[Vand] Volt-termometre, Interfete satelit volan pt. Alpine/Sony/Pioneer

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • salut! Eu am display negativ pe lumina albacum este cel din poza1
    M-ar interesa un termometru cu un singur senzor de temnperatura(cel exterior) cu un display la fel ca cel din poza1 dar sa fie montat ca cel din poza2(cu acea rama evidentiata)
    Attached Files
    live to ride

    Comment


    • Oferta curenta este disponibila la postul 388. Se pot face "customizari", dar cu costuri suplimentare ...
      @ shtrumphy83 : Display 2x8 pe negativ pot comanda doar cu cifre galbene/fond negru (http://www.tme.eu/ro/details/rc0802a...ar-optronics/# ) , caz in care pretul termometrului creste cu 20 lei !
      @ shtrumphy83 si juann : Pentru montajul in bord al unui astfel de display este nevoie de scule (freze si altele ...) pe care eu personal nu le am. La nivel de DIY doar montajele cu display LED sunt foarte usor de montat ( http://www.loganclub.ro/forum/showpo...6&postcount=28 ).
      Module Electronice (Volt/termo,Interfete Sony/Pioneer/Alpine/Blaupunkt/Kenwood/JVC)

      Comment


      • pai la acest model (http://www.tme.eu/ro/details/rc0802a...ar-optronics/# ) nu se pot schimba ledurile din galben in alb? ai rama pentru acest display? cum este cea din poza ?
        Attached Files
        live to ride

        Comment


        • am montat si eu modulul pentru al treilea stop de frana, cel cu potentiometrele de reglaj frecventa si numarul de clipiri. functioneaza perfect
          Daca indeplinesti o sarcina prea bine, vei ramane cu ea pe cap, cum ar fi Tutoriale pentru Dacia Logan

          Comment


          • A ajuns si la mine modulul pentru stopul de frana, l-am testat si functioneaza, totul este in regula

            Comment


            • Salutare!

              Cat costa modelul din imagine?
              Attached Files

              Comment


              • Modelul din imagine se livreaza numai la comanda, cu termen de executie de cca.2 saptamani ; pretul este aprox. 140 lei, datorita afisorului, care costa de 3 ori mai mult decat cel albastru si pe care trebuie sa-l comand, neavandu-l pe stoc.

                =========================

                VÂND :
                1.VOLT-TERMOMETRU CU DISPLAY LED ROŞU, CU 2 SENZORI DE TEMPERATURĂ, CU COMUTARE AUTOMATĂ (temp.ext/temp.int/tensiune) ŞI AVERTIZARE DE POLEI = 120 lei
                2.VOLT-TERMOMETRU CU DISPLAY LED ROŞU, cu 1 senzor de temperatura, cu comutare manuala a informatiei afisate (temperatura/tensiune) = 100 lei !
                3.Volt-termometru cu display LCD albastru, cu 2 senzori de temperatura ŞI AVERTIZARE DE POLEI (temp.ext. afisata intermitent pentru intervalul +0.1 - +1.9 'C) = 100 lei (doar la comanda) ;
                4.Interfata satelit audio pentru ALPINE / BLAUPUNKT / JVC / KENWOOD = 100 lei/modul ;
                5.Interfata satelit audio pentru SONY / PIONEER = 120 lei/modul ;
                6.Stop frana pulsator, neincasetat = 45 lei.
                Module Electronice (Volt/termo,Interfete Sony/Pioneer/Alpine/Blaupunkt/Kenwood/JVC)

                Comment


                • Originally posted by BR-84-KRI View Post
                  Cat costa modelul din imagine?
                  Doresc eu acest model. Nu stiam ca este rosu. Incape sub computerul de bord? Are si senzori? Ce lungime are cablul pt cel extern?

                  Comment


                  • salutari imi poti face un termometru cu lcd de nokia ?

                    Comment


                    • Da ! Ce model ?
                      Attached Files
                      Module Electronice (Volt/termo,Interfete Sony/Pioneer/Alpine/Blaupunkt/Kenwood/JVC)

                      Comment


                      • As fi interesat si eu de modelul de mai sus (postul 396) dar vreau sa te intreb urmatoarele:
                        -culoarea e rosie sau portocalie, adica se apropie de culoarea originala a bordului
                        -incape sub CB
                        -ce semnifica sagetile de dupa temperatura si daca se poate renunta la ele
                        -se poate pune la interior litera I si la exterior litera E
                        La alte modele ai si functia "avertizare polei" in ce consta aceasta si daca se poate monta si pe modelul despre care vorbim.
                        MULTUMESC

                        Comment


                        • "Modelul din imagine se livreaza numai la comanda, cu termen de executie de cca.2 saptamani ; pretul este aprox. 140 lei, datorita afisorului, care costa de 3 ori mai mult decat cel albastru si pe care trebuie sa-l comand, neavandu-l pe stoc."
                          1. Culoarea cifrelor este rosie pe fundal (aproape) negru ; exact ca la CB original cu display pe negativ, la care s-a schimbat iluminarea, cu leduri rosii.
                          2.Incape sub CB NUMAI DACA aveti scule (freza, pistol plastic, pile) si indeminare. Userul Taxdoru a reusit sa faca o astfel de montare ; personal nu am incercat si nici nu am de gand !
                          3.Asa cum am mai spus sagetile indica tendinta variatiei temperaturii ; bineinteles ca se poate renunta la ele.
                          4.Se poate scrie "I" si "E" ....
                          5.Se poate implementa functia de avertizare de polei ; temperatura pentru exterior "clipeste" (alternand cu semnele *.*) atunci cand valorile inregistrate de senzorul de exterior se incadreaza in intervalul -1'C + 1'C (sau orice alt interval dorit de beneficiar).
                          ======================
                          VÂND :
                          1.VOLT-TERMOMETRU CU DISPLAY LED ROŞU, CU 2 SENZORI DE TEMPERATURĂ, CU COMUTARE AUTOMATĂ (temp.ext/temp.int/tensiune) ŞI AVERTIZARE DE POLEI = 120 lei
                          2.VOLT-TERMOMETRU CU DISPLAY LED ROŞU, cu 1 senzor de temperatura, cu comutare manuala a informatiei afisate (temperatura/tensiune) = 100 lei !
                          3.Volt-termometru cu display LCD albastru, cu 2 senzori de temperatura ŞI AVERTIZARE DE POLEI (temp.ext. afisata intermitent pentru intervalul +0.1 - +1.9 'C) = 100 lei (doar la comanda) ;
                          4.Interfata satelit audio pentru ALPINE / BLAUPUNKT / JVC / KENWOOD = 100 lei/modul ;
                          5.Interfata satelit audio pentru SONY / PIONEER = 120 lei/modul ;
                          6.Stop frana pulsator, neincasetat = 45 lei.
                          Module Electronice (Volt/termo,Interfete Sony/Pioneer/Alpine/Blaupunkt/Kenwood/JVC)

                          Comment


                          • Modelul din postul 396 este cu display led rosu?

                            Comment


                            • In postul 397 a spus ca este display lcd rosu si costa aproximativ 140 lei. Si eu vreau unul rosu pe negativ (fundal negru si scrisul rosu).
                              Fratello poti sa ma treci si pe mine pe lista de asteptare pentru un termometru cu display lcd rosu negativ. Spune-mi te rog pe pm ce date ai nevoie si cum facem cu plata.
                              Last edited by bad_hrc; 10 February 2014, 19:22.

                              Comment


                              • In postul #396 este varianta cu display LCD rosu !

                                Variantele cu display LED rosu arata ca aici .

                                Cititi cu atentie si inceputul acestui post !

                                ============================

                                VÂND :
                                1.VOLT-TERMOMETRU CU DISPLAY LED ROŞU, CU 2 SENZORI DE TEMPERATURĂ, CU COMUTARE AUTOMATĂ (temp.ext/temp.int/tensiune) ŞI AVERTIZARE DE POLEI = 120 lei
                                2.VOLT-TERMOMETRU CU DISPLAY LED ROŞU, cu 1 senzor de temperatura, cu comutare manuala a informatiei afisate (temperatura/tensiune) = 100 lei !
                                3.Volt-termometru cu display LCD albastru sau LCD rosu-negativ, cu 2 senzori de temperatura ŞI AVERTIZARE DE POLEI (temp.ext. afisata intermitent pentru intervalul +0.1 - +1.9 'C) = 100 lei albastru/140 lei rosu negativ (doar la comanda, estimare de livrare max. 2 saptamani de la primirea comenzii, FĂRĂ MASCA FRONTALĂ INSCRIPŢIONATĂ) ;
                                4.Interfata satelit audio pentru ALPINE / BLAUPUNKT / JVC / KENWOOD = 100 lei/modul ;
                                5.Interfata satelit audio pentru SONY / PIONEER = 120 lei/modul ;
                                6.Stop frana pulsator, neincasetat = 45 lei.
                                Module Electronice (Volt/termo,Interfete Sony/Pioneer/Alpine/Blaupunkt/Kenwood/JVC)

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Anulare DPF
                                Politica de Securitate Google