[VAND] Faruri Logan Lupa Bixenon D2s

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    se poate monta si fara inelul luminos

    Comment


    • #17
      Recomand, super baiat, super calitate!
      Farurile sunt absolut incredibile ! Raport calitate/pret demential. Nu mai pot merge cu alta masina, am senzatia ca-mi bag degetele in ochi...
      Bagati-va cu incredere, iar pentru cine vrea demo, Daniel are pe ce masina sa va arate ce si cum.
      La multi ani !

      Comment


      • #18
        Originally posted by dan.gutu View Post
        Salut ! Poti pune niste dimensiuni ale ansamblului cu lupa ? M-ar interesa dimensiunea in adancime,de la varful lupei, pana in spate si diametrul lupei.Se poate monta acel ornament cromat, fara inelul luminos ,eventual o poza ? Cat costa 2 lupe simple,doar cu becuri ?Multumesc !
        Salut,
        Am atasat niste dimensiuni ale proiectorului iar in partea stanga este o vedere laterala cu dimensiunile la masca argintie care acopera proiectorul. inelul luminos este optional, daca nu il doresti nu il punem.
        pretul la 2 lampi d2s +proiectoarele cu lupa+cablurile electrice = 450ron
        Attached Files

        Comment


        • #19
          Originally posted by 89.MIR View Post
          Becuri comercializezi separat? imi trebuie un bec d2s de 6000k, pentru lupele g1. daca ai la ce pret?
          Ma mai intereseaza 2 faruri gata facute cu lupe dar fara instalatie, la ce pret?pot sa iti dau 2 lupe g1 in schimbul celora care le ai tu. si platesc daor farurile sau ma rog, exista variante.
          Salut! ti-am trimis un pm

          Originally posted by antiku View Post
          Poti sa pui lupe la un Cielo ? Daca da, la ce pret ? Am deja instalatia de xenon
          Salut! trebuie sa vad ce dimensiuni au farurile la tine, lupele care le am sunt mai maricele fata de cele g1/g3 si trebuie sa vad un far de cielo ca sa iti zic exact ce se poate si ce nu.
          probabil ca ai acum xenon in far stock si vrei sa pastrezi balastele?
          eu iti recomand farurile de pe masina sa le pastrezi, probabil sunt stock ale masinii, iar cu lupe sa punem niste faruri noi. cele de pe masina sa le pastrezi pt orice eventualitate de rezerva. Farurile au geamuri striate sau clare?
          kitul fara balaste este 460ron, fara angel, nu cred ca e loc si pt el in far. de montatul in far nu stiu ce sa zic, depinde de cat de greu se desfac farurile, nu am mai pus pe cielo, trebuie sa vad si vedem apoi. gandeste-te la ideea cu 2 faruri separate.
          daca esti interesat, tinem legatura, ma interesez si poate iese ceva.
          montajul farurilor pe masina, ramane in sarcina ta.
          Last edited by mdaniel76; 3 January 2012, 06:43. Reason: Automerged Doublepost

          Comment


          • #20
            budaipmihai daca te rog frumos pune niste poze noaptea daca tot ai instalatia
            mdaniel se poate opta si la 55w?
            Multumesc

            Comment


            • #21
              Te rog intra pe



              Este masina mea la My Ride. Acolo gasesti poze.
              Cu stima.
              Last edited by 77sky; 6 January 2012, 18:46.

              Comment


              • #22
                budaipmihai : Multumesc frumos pentru promtitudine.
                Sa stii ca ai o masina ....... fara cuvinte.

                astept sa vad daca pot opta la 55w
                Last edited by arpad; 6 January 2012, 19:48. Reason: Automerged Doublepost

                Comment


                • #23
                  Iti multumesc mult de tot. Sunt tare mandru de ea.... In ceea ce priveste cei 55W, cred ca cel mai bine vorbesti cu Daniel, dar iti spun eu ca nu ai nevoie. Mult succes !

                  Te rog NU mai cita postul anterior! Raspunde cu Post Reply!
                  Last edited by 77sky; 6 January 2012, 22:30.

                  Comment


                  • #24
                    Deci le iau si le pun direct in locul celor stock, numa schimb mufa? La alea bi cu lupa ma refer. Mersi
                    Sezi bland ca-s din Maramu' ❗️❗️❗️

                    Comment


                    • #25
                      Salutare. Pt ph2 se pot pune lupe, cu xenon? daca da, cat ajunge?
                      Multumesc.

                      Comment


                      • #26
                        Farurile se monteaza evident in locul celor vechi cu halogen, dar deoarece fiind lampi cu descarcare in gaz, fata de halogen e nevoie de niste balaste ridicatoare de tensiune si un mecanism de comutare a clapetei electromagnetice pt faza scurta/lunga.
                        Deci instalatia/cablurile kitului de xenon se monteaza in prelungirea instalatiei de pe masina prin racordare la mufa H4 si la bornele bateriei.

                        Comment


                        • #27
                          Personal nu am testat acest kit de lupe cu balastele de 55w, personal cred ca sunt suficiente cele de 35w la cat de bine si uniform lumineaza.
                          Atasez doua poze de faza scurta/lunga, facute pe aceste lupe de pe un forum american. In acest caz balastele sunt de 55w in luminile din poze, lampi d2s philips 4300. Din studiile mele nu se recomanda montarea de balaste de 55w deoarece este posibil din cauza caldurii mai mari degajate sa se afume proiectorul din jurul lampii. Dar vad ca sunt posesori ai acestor lupe care au montat balaste de 55w si momentan nu au comentat negativ.
                          Pe de alta parte atrag atentia ca o lampa d2s este estimata la o durata de viata de 3000 ore. Prin folosirea pe aceasta lampa a balastelor de 55w durata de viata scade la 500 ore.

                          Se pot monta si pe ph2. In acest caz pretul ajunge la 1000ron. Din pacate farurile de ph2 sunt duble la pret fata de cele de ph1.

                          Pentru obtinerea unor preturi mai bune, as propune strangerea a 30 de doritori de lupe. In acest caz daca putem face o comanda de 30 kituri complete cu balaste, lampi, angels, faruri, fie ele ph1/ph2, preturile kit lupe montate in far ar fi aproximativ urmatoarele:
                          Faruri ph1 cu kit lupe = 600ron
                          Faruri ph2 cu kit lupe = 800ron.
                          Pentru cei interesati de eventuale modificari in interior, farurile pot fi cu geamul nelipit.

                          Daca sunt doritori putem face o lista. Trebuie sa ne adunam 30 loganisti. Eu avand momentan pe masina lupe g3, le voi face upgrade in curand la aceste lupe. Deci eu ma trec primul pe lista

                          In lipsa acesei comenzi, preturile raman cele prezentate initial.
                          Calitatea luminii este remarcabila!
                          Attached Files

                          Comment


                          • #28
                            salutare,
                            stii ca vreau si eu deci si pe mine ma poti trece pe lista
                            o sa ma interesez sa vad daca mai gasesc doritori

                            ramne sa ne auzim
                            bafta
                            Drive is the game, Logan 1.5 dCI is my way
                            www.upgradefaruri.blogspot.com

                            Comment


                            • #29
                              ma poti trece si pe mine pe lista( kit dar fara far)

                              Comment


                              • #30
                                Lista este deschisa:


                                1. mdaniel76
                                2. morpheus2kro
                                3. arpad
                                4. ........
                                5. ........

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google