[Vand] Filtre De Habitaclu Logan Cu Carbon

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Am zis ca o sa pun poze de la montaj, dar nu cred ca isi au rostul. Filtrul se potriveste la fix... Un simplu search rezolva problema montajului. Singurul "dezavantaj" ar fi faptul ca marginea e un pic cam rigida, dar... Cu putina convingere intra (adica apesi usor cu mana, nu ai nevoie de ciocan, baros sau alte cele).
    Ai un UP si de la mine.
    sigpic

    Comment


    • #32
      Datorita sotiei mele am reusit sa imi montez si eu filtru!! Hai radeti.... Dar eu nu am reusit sa intru pana acolo... Si tyrebuie sa fii destul de subtire ca sa poti ajunge. Totul s-a potrivit perfect!!! Merci de filtru!!!
      sigpicUn logan cometa BT 20 LEA

      Comment


      • #33
        Sotia a decupat locul sau numai a montat filtrul?

        Comment


        • #34
          Sotia a decupat partea de sus ca eu nu ajungeam deloc si toto ea l-a montat! Merci inca o data de filtru! MARE OM.....
          sigpicUn logan cometa BT 20 LEA

          Comment


          • #35
            As vrea si eu un filtru. Dar cu niste indicatii de montare? Totusi?, chiar daca te rog?
            nastasedorupaul@yahoo.Com
            nevedem pe mess pentru adresa si toate cele.

            Comment


            • #36
              Montarea se face prin decuparea capacului de pe grupul de climatizare unde trebuia montat de uzina, cauta la sectiunea de imbunatatitiri "filtru polen" ai toate amanuntele acolo, nu stau pe mesenger, da-mi adresa pe pm daca vrei.

              Comment


              • #37
                Am Uitat Sa Mentionez,cu Carbon
                sigpic........restul e NoSpeedLimit

                Comment


                • #38
                  Luni il ai la posta.

                  Comment


                  • #39
                    Salutare. Poti sa atasezi o poza cu un filtru cu carbon si unul fara carbon. Sa vad si eu diferenta cat se poate vedea din poza.

                    Comment


                    • #40
                      Am ridicat azi filtrul,recomand 100%
                      sigpic........restul e NoSpeedLimit

                      Comment


                      • #41
                        Pret filtru carbon = 57 lei, filtru normal = 47 lei.
                        Oferta pentru mai multe bucati:
                        2 buc filtru carbon = 105 lei
                        2 buc filtru normal = 85 lei
                        3 buc filtru carbon = 155 lei
                        3 buc filtru normal = 125 lei.

                        Comment


                        • #42
                          Vreau si eu cumva sa rezolv cu praful din habitaclu... Din pacate Romania sta prost la capitolul praf, nu stiu cum este in alte orase dar in Iasi e dezastru. Autoritatile nu sunt preocupate deloc de spatiile varzi care ar mai atenua praful, constructiile sunt autorizate f usor fara sa existe si preocupari asupra mediului, cand se lucreaza nu se respecta nici macar cele mai elementare reguli pentru atenuarea prafului.

                          Am citit si eu celalalt thread, insa din cate am vezut sunt doua tipuri de filtre:

                          - de polen care se monteaza undeva pe sub capota
                          - de habitaclu care se monteaza pe undeva pe sub plansa de bord

                          ce face fiecare? Cat de mult afecteaza debitul de aer dat de aeroterma?
                          Logan ABS plus 1.4

                          Comment


                          • #43
                            Cel care se pune la stergatoare e o inventie romaneasca care nu o recomand deoarece afecteaza debitul de aer care intra in grupul de climatizare reducand-ul. Fitrul care se monteaza in locul prevazut de constructor e solutia ideala deoarece grupul de climatizare este gandit cu acel filtru, faptul ca constructorul (cacofonie intentionata) nu-l monteaza face parte din politica de reducere a costurilor, filtrul vine montat dupa ventilatorul care antreneaza aerul care intra pe gura de admisie de stergatoare, astfel aerul trece fortat prin filtru, neafectand debitul de aer, totusi recomand montarea unei plase de tantari pe plasticul care acopera compartimentul stergatoarelor, deoarece mai limiteaza intrarea obiectelor mai mari decat firul de praf in admisie, chiar eu am problema cu o frunza care s-a prins cumva la ventilator si face un zgomot enervant, deoarece inca un am pus plasa de tantari.

                            Comment


                            • #44
                              Originally posted by Tudor B View Post
                              Cel care se pune la stergatoare e o inventie romaneasca care nu o recomand deoarece afecteaza debitul de aer care intra in grupul de climatizare reducand-ul.
                              Deci faimosul filtru de polen oficial nu exista in manualele producatorului?

                              totusi recomand montarea unei plase de tantari pe plasticul care acopera compartimentul stergatoarelor, deoarece mai limiteaza intrarea obiectelor mai mari decat firul de praf in admisie, chiar eu am problema cu o frunza care s-a prins cumva la ventilator si face un zgomot enervant, deoarece inca un am pus plasa de tantari.
                              Chestia cu frunzele m-am lovit si eu.
                              Logan ABS plus 1.4

                              Comment


                              • #45
                                Ce calicie, pentru 15-20 euro sa nu pui un lucru atat de necesar din fabrica.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google