera racirea.
    Sunt zincate prin electroliza pt a impiedica ruginirea.
    Pot fi folosite cu orice tip de placute din gama EBC.

    USR: Din Fier aliat cu Cupru, cu striatii si gauri care curata placuta si micsoreaza distanta de franare la temperaturi ridicate sau in conditii de ploaie sau praf. Canalele interioare de ventilatie(valabil doar pt discurile ventilate) sunt oblice si rasucite pt a mari viteza aerului si a accelera racirea.
    Sunt acoperite cu un strat negru care impiedica ruginirea(cu exceptia suprafatei de contact cu placutele).
    Pot fi folosite cu Placute din gama Blackstuff, Greenstuff si Greenstuff SUV.

    Lichid de frana:
    Dot 4 - pe baza de glicol doar pt masinile cu sistem de franare compatibil Dot4 si Dot3
    Dot 5 - pe baza de silicon, doar pt masinile cu sistem de franare compatibil Dot5

    Grantie:
    Discurile au garantie 6 luni sau 16.000Km. Garantia acopera orice eventuala deformare a discurilor.
    Placutele au garantie 6 luni sau 16.000Km. Garantia acopera eventuale fisuri ale materialului sau desprinderea acestuia de pe baza placutei. Se garanteaza deasemenea performantele superioare fata de placutele standard pt Greenstuff, Redstuff si Yellowstuff

    Sfaturi:
    Se recomanda schimbul lichidelor Dot4 si Dot3 odata la 2 ani deoarece in timp temperatura lor de firbere scade(datorita acumularii apei).

    Contact:
    ID messenger : ralu_bestia2000, m4_tuning
    e-mail: raluca@4turbo.ro, contact@4turbo.ro

    Tel : 0735-052032, 0765-113790, 0753-640765


    Preturile la placutele Blackstuff incep de la 17 Eur/set
    Preturile la Discurile Standard (UPR) incep de la 17 Eur/buc

    Precizez ca preturile includ TVA

    Daca doriti o oferta va rog sa specificati masina pe care o aveti (marca, model, motorizare, putere, anul fabricatiei si daca are sau nu ABS)
    Attached Files
    Last edited by Cristi_Xp; 7 August 2009, 12:54.

  • #2
    salut,
    ma intereseaza preturi la placute si eventual discuri.
    am inteles ca ai si ceva jenti ? "arunca" pe aici cateva exemple si preturi ...
    era sa uit: lichid de frana ?
    mersi

    LE: motorizarea e cea din avatar 1.6 benzinar 8v
    Last edited by bubu_vasile; 7 August 2009, 14:52.
    Cine are nevoie de panouri solare, sisteme de iluminat cu leduri sau sisteme de incalzire, stie la cine sa apeleze
    Dacia Logan Kiss 1.6 8v ... rosie ca

    Comment


    • #3
      salut

      Originally posted by bubu_vasile View Post
      salut,
      ma intereseaza preturi la placute si eventual discuri.
      am inteles ca ai si ceva jenti ? "arunca" pe aici cateva exemple si preturi ...
      era sa uit: lichid de frana ?
      mersi

      LE: motorizarea e cea din avatar 1.6 benzinar 8v
      Buna,

      Pentru masina ta iti pot oferi:

      Placute standard Blackstuff la 70 RON/set pe fata
      Placute upgrade Greenstuff la 140 RON/set pe fata

      Discuri standard la 33 Eur/buc pe fata
      Discuri upgrade la 66 Eur/buc pe fata

      Pentru jante intrati pe site, alegeti un model, preturile sunt acolo iar lichidul de frana este la 52 Ron/litru.

      O zi buna!
      Last edited by 4turbo; 7 August 2009, 15:22.

      Comment


      • #4
        Din pacate nu am discuri EBC pentru motorul tau. Iti pot face o oferta de la alt producator daca te intereseaza, de exemplu Zimmerman, atat normale cat si cu perforatii.
        O zi buna!

        asta mi-ati spus pe mail ... dar lui bubu vad ca i-ai dat niste preturi la discuri care s epotrivesc, si avem motoare identice deci si sistemul de franare

        pana la urma pentru 1.6 8v cu disc plin de 12 mm si 259 diametru aveti ceva ebc? sau altceva?
        sigpicMy ride

        Comment


        • #5
          am o nelamurire: ce inseamna standard si upgrade. am o banuiala, dar nu as vrea sa vorbesc prostii.
          Cine are nevoie de panouri solare, sisteme de iluminat cu leduri sau sisteme de incalzire, stie la cine sa apeleze
          Dacia Logan Kiss 1.6 8v ... rosie ca

          Comment


          • #6
            Standard presupun ca sunt cele pline care se nimeresc pe etrierii tai si upgrade inseamna cele ventilate si perforate care necesita si un echimb de etrieri la motorizarea ta..., cele upgrade se potrivesc direct doar pe 16 valve sau pe diesel din cate stiu eu. Eu unul am schimbat si etrierii pentru ca s-a meritat.
            B-187-H D Z->A.k.a Tobita Indemanaciu

            Comment


            • #7
              cam asa ma gandeam si eu ... si uite cum se aduna banii
              Cine are nevoie de panouri solare, sisteme de iluminat cu leduri sau sisteme de incalzire, stie la cine sa apeleze
              Dacia Logan Kiss 1.6 8v ... rosie ca

              Comment


              • #8
                Nu mi-a specificat ca are disc plin (din pacate nu am nici pentru el.)

                Valabil pentru toata lumea, am urmatoarele discuri:

                Discuri pline de 238 pentru motoarele de 1.4, 1.6 si 1.5 d, (NU am discuri pline de 258)
                Discuri ventilate de 259 pentru motoarele de 1.4, 1.6 si 1.5 d.

                Cei de la Logan, au conceput motoarele cu ambele sisteme de franare.
                Iar cei de la EBC nu au facut discuri de 258 pline, decat discuri de 238 pline si discuri de 259 ventilate.
                Imi pare rau pentru neintelegeri.

                Comment


                • #9
                  inseamna ca singura varianta raman de la ebc cele ventilate, cu schimbarea etrierilor.
                  Cine are nevoie de panouri solare, sisteme de iluminat cu leduri sau sisteme de incalzire, stie la cine sa apeleze
                  Dacia Logan Kiss 1.6 8v ... rosie ca

                  Comment


                  • #10
                    imi cer scuze si eu pentru tonul ales;

                    eu lucrez cu ebc de ceva timp pe foarte multe masini si sunt supermultumit de calitatea produselor
                    sigpicMy ride

                    Comment


                    • #11
                      Originally posted by bubu_vasile View Post
                      cam asa ma gandeam si eu ... si uite cum se aduna banii
                      Pentru tine, Bubu, din pacate nu am discuri.
                      Preturile pe care le-am dat sunt pentru discurile ventilate. Imi pare rau pentru neintelegere.

                      Am specificat putin mai sus exact ce am si pentru ce motoare.Poti face schimbul acela de etrieri si mai apoi sa iti cumperi aceste discuri.

                      Comment


                      • #12
                        Bubu_Vasile: neaparat etrierii impreuna cu suportii de etrier, "furcile" cum am mai auzit in popor.
                        sigpicI don't want you to think like me, i just want you to think.

                        Comment


                        • #13
                          gata, gata ... renunt momentan ca se strang prea multe
                          inseamna ca raman doar la a pune placutele mai bune.
                          discuri din astea pline pentru varianta mea si a lui deluxe, dar de la alt producator ai ceva ?
                          Cine are nevoie de panouri solare, sisteme de iluminat cu leduri sau sisteme de incalzire, stie la cine sa apeleze
                          Dacia Logan Kiss 1.6 8v ... rosie ca

                          Comment


                          • #14
                            vezi mailu din primul post al doamnei/domnisoarei ... aici se vorbeste de ebc ... mai are zimmerman ...
                            Last edited by DeLuXe; 7 August 2009, 16:40.
                            sigpicMy ride

                            Comment


                            • #15
                              noi vindem si piese de la Autototal cu adoaos comercial doar de 20%.

                              De exemplu pentru BuBu si pentru Deluxe pot aduce discuri Ferodo Premier la pretul de 325 RON/setul de doua discuri.

                              Dar pentru restul fata de EBC, va rog sa imi trimiteti e-mail.
                              Daca va scriu la fiecare in parte tot ce am, va iesi o mare incurcatura intre posturi.
                              Va astept cu cereri pe e-mail pentru orice altceva va intereszeaza in afara de EBC.
                              Multumesc!
                              Last edited by 4turbo; 7 August 2009, 17:01.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Anulare DPF
                              Politica de Securitate Google